Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сутність інформаційно-аналітичної роботи в органах державної податкової служби

Сутність інформаційно-аналітичної роботи в органах державної податкової служби

Назва:
Сутність інформаційно-аналітичної роботи в органах державної податкової служби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Актуальність розгляду питання сутності інформаційно-аналітичної роботи в органах державної податкової служби зумовлена значущістю ролі державної податкової служби в розбудові правової держави в Україні, а саме її інформаційно-аналітичній діяльності як одній із складових управлінської діяльності.

Проблемним питанням інформаційно-аналітичної діяльності органів податкової служби присвячені окремі публікації, монографії, матеріали науково-практичних конференцій. Основні наукові дослідження даної проблеми розроблені вітчизняними вченими: В.Б. Авер’яновим, О.М.Бандуркою, Л.К. Вороновою, І.П. Голосніченком, Н.О. Гуторовою, Є.В.Додіним, М.М. Дорогих, М.В. Гуцалюком, Г.Г. Забарним, Р.А. Калюжним, С.В. Ківаловим, Л.В. Ковалем, М.П. Кучерявенком, П.В. Мельником, Н.Р.Нижник, П.С. Пацурківським, В.П. Пєтковим, В.М. Поповичем, Л.А.Савченко, В.В. Цвєтковим, В.С. Цимбалюком, В.О. Шамраєм, М.Я.Швецем, Ю.С. Шемшученком, В.К. Шкарупою та ін.

Метою цієї статті є спроба дати обґрунтоване визначення поняттю „інформаційно-аналітична робота державної податкової служби” через розуміння сутності даного явища, а також здійснення аналізу такого виду діяльності податкових органів.

Сутність поняття інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної податкової служби може бути розкрита через використання двох основних понять: сутності інформаційного та суті аналітичного забезпечення. Розглянемо ж суть понять інформаційного та аналітичного забезпечення.

Поняття „інформація” є об’єктом постійного дослідження. Інформація (від латинського слова – informatio – роз’яснення, викладення) – це відомості (або їхня сукупність) про предмети, явища та процеси оточуючого нас світу [1, с. 126].

Вирішуючи проблеми дослідження інформації, найчастіше користуються трьома підходами: синтаксичним (статистичним або кількісним); семантичним (змістовим); прагматичним (практичним, корисним).

Виходячи з цього, потрібно розрізняти поняття „дані” та „інформація”. Дані можуть розглядатись як ознаки або зафіксовані повідомлення, що в певний момент не впливають на поведінку (процес прийняття рішення). Дані (повідомлення), що не отримали оцінки їхньої важливості, є потенційною інформацією, а дані, що використовуються при прийнятті рішення, – це реальна інформація.

Поняття „інформація” можна трактувати й як нові знання, прийняті, усвідомлені та зрозумілі й оцінені як корисні для вирішення тих чи інших управлінських завдань.

У загальному комплексі завдань інформаційно-аналітичного забезпечення будь-яких соціально-економічних процесів, у тому числі і діяльності податкової служби, інформаційна складова має пріоритетне значення. Її сутність і значення може бути повністю усвідомлене лише після розкриття змісту інформаційно-аналітичного забезпечення управління державною податковою службою України.

Розкриття предметно-галузевої значущості поняття „інформаційно-аналітичне забезпечення органів податкової служби” потребує перш за все з’ясування семантичної сторони слова „забезпечення”, яке останнім часом часто вживається в законодавстві, юридичній літературі і в дисертаціях, у сполученні з новими прикметниками чи самостійно, в тому числі при розгляді питань правового регулювання окремих видів діяльності або уповноважених суб’єктів чи методичних, теоретичних, процесуальних основ використання наукових методів, технічних засобів і інших мовних ситуацій без відповідних пояснень.

У довідкових виданнях термін „забезпечення” тлумачиться хоча і у близьких значеннях, але з певними відмінностями. Так, у Новому тлумачному словнику української мови він розглядається у двох значеннях: 1) надання чи створення матеріальних засобів і 2) гарантування чогось.

В юридичному значенні термін „забезпечення” можна розглядати в двох аспектах, а саме: унормування певного порядку діяльності суб’єктів суспільних відносин, а також передбачення законом чи вироблення практикою сукупності заходів, спрямованих на удосконалення або покращання функціонування будь-чогось за певних умов

Семантичні аспекти і тлумачення забезпечення з лінгвістичних позицій дозволяє розглядати його як: вид діяльності, систему напрямів чи певні заходи, спрямовані на покращання чи удосконалення чогось конкретного.

Термінологічне розуміння та тлумачення „забезпечення” в тлумачних словниках має вихідне значення для з’ясування сутності його змісту в ситуаціях застосування, наприклад, „забезпечення інформаційно-аналітичної роботи”, „забезпечення інформаційно-аналітичної роботи в органах державної податкової служби”, „інформаційно-аналітичне забезпечення роботи органів державної податкової служби” та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сутність інформаційно-аналітичної роботи в органах державної податкової служби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок