Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Соціально-правові аспекти поводження із засудженими до покарання у виді позбавлення волі

Соціально-правові аспекти поводження із засудженими до покарання у виді позбавлення волі

Назва:
Соціально-правові аспекти поводження із засудженими до покарання у виді позбавлення волі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Міжнародний досвід показує, що для багатьох країн тією чи іншою мірою залишаються актуальними не тільки покарання, але і поводження із ув’язненими і засудженими, зокрема попередження тортур, латентного насилля в місцях позбавлення волі, забезпечення засуджених суспільно-корисною оплачуваною працею, надання юридичного захисту, соціально-реабілітаційної допомоги їм після звільнення. Очевидно, що ні одна із сучасних в’язничних систем повною мірою не відповідає вимогам і рекомендаціям, викладеним у Мінімальних стандартних правилах поводження з в’язнями і Європейських в’язничних правилах, інших міжнародних нормах з прав людини і поводження із правопорушниками.

Для України проблема поводження з в’язнями і засудженими до позбавлення волі є чи не найбільш актуальною з багатьох причин і передусім обставин, викликаних соціально-економічною кризою, кризою науки про покарання і поводження із засудженими, відсутністю традицій гуманного поводження з людьми взагалі і засудженими до позбавлення волі зокрема. По-перше, ріст злочинності за останнє десятиліття, зокрема тяжкої та організованої, призвів до посилення кримінальних репресій, збільшення кількості осіб у місцях позбавлення волі. По-друге, на високому рівні знаходиться репресивна свідомість населення, вимоги до посилення каральних засобів, розширення застосування покарання та більш суворого поводження із злочинцями, що суттєво позначається на характері каральної, кримінально-виконавчої політики, законодавства і практики. По-третє, економічний спад, обмежені можливості виділення достатніх фінансових, матеріальних і духовних ресурсів загострили протиріччя між необхідними потребами засуджених і можливостями їх задоволення. По-четверте, погіршення соціальних умов у місцях позбавлення волі позначається на загостренні відносин між засудженими і працівниками установ, між засудженими і державою, відчуженням багатьох із них від суспільства. Врешті Україна є повноправним членом Організації Об’єднаних Націй, Ради Європи і повинна виконувати взяті на себе зобов’язання, також і щодо гуманного поводження з ув’язненими, без чого неможлива повноцінна її реінтеграція в європейське і світове співтовариство.

Проте процес втілення міжнародних норм у життя потребує достатнього наукового забезпечення, врахування особливостей національного розвитку, що не суперечить зобов’язанням у даній галузі, а навпаки, передбачає їх. В Україні відсутня наука про покарання і поводження – пенологія, недостатньо вивчені соціальні проблеми позбавлення волі. Кримінально-виконавче право зосереджує увагу на виконанні покарання, а не на поводженні із засудженими. За час незалежності України не з’явились фундаментальні роботи з питань поводження із засудженими до позбавлення волі. У сучасній кримінально-виконавчій науці більше уваги приділяється виконанню покарання – екзекуції, ніж поводженню із засудженими.

Для належного поводження з вказаними категоріями осіб уже створені правові передумови. У Конституції України на основі міжнародних норм з прав людини і поводження з правопорушниками закріплені гарантії дотримання прав людини, гуманного ставлення до ув’язнених і засуджених. Так ст. 28 Конституції України проголошує, що “Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.” Згідно із ст. 63 Основного Закону “Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду”. Новий Кримінальний кодекс України (далі КК), на відміну від попереднього, встановлює більш чіткі межі покарання у виді позбавлення волі, чим створює умови для розширення правового та соціального поля належного, гуманного поводження із засудженими. У ст. 63 даного Кодексу “Покарання у виді позбавлення волі полягає в ізоляції засудженого та поміщенні його на певний строк до кримінально-виконавчої установи. Позбавлення волі встановлюється на строк від одного до п’ятнадцяти років,” а ст. 64 передбачає “Довічне позбавлення волі”.

Відтепер виконання покарання і характер поводження повинні бути прерогативою кримінально-виконавчої (пенітенціарної) політики законодавства і практики на основі Конституції України, міжнародних норм і стандартів із врахуванням своїх національних особливостей та інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Соціально-правові аспекти поводження із засудженими до покарання у виді позбавлення волі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок