Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Становлення і розвиток фінансового контролю у Збройних силах України

Становлення і розвиток фінансового контролю у Збройних силах України

Назва:
Становлення і розвиток фінансового контролю у Збройних силах України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,91 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Фінансовий контроль у Збройних Cилах України є не тільки складовою державного фінансового контролю, але і одним із елементів фінансового забезпечення військ.

Безумовно, для чіткого розуміння фінансового контролю, не тільки з позиції науки, а і взагалі, потрібно дослідити його становлення і розвиток. Особливо це важливо при вивченні і з’ясуванні сутності та змісту фінансового контролю, у тому числі і у збройних силах, що вимагає застосування різних підходів, оскільки сам процес його розвитку має певну теорію.

Зауважимо, що з моменту виникнення контролю, він зазнав суттєвих перетворень з урахуванням поступово здобутого досвіду, умов його розвитку і традицій, що прямо вплинуло на його сьогоднішній стан в умовах ринкової економіки.

Питання становлення та здійснення фінансового контролю розглядали у своїх наукових працях такі вчені, як В.В. Воробйов [3], Л.В. Дікань [1], В.М. Пушкарьова [2] та інші.

Завдання даної статті полягає у дослідженні становлення і розвитку фінансового контролю у Збройних силах України з метою наукового обґрунтування теоретичних і методичних положень щодо вдосконалення механізму фінансового контролю, форм, методів, засобів і прийомів контрольно-ревізійної роботи в умовах ринкової економіки.

Історичний розвиток фінансового контролю свідчить про те, що він виник не раптово, а як необхідна умова суспільної праці в забезпеченні засобами для існування всього суспільства [1] (табл. 1).

Зауважимо, що еволюція державного і військового фінансового контролю в Україні безпосередньо пов’язана з їхнім історичним розвитком і становленням, а також функціонуванням збройних сил.

Початкове відродження та розвиток фінансового контролю припадає на ХІ–ХІІІ століття, коли утворювалися світові ринки і військові формування, а також з появою Київської Русі. Саме тоді основою фінансово-економічної діяльності держави було землеробство та ремісництво, що вимагали контролю.

Давні часи (до н. е.) I–V

ст. н.е. VI–VIII

ст. н. е. XI–XIII

ст. н. е. XIV–XVIII

ст. н. е. ХIХ–ХХ

ст. н. е ХXІ

ст. н.е.

Облік і перевірка наявних ресурсів, продуктів, товарів, матеріальних цінностей. Розкриття збитків. Зароджується та розвивається державний контроль

Контроль здійснюється вже не лише за кількістю заготовлених і виготовлених продуктів, а й за процесом розвитку торгівлі

Досягнутий рівень обліку та перевірки тимчасово забутий

Відродження та розвиток контролю, державного рахівництва. Введення інвентарного опису, системи касових операцій, поява інституту контролерів

Трансформація господарського обліку в бухгалтерський. Засобами контролю виступають рахунки бухгалтерського обліку та баланс. Прийняття спеціальних законів і норм стосовно обліку та рахування

Контроль починає виступати як одна з наукових дисциплін. Відбувається диференціація та розвиток окремих напрямів досліджень

Контроль здійснюється в умовах суттєвих економічних перетворень, а саме – переходу бюджетних установ на бухгалтерський облік і обслуговування через органи Державного казначейства

Поступовий поділ праці диктував появу грошей для здійснення товарообміну між виробниками та споживачами. З виникненням грошей не тільки розвивалися фінансові відносини, але і відповідні форми, засоби, прийоми і методи фінансового контролю за матеріальним забезпеченням військових формувань і соціальним захистом воїнів.

Слід підкреслити, що на той час контроль за утриманням військових був об’єктом особливої уваги з боку державної влади. Контроль за матеріальним забезпеченням здійснювався шляхом перевірки повноти наділення воїнів угіддями та помістями. Також у той час проводився постійний контроль за грошовим забезпеченням воїнів, що відбувалося в основному за рахунок данини, що стягувалася з переможених.

Зростання товарного виробництва, розширення внутрішньої та зовнішньої торгівлі і розвиток банківської системи (XIV–XVIII ст.) позитивно вплинуло не тільки на фінансовий контроль, але і підштовхнуло зарубіжних фахівців на видання ними наукових праць із метою його вдосконалення і розвитку. До них належать: італієць Луки Пачолі (1494 р.), голандці Ян Імнина (1543 р.) і Сімон ван Стевін (1607 р.), французи Шак Саварі (1675 р.) і Матьє де ла Порта (1712 р.) та інші. Уже у той час відбувається поділ контролю на зовнішній і внутрішній, набуває особливого значення контроль за розрахунками [1].

На нашу думку, великий внесок у розвиток теоретико-методологічних основ фінансового контролю, у тому числі і військового, зробили вчені В.М. Пушкарьова, яка, дослідивши наукові праці давніх економістів, істориків, філософів (Т. Гоббса, Ф. Енгельса, Д. Рікардо, Д. Локка, Д. Кейнса, Н. Макіавеллі, К. Маркса, А. Сміта, А. Шеффле, А. Штейна, Ф. Юсті), проаналізувала і обґрунтувала роль і значення не тільки забезпечення збройних сил, але і здійснення фінансового контролю за ним [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Становлення і розвиток фінансового контролю у Збройних силах України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок