Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Робота координаційних органів ради міністрів внутрішніх справ країн-учасниць СНД з питань боротьби зі злочинністю потребує удосконалення

Робота координаційних органів ради міністрів внутрішніх справ країн-учасниць СНД з питань боротьби зі злочинністю потребує удосконалення

Назва:
Робота координаційних органів ради міністрів внутрішніх справ країн-учасниць СНД з питань боротьби зі злочинністю потребує удосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Керівники правоохоронних структур різних держав, урядовці та політичні діячі все більше переконуються у необхідності скоординованих дій по боротьбі із злочинністю. „Правоохоронні органи країн колишнього СРСР повинні разом боротися із злочинністю”, – таку думку висловив керівник МВС Росії Борис Гризлов у Харкові, де відбулася зустріч міністрів внутрішніх справ Росії, Білорусі, України і Молдови. „Злочинність уже об’єдналась, і у нас іншого вибору нема”, – зазначив він [1].

Сказане не є проблемою тільки країн колишнього Радянського Союзу. „Політичні еліти та їх підручні продовжують брати хабарі при будь-якій можливості. Рука об руку з корумпованими підприємцями вони заганяють цілі нації до пастки жебрацтва та зашкоджують стійкому розвитку. Вважається, що корупція досягла небезпечно високого рівня не тільки у бідних регіонах світу, але і в інших державах, фірми яких інвестують кошти в країни, що розвиваються”, – заявив Пітер Айчен, голова Трансперенсі Інтернешнл, у своїй промові в Берліні в 2002 році [2]. Аналіз проблеми підтверджує висновок щодо необхідності посилення співпраці правоохоронців на міжнародному рівні.

У той же час проблемі координації зусиль правоохоронних органів, яка є досить гострою сьогодні, уваги з боку науковців приділяється мало. Аналіз здійснених досліджень та інших наукових праць із зазначеної проблеми, опублікованих такими вченими та практиками, як О.Ф. Долженков, Ю.О.Зарецький, В.С. Зеленецький, О.Г. Кальман, В.Я. Лозко, І.Г. Лубенець, П.С. Матишевський, Г.А. Матусовський, А.М. Медведєв, М.І. Перепелиця, Є.Л. Стрельцов, В.Я. Тацій, А.М. Яковлєв, А.М. Яні, засвідчує, що їх основу складають напрями вивчення та характеристики причин формування економічної злочинності, визначення рівня її загрози національній безпеці держави, недоліки законодавчого забезпечення боротьби з організованою економічною злочинністю та фрагментарно – окремі питання взаємодії правоохоронних органів, поєднання зусиль щодо боротьби з нею [3–12].

Тому особливої уваги заслуговує аналіз сучасного стану координації боротьби з економічною злочинністю та іншими небезпечними видами злочинів на території Співдружності незалежних держав, яку необхідно підіймати на більш високий рівень, застосовуючи нові управлінські підходи та розширюючи договірні умови співпраці.

Детальне вивчення роботи Бюро по координації боротьби з організованою злочинністю (БКБОЗ) та іншими небезпечними видами злочинів протягом останніх років показало, що вона базується на виконанні рішень рад глав держав і глав урядів, рішень і доручень Ради міністрів внутрішніх справ держав учасниць СНД, реалізації міждержавних програм боротьби із злочинністю та тероризмом тощо.

Як свідчить практика, діяльність цього важливого координуючого центру, перш за все, спрямована на посилення взаємодії органів внутрішніх справ країн Співдружності у боротьбі з організованою економічною злочинністю. Дослідження результатів роботи БКБОЗ показало, що заплановані заходи в основному виконуються. Правова допомога по кримінальних справах, у рамках Мінської конвенції, за участю оперативно-слідчих груп здійснюється у повному обсязі і суттєвих зауважень з боку учасників не було. Бюро продовжує виконувати доручення не тільки органів внутрішніх справ щодо проблем боротьби із злочинністю, але й органів прокуратури, юстиції, податкової та митної служб, підрозділів прикордонних військ країн СНД. Наприклад, за 2002 рік Бюро отримало 515 таких документів, а в цілому вони складали понад 5 відсотків усіх доручень. Особлива увага надається практичній допомозі у виконанні завдань відрядженим оперативним групам з розкриття та розслідування злочинів, розшуку злочинців. У режимі сприяння цим групам безпосередньо працівниками Бюро було організовано ефективну взаємодію з органами внутрішніх справ країни перебування, аж до вирішення питання екстрадиції.

Досить важливим є той факт, що у Бюро скоординовувалась оперативна та слідча робота 160 оперативних груп МВС країн Співдружності (у 1998, 1999, 2000 та 2001 рр., відповідно, 70, 117, 156 та 158). У результаті цього було надано підтримку у розкритті 233 особливо небезпечних і тяжких злочинів (за 1998, 1999, 2000 та 2001 рр., відповідно, 45, 99, 125 та 128), а також 29 злочинів минулих років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Робота координаційних органів ради міністрів внутрішніх справ країн-учасниць СНД з питань боротьби зі злочинністю потребує удосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок