Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сутність інформаційної безпеки в умовах входження України до глобальної кіберцивілізації

Сутність інформаційної безпеки в умовах входження України до глобальної кіберцивілізації

Назва:
Сутність інформаційної безпеки в умовах входження України до глобальної кіберцивілізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,06 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
У контексті постановки проблеми у загальному вигляді та її зв’язку із важливими науковими та практичними завданнями існує необхідність формування методології щодо з’ясування такого соціального феномену як безпека інформаційних відносин (інформаційна безпека), у тому числі щодо інформаційної безпеки органів державної податкової служби України. Особливої актуальності зазначена проблематика набуває в умовах приєднання України до глобальної кіберцивілізації – рівня розвитку інформаційного суспільства людства, при якому ефективність життєдіяльності його складових визначається на здобутках науково-технічного прогресу: культури освоєння комп’ютерних інформаційних технологій як засобів глобальної телекомунікації.

Проведений аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблематики [1–10], свідчить, що більшість авторів інформаційну безпеку однобоко зводять тільки до управлінського аспекту (аналітичної функції) – стану захисту інформації у технічних засобах та інвестицій на їх придбання, без чіткого усвідомлення її сутності та змісту як системоутворюючого соціального явища. Як свідчать дослідження, інформаційна безпека, зокрема, як складова національної безпеки, не зводиться тільки до стану соціотехнічних інформаційних систем: „звалювання в одну купу” (сукупність) засобів, способів і методів захисту інформації (даних, відомостей тощо).

Серед невирішеної раніше частини загальної проблематики на методологічному рівні пропонується звернути увагу на визначення сутності та змісту категорії „інформаційна безпека” та формулювання його як об’єкта (предмета) наукового дослідження та практичного застосування, зокрема щодо інформаційної діяльності ДПС України. Наскільки важливо з’ясування сутності та змісту інформаційної безпеки на методологічному рівні свідчить хоча б те, що ця категорія знайшла відображення на рівні законодавства України. Відповідно до з Розділу IV Концепції Національної програми інформатизації створення умов для інтеграції України у світовий інформаційний простір повинно здійснюватися згідно з сучасними тенденціями інформаційної геополітики, забезпечення обороноздатності та державної безпеки.

Мета проведеного дослідження – обґрунтувати на теоретичному рівні нову парадигму сутності та змісту категорії „інформаційна безпека” у правознавстві та теорії управління соціальними системами (соціальній кібернетиці) на засадах правової інформатики: як виду суспільних інформаційних відносин, процесу та міжгалузевої наукової дисципліни.

Провідними завданнями дослідження визначено: зменшення ентропії (невизначеності) у напрямі відповідної професійної орієнтації та умов формування вищого рівня суспільної та індивідуальної інформаційної культури (її складової – культури інформаційної безпеки) у широкого кола людей, які прилучилися чи прилучаться у майбутньому до здобутків у сфері комп’ютерних технологій, та соціальних проблем, які вони породжують; напрацювання теоретичних засад щодо передачі знань, у тому числі через відповідний навчальний курс.

Викладення основних положень дослідження та обґрунтування наукових результатів пропонується з позицій юридичної когнітології (пізнання юридичної сутності соціально значимого явища) та герменевтики права (з’ясування змісту юридичного терміна залежно від суб’єктивної позиції і світогляду того, хто пізнає, від обсягу та орієнтації його інформаційно-правової культури).

У системі законодавства України категорія „інформаційна безпека” має конституційний статус: вона введена у статтю 17 Конституції України. У той же час законодавець не дав окремого формулювання цієї категорії в Основному законі, тим самим створив можливість неоднозначного її розуміння та сприйняття у різних контекстах, а отже, і тлумачення для наукового й практичного застосування. Так, із змістовного аналізу конституційних положень інформаційну безпеку можна розглядати як захист суверенітету України, забезпечення її безпеки, як найважливішу функцію держави, справу всього Українського народу.

Не вирішена проблема формулювання інформаційної безпеки і в Законі України „Про основи національної безпеки України” (від 19.06.2003). Виходячи з визначення категорії „національна безпека”, поданого у статті 1 та положень статті 7 цього Закону, можна змоделювати таке формулювання. Національна інформаційна безпека – це захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечується сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних і потенційних загроз національним інтересам у інформаційній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сутність інформаційної безпеки в умовах входження України до глобальної кіберцивілізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок