Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сучасні проблеми карного розшуку

Сучасні проблеми карного розшуку

Назва:
Сучасні проблеми карного розшуку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,53 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Успішна розбудова демократичної держави України неможлива без чітко налагодженої системи реалізації, захисту та охорони прав і свобод громадян та їх законних інтересів. Це завдання лежить в основі діяльності кожного державного органу, кожної посадової особи. Але найбільш суттєво воно стосується правоохоронних органів, особливо міліції, для якої, відповідно до чинного законодавства, це є головним обов’язком.

Найбільш небезпечними правопорушеннями, що посягають на права і свободи громадян, є злочини, широкий спектр яких передбачено Кримінальним кодексом України. Величезна їх кількість в аспекті виявлення і розкриття належить до компетенції оперативних і слідчих апаратів міліції. Основною силою цієї роботи є, в першу чергу, підрозділи карного розшуку, як колись їх називали «гвардія міліції».

Здійснюючи свою оперативно-розшукову діяльність на стратегічних напрямах боротьби зі злочинністю, в найбільш небезпечних формах її прояву, підрозділи карного розшуку, працюючи в умовах високого професійного ризику, фізичних і психологічних навантажень, мають потребу в укріпленні кадрового ядра, належного нормативного, ресурсного забезпечення та правового і соціального захисту особового складу.

Політична, економічна, ідеологічна та криміногенна ситуація в країні вказує на те, що з метою ефективного функціонування і розвитку служби карного розшуку, удосконалення оперативно-розшукової діяльності необхідно на основі науково обґрунтованого аналізу діяльності вказаних підрозділів розробити і здійснити кардинальні заходи, спрямовані на вирішення існуючих проблем. Деякі з них розглянемо детальніше.

Відомо, що кадри – це основа будь-якої діяльності, не виняток тут і карний розшук. Та не кожна людина, яка починає свою трудову діяльність у названій службі, тим більше, якщо вона не має попередньої професійної підготовки, здатна адаптуватися на цій роботі. Дана робота передбачає необхідність постійного спілкування зі злочинним елементом, невідворотність зустрічей з жорстокістю, обманом, цинізмом, смертю в усіх її проявах, активною протидією правопорушників, неадекватною оцінкою роботи. Усе це вже на першому році служби спонукає значну частину співробітників карного розшуку вирішувати питання про перехід в інші підрозділи або зовсім звільнятися.

Оперативній роботі в карному розшуку притаманний дефіцит часу для прийняття рішень в екстремальних ситуаціях. Співробітники карного розшуку дуже часто діють в умовах фізичних і психологічних перевантажень. Контингент осіб, з якими спілкується оперуповноважений, характеризується різними віковими категоріями, освітою, родом занять, соціальним положенням у суспільстві, зв’язками з впливовими особами правоохоронних органів.

В основі спілкування співробітника карного розшуку з правопорушниками, потерпілими і свідками лежить конфліктна ситуація, яка є певним психологічним бар’єром, побороти який дуже складно, тому потрібна допомога старших товаришів, які мають значний досвід роботи. Уже на цьому етапі рельєфно виявляються розбіжності між тим, чому навчали в навчальних закладах, і реальністю.

Дуже складно у протиборстві з правопорушником, який декілька разів притягувався до кримінальної відповідальності, підготовленим емоційно, фізично і вольово, одержати перемогу. Усе це нерідко призводить до грубості, втрати терпіння, перевищення службових повноважень. Крім сказаного, в таких умовах і, особливо, коли вирішується питання розкриття тяжких злочинів, наприклад, вбивства, негативно впливає на психологічний стан оперуповноваженого також різного роду контролююча діяльність працівників прокуратури, внутрішньої безпеки тощо.

Специфіка роботи веде до професійної деформації особистості, що може проявлятись як у безпосередній практичній діяльності, наприклад, у фальсифікації матеріалів, укритті злочинів від обліку та інше, а також у таких проявах, як грубість, безтактовність, рукоприкладство, пияцтво.

Рівень психологічної деформації залежить від психологічної стійкості особи, яка поряд з природними якостями повинна формуватись і під час навчання у навчальних закладах МВС України, а також у процесі службової підготовки в органах внутрішніх справ. На жаль, у навчальних закладах, а тим більше на місцях, психологічній підготовці оперативних працівників уваги приділяється недостатньо. Викладачі психології в навчальних закладах, як правило, не знають особливостей роботи карного розшуку, а психологи УМВС, які повинні займатися вказаною роботою, не тільки не працювали в карному розшуку, а й взагалі кепсько орієнтуються в діяльності міліції. Можливості психологічної релаксації на місцях відсутні, хоча у цьому є нагальна потреба. На нашу думку, фахівців-психологів для органів внутрішніх справ необхідно готувати з оперативних працівників і слідчих, які мають до цього певні задатки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасні проблеми карного розшуку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок