Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Становлення та розвиток управління персоналом в органах внутрішніх справ

Становлення та розвиток управління персоналом в органах внутрішніх справ

Назва:
Становлення та розвиток управління персоналом в органах внутрішніх справ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,72 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У становленні теорії і практики управління персоналом (кадрами) протягом ХХ сторіччя чітко вирізняються окремі періоди, пов’язані з висуненням нових ідей, концепцій і підходів до роботи з кадрами державного апарату. Більшість з них не використовувалася під час командної моделі управління, коли робота з кадрами розглядалася як монопольна функція правлячої партії. У період між 20 і 30-ми роками минулого сторіччя у розвинених країнах Заходу панували дві доктрини: наукового управління або наукової організації управлінської роботи, а також „людських відносин” [1, с. 116].

Якщо при першій „моделі” увага була приділена оптимізації організаційних, технічних компонентів, то при застосуванні другої – розглядалися морально-психологічні, соціально-організаційні фактори ефективного функціонування персоналу організації. У другій половині ХХ століття на Заході виникає багато теорій і доктрин роботи з персоналом, пов’язаних з проникненням до сфери державного управління ідей гуманістичної психології, максимального залучення персоналу до інтересів організації, демократизації стилю управлінської діяльності, делегування відповідальності, якості соціальних послуг, оптимізації робітничої сфери, формування „команд” керівників і інвестування засобів до підготовки і підвищення кваліфікації управлінських кадрів. Таким є далеко не вичерпний перелік інновацій, детермінованих трансформацією форм організації сумісної діяльності державного управління.

Певною мірою ці інноваційні моменти реалізовувалися в роботі з персоналом поліції зарубіжних країн. Що стосується кадрів органів внутрішніх справ колишнього СРСР, то досить тривалий час ця соціальна група вважалася тимчасовою, тобто такою, яка „приречена на відмирання разом з відмиранням держави” [1, с. 117].

Такий підхід практично виключав необхідність розвитку теорії управління персоналом органів внутрішніх справ, дослідження її складових інститутів: концепції, стратегії, технології і методи управління, підтримка працездатності, стимулювання службової активності, оптимізації кадрового складу і організаційної структури організацій. Протягом десятиліть проблеми роботи з кадрами в системі науки управління у правоохоронній системі багаторазово змінювалися. Були переглянуті підходи і теоретичні основи як науки, так і практики.

У науковому осмисленні і формуванні теоретичної бази управління персоналом органів внутрішніх справ першими виступили практичні працівники кадрових апаратів органів внутрішніх справ і вчені (К.І. Нікітін, С.М. Кравцов, В.З. Веселий, Г.Г. Зуйков, С.Ф. Зибін, Г.А. Туманов, Л.М. Колодкін, В.І. Федоров, Ю.П. Пузанов, Х.Х. Лойт, Р.С. Мулукаєв, П.П. Сергун, О.В. Борисов, Л.В. Коваль та інші). Вони розглядали організацію роботи з кадрами органів внутрішніх справ як складову, яка забезпечувала функції управління у сфері правопорядку. Значний внесок у її становлення зробили спеціалісти у галузі психології управління (А.І. Китов, А.М. Столяренко, І.К. Шахриманьян, І.Б. Пономарьов та інші). На рівні системного та інформаційного забезпечення проблеми кадрової функції досліджувалися О.П. Полежаєвим, В.О. Мінаєвим, О.Б. Борисовим, Н.Р. Нижник, О.А. Машковим, В.Д. Бакуменком, Р.А. Калюжним та іншими.

У межах адміністративного права і адміністративної діяльності міліції активно досліджувалися інститути державної служби в органах внутрішніх справ і правове регулювання проходження служби (Г.М. М’якішев, А.В. Кудрявцев, О.П. Коренев, О.С. Панченко, С.Г. Ребров, О.В. Ткаченко, В.М. Шамаров, В.Б. Авер’янов, О.М. Бандурка, Є.Ф. Опришко). Соціології роботи з кадрами органів внутрішніх справ були присвячені дисертаційні дослідження Г.В. Бондаренка, М. Нурбаєва, О.В. Горожаніна, Є.О. Безсмертного та інших.

Починаючи з 70-х років ХХ століття виникає новий напрямок теорії і методології управління в соціальних та економічних системах – управління персоналом органів внутрішніх справ. Цей науковий напрям є обов’язковим компонентом спеціальності „Менеджмент державного і муніципального управління”. Удосконалення управлінських та інформаційних технологій, глобальне переоцінювання загальнолюдських цінностей викликали необхідність вирішення у межах управлінських знань важливих проблеми людства: подолання протиставлення людини з організацією, основи вирішення якої полягають в управлінні персоналом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Становлення та розвиток управління персоналом в органах внутрішніх справ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок