Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Професіоналізм як основна оціночна категорія діяльності працівників органів внутрішніх справ при проведенні їх атестації

Професіоналізм як основна оціночна категорія діяльності працівників органів внутрішніх справ при проведенні їх атестації

Назва:
Професіоналізм як основна оціночна категорія діяльності працівників органів внутрішніх справ при проведенні їх атестації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,08 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Побудова в Україні громадянського суспільства потребує переорієнтації силової діяльності правоохоронних органів на встановлення партнерських стосунків із громадянами, налагодження для них системи консультативної допомоги. Розв’язати ці завдання можуть тільки висококваліфіковані професіонали, які мають не лише відповідні знання, уміння, навички професійної діяльності, але й таку мотивацію та самосвідомість, які відбивають ставлення до людини як до найвищої цінності.

В Інструкції про порядок проведення атестування особового складу органів внутрішніх справ, затвердженій наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 березня 2005 р. № 181 (далі – Інструкція) [1], яка є основним нормативно-правовим актом, що регулює порядок проведення атестації в органах внутрішніх справ, визначено, що атестування проводиться з метою вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ, підвищення ефективності їх роботи та підтвердження професійного рівня працівників відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 р. № 114 [2]. Згідно з п. 1.2 Інструкції головним завданням атестування є оцінка ділових, особистих і морально-психологічних якостей особового складу органів внутрішніх справ, їх освітнього та кваліфікаційного рівня, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, які вони обіймають, стимулювання їх творчої активності та відповідальності за стан боротьби із злочинністю та зміцнення правопорядку, визначення перспектив їх службової кар’єри.

Здійснивши аналіз зазначеного нормативно-правового акта, можна визначити, що основними оціночними показниками діяльності працівника органу внутрішніх справ, які враховуються та аналізуються під час проведення атестації, є його ділові, професійні, морально-психологічні та особисті якості, освітньо-кваліфікаційний рівень, фізична підготовка, рівень культури і здатність працювати з людьми.

Кожна з цих характеристик діяльності працівника ОВС дає можливість у повному обсязі, найбільш ефективно та об’єктивно оцінити результати його професійної діяльності, а тому заслуговує і потребує детального правового дослідження. При цьому візьмемо на себе сміливість зазначити, що всі вищеназвані оціночні характеристики діяльності працівника міліції у кінцевому результаті трансформуються у таке поняття, як професіоналізм (рівень професіоналізму). На нашу думку, професіоналізм у діяльності працівників ОВС – це насамперед здатність працівника органів внутрішніх справ визначати з урахуванням умов і реальних можливостей найбільш ефективні шляхи та способи реалізації поставлених перед ним правоохоронних завдань у межах нормативно визначених повноважень.

Проблеми професіоналізму, ознак і критеріїв визначення його рівня мають велике значення для ефективної діяльності працівників правоохоронних органів, зокрема органів внутрішніх справ. Це пояснюється тим, що правоохоронці повинні не лише стояти на варті закону, але й, маючи великі владні повноваження, не допускати порушень законності, протидіяти впливу агресивно налаштованих осіб на соціальне середовище.

Питання професіоналізму працівників органів внутрішніх справ були предметом досліджень багатьох учених, зокрема М.І. Ануфрієва, О.М. Бандурки, В.С. Венедиктова, О.Є. Малиновського, Р.А. Калюжного, Я.Ю. Кондратьєва, О.П. Коренєва, Ю.Ф. Кравченка, К.П. Матюхіної, В.М. Плішкіна, В.О. Соболєва та інших. Однак до цього часу чітко не визначено ознаки професіоналізму працівника органу внутрішніх справ, не розроблені критерії його визначення. Проблемним є також визначення меж професіоналізму, при оцінці яких атестаційна комісія робить висновок про відповідність чи невідповідність працівника міліції займаній ним посаді. Існування сукупності таких питань і необхідність їх вирішення вказують на актуальність проблематики цієї статті.

Перед тим як провести аналіз критеріїв професіоналізму, необхідно проаналізувати думки деяких авторів щодо його визначення, ознак і необхідності врахування як оціночної категорії ефективності діяльності працівників органів внутрішніх справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Професіоналізм як основна оціночна категорія діяльності працівників органів внутрішніх справ при проведенні їх атестації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок