Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розвиток криміналістики в деяких зарубіжних країнах

Розвиток криміналістики в деяких зарубіжних країнах

Назва:
Розвиток криміналістики в деяких зарубіжних країнах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,08 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У країнах Східної Європи криміналістика як наука сформувалася під впливом ідей радянської криміналістики. Учені, розробляючи поняття предмета науки, дотримувалися чотирьох основних концепцій. Перша з них – прагматична, відповідно до якої криміналістика являє собою науку про прийоми та способи розкриття, розслідування і попередження злочинів (Б. Холист – Польща; В. Водінелич – Югославія). Праксеологічна концепція (В. Гутенунст – Польща) заснована на розробці теорії поведінки осіб у ситуації „негативної кооперації”. Відповідно до даної теорії система криміналістики з’являється у вигляді техніки та тактики: злочинця, розслідування, попередження злочинів. Відповідно до теоретично-доказової концепції криміналістика визначається як наука про закономірності виникнення, збирання, оцінки та використання доказів та засновані на пізнанні даних закономірностей засоби і методи судового дослідження та запобігання злочинів. Цей підхід висуває на перший план теоретичні аспекти науки, що створюють ґрунт для подальшого розвитку теоретичних і практичних досліджень у криміналістиці. Прихильники інформаційно-пізнавальної концепції (Т. Ханаусек – Польща; Я. Пещак – Чехія) вважають предметом криміналістики закономірності руху кримінально-релевантної інформації та засновані на них методи розкриття, розслідування та попередження злочинів. Більшість учених східноєвропейських країн сходяться на тому, що криміналістика складається з трьох частин: криміналістичної техніки, криміналістичної тактики та окремої методики [1, с. 40–62; 2, с. 31–40].

На сучасний стан криміналістики країн ближнього зарубіжжя, водночас із особливостями їхнього історичного розвитку, системою та традиціями кримінального процесу, а також раніше сформованими науковими поглядами, певний вплив мали державно-правові відносини із СРСР. Найпомітніше це відбилося на положенні криміналістики в Польщі, Угорщині, Німецькій Демократичній Республіці, Чехословаччині, Румунії та ряді інших держав. Багато відомих криміналістів цих країн брали активну участь у спільних наукових дослідженнях, створенні та впровадженні в практику боротьби зі злочинністю нових криміналістичних засобів, в організації та проведенні загальних криміналістичних конференцій та семінарів, а також у вирішенні великих наукових проблем криміналістики. У результаті такої взаємодії поступово складалося в основному співпадаюче розуміння сутності, природи та призначення криміналістики, що зберігається і в даний час [3].

Разом з тим у кожної з названих країн є чимало особливостей у розвитку криміналістики.

У Польщі криміналістика з’явилася в той же час, що й у центральній Росії, тобто ще на межі XІХ і XX століть, коли в судовій справі почали широко застосовувати технічні, судово-медичні, антропологічні та інші наукові знання.

Після утворення в листопаді 1918 р. самостійної Республіки Польщі процес впровадження наукових знань у її судочинство став ще інтенсивнішим.

У міру впровадження досягнень криміналістики в правоохоронну діяльність відбувалося уточнення та розвиток самого поняття цієї галузі наукового знання. Спочатку польські вчені, як і більшість дослідників зазначених країн Європи, розглядали криміналістику як систему спеціальних технічних засобів і тактичних прийомів попередження, розкриття і розслідування злочинів і тільки пізніше звернулися до вироблення її загальної теорії, що знайшла відображення в цілому ряді виданих у Польщі підручників (B. Holyst Krіmіnalіstіka (1981)). Виняткова роль у становленні та розвитку сучасної польської криміналістики належить Б. Холисту, Т. Ханаусеку та їхнім колегам.

Зародження та розвиток криміналістики в Угорщині тісно пов’язані з великими історичними подіями державних перетворень у Центральній та Східній Європі в XVІІІ і XІХ століттях. У результаті воєн, створення та розпаду різних союзів у 1867 р. утворилася двоєдина монархічна держава Австро-Угорщина на чолі з австрійським імператором, що одночасно був і угорським королем. До цього періоду відноситься і зародження криміналістики як самостійної галузі юриспруденції. Г. Гросс, який заклав у своїх працях основи криміналістики, був громадянином Австро-Угорщини і був професором університетів у Граці та Празі. Таким чином, історично Угорщина причетна до виникнення та ствердження криміналістичного наукового знання.

У даний час в Угорщині криміналістика визнається як наука, що вивчає не тільки можливості використання технічних засобів і методів для попередження, розкриття і розслідування злочинів, але така, що розробляє тактичні прийоми та методичні рекомендації для роботи з кримінальних справ [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток криміналістики в деяких зарубіжних країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок