Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Рішення міжнародних організацій як джерело міжнародного права: за і проти

Рішення міжнародних організацій як джерело міжнародного права: за і проти

Назва:
Рішення міжнародних організацій як джерело міжнародного права: за і проти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,04 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Загальний стан проблеми, окресленої у назві статті, яскраво виявляється у такій оцінці вітчизняних вчених: „Важко вказати не тільки країну, теоретики і практики якої дотримувалися б єдиного погляду на рішення міжнародних органів та організацій як джерела міжнародного права, а й конкретного вченого, погляди якого з цього питання не зазнавали б змін” (1, с. 127).

Така різноманітність поглядів, розбіжності та непослідовність учених демонструють неординарність, складність і суперечливість самої проблеми. Існують і інші причини, серед яких слід підкреслити:

1. Відсутність чітких критеріїв, які б дозволяли однозначно відокремлювати джерела міжнародного права від інших явищ.

2. Небажання багатьох дослідників проводити відмінність між джерелами міжнародного права і джерелами міжнародних зобов’язань.

3. Різноманітність організацій, різний обсяг повноважень їх органів.

4. Різноманітність та неоднорідність численних актів, які приймаються міжнародними організаціями.

Якщо спробувати підійти до проблеми схематично, то очевидним стає факт: одні вчені взагалі не визнають рішення міжнародних організацій джерелами права, інші визнають такими одну чи кілька груп рішень одночасно, треті визнають ці рішення джерелами неосновними (додатковими, допоміжними, спеціальними тощо).

На сьогодні узагальнюючим є твердження: „Дотепер немає однозначної відповіді, чи можуть міжнародні організації самі безпосередньо в односторонньому порядку приймати нормативно-правові акти, тобто акти, що містять норми міжнародного права. На це питання різними авторами ... дається як позитивна, так і негативна відповідь” (2, с. 22).

Історичний огляд поглядів і теорій щодо визнання цих рішень джерелами міжнародного права подано у підручнику з теорії міжнародного права за редакцією В.Г. Буткевича. Автори цього видання роблять такі висновки: „На сьогодні в науці міжнародного права склалась дещо поміркованіша думка (з деякими застереженнями її можна було б назвати панівною): рішення міжнародних органів та організацій є допоміжними, неосновними джерелами сучасного міжнародного права. Щоправда, одні автори обмежують подібні рішення резолюціями Генеральної Асамблеї ООН та рішеннями Ради Безпеки, інші розглядають їх у значно ширшому аспекті. Як джерела міжнародного права розглядаються акти спеціалізованих установ ООН (конвенції і рекомендації МОП, ЮНЕСКО, ВПС; конвенції, постанови і регламенти МСЕ, конвенції та міжнародні санітарні правила ВООЗ; рішення і рекомендації ІМО, конвенції, стандарти, рекомендації процедури, технічні регламенти ІКАО та ін.), міжнародних конференцій, регіональних міжнародних організацій” [1, с. 132].

Ми притримуємося думки, що рішення міжнародних організацій не належать до джерел міжнародного права з цілого ряду причин.

Необхідно вказати, що багато авторів відразу проводять межу між рекомендаціями міжнародних органів та рішеннями, які, на їх думку, є джерелами міжнародного права. Тут можна спостерігати певну одностайність. Практично усі автори пишуть про те, що рекомендації не є джерелами міжнародного права. Щоправда, інколи можна зустріти і протилежні погляди. Наприклад, Н.М. Ульянова з посиланням на роботу С.О. Іванова „Проблеми міжнародного регулювання праці” каже про те, що „обов’язок держав-членів подавати доповіді про стан їх права та практики у зв’язку з питаннями, про які іде мова у рекомендаціях, дозволяє вважати рекомендації допоміжними джерелами міжнародного права” (3, с. 251).

Різноманітність типів рішень викликала необхідність провести якусь класифікацію. І такі спроби були зроблені ( 4, с.46-47)

На нашу думку, рішення міжнародних організацій слід було б розділити на дві великі групи:

1. Рішення, пов’язані з внутрішніми питаннями діяльності організації (бюджетно-фінансові, адміністративні, регламенти функціонування тощо) – тобто ті питання, які торкаються функціонування органів міжнародної організації;

2. Рішення, направлені на реалізацію статутних цілей відповідної організації.

Такий поділ відповідає баченню цієї проблеми багатьма сучасними юристами-міжнародниками. Як пише Е. Ридель: „У відповідь на розвиток теоретичної думки ... вчені, у всякому разі, стали проводити різницю між тими резолюціями/деклараціями, які пов’язані з внутрішніми питаннями функціонування міжнародних органів і тими, які виражали рішення, рекомендації і цілі” (5, с. 62 ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Рішення міжнародних організацій як джерело міжнародного права: за і проти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок