Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Спосіб вчинення злочину як елемент криміналістичної характеристики податкових злочинів

Спосіб вчинення злочину як елемент криміналістичної характеристики податкових злочинів

Назва:
Спосіб вчинення злочину як елемент криміналістичної характеристики податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,82 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Згідно з частиною 1 статті 29 Загальної декларації прав людини [2] кожен має обов’язки перед суспільством, в якому можливий вільний повний розвиток його особистості. Як правило, обов’язки закріплені конституційними актами. Так, частиною 1 статті 67 Конституції України [1] передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Немає потреби наголошувати на тому, що саме за допомогою державного та місцевих бюджетів, які формуються шляхом сплати загальнодержавних та місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів), держава через відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування може втілювати у життя усі завдання і здійснювати функції, покладені на неї, а також задовольняти суспільні потреби. На думку відомого французького вченого Поля Марі Годме, податки є одним із проявів суверенітету держави, встановлюються в односторонньому порядку і стягуються з використанням мір примусу, „налог означает использование принуждения для того, чтобы заставить налогоплательщика выполнить свою обязанность” [14, с. 371, 365].

Ухилення від сплати податків виникло, існує і розвивається разом із системою оподаткування. Серед усіх платників незначна частка тих, які б дотримувалися положень Біблії та віддавали „належне усім: кому податок – податок, кому мито – мито”, „кесареве – кесареві”. Як зазначив Дудоров О. [6, с. 61], чималою кількістю господарських керівників ухилення від оподаткування сприймається як правопорушення, але як правопорушення неминуче, спровоковане існуючою системою оподаткування, правопорушення мимоволі, що діловій репутації підприємця не шкодить, а, навпаки, свідчить про його добрі бізнесові здібності. Тому наявність значних фінансових, адміністративних і дисциплінарних санкцій не зупиняє порушників, що врешті-решт призводить до застосування крайнього інституту у регулюванні відносин, а саме: засобів кримінальної репресії, які є невід’ємним атрибутом оподаткування.

Система оподаткування, якою б недосконалою, на погляд пересічних громадян, вона не була, без застосування кримінальної відповідальності нормально функціонувати не буде. На сьогодні податкові злочини можна розцінювати як основну внутрішню економічну загрозу, саме тому їх швидке розслідування та викриття є одним з найактуальніших проблем. При розслідуванні податкових злочинів максимально точно повинні вияснятися та встановлюватися обставини їх вчинення. Серед таких обставин слід виділити спосіб вчинення податкового злочину, оскільки без цього елементу не обходиться вчинення жодного злочину.

Спосіб вчинення злочину є одним з основних елементів криміналістичної характеристики злочинів. Дослідженню даного питання, а також теоретичних і практичних властивостей способу вчинення злочину приділяли увагу такі вчені, як Зуйков Г.Г., Жорданія І.Ш., Панов М.І., Бахін В.П., Белкін Р.С. та інші. Можна із впевненістю стверджувати, що усі вчені-криміналісти одностайно відстоюють позицію, згідно з якою спосіб вчинення злочину є обов’язковим елементом криміналістичної характеристики злочинів. Не є винятком і податкові злочини та способи їх вчинення. Даного питання у своїх працях торкалися Даньшин М.В., Брич Л.П., Зав’ялов М.В., Останін В.О. та інші. Однак необхідно зауважити, що в науковій літературі недостатньо дослідженим є питання способу вчинення податкового злочину як елементу його криміналістичної характеристики. Виходячи з даного зауваження, завданням цієї статті є з’ясування та уточнення місця способів ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів (способів вчинення податкових злочинів) у криміналістичній характеристиці податкових злочинів.

Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів включено у розділ VІІ КК України до злочинів, вчинених у сфері господарської діяльності. Внесення до КК даної статті та встановлення в законодавчому порядку кримінальної відповідальності за вчинення зазначеного діяння вказує на високий ступінь суспільної небезпеки останнього та його наслідків для держави. У юридичній літературі ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів прийнято називати податковими злочинами (наприклад, 8, с. 485; 15, с. 193 та ін.)

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Спосіб вчинення злочину як елемент криміналістичної характеристики податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок