Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Профілактика корупції в органах державної податкової служби України

Профілактика корупції в органах державної податкової служби України

Назва:
Профілактика корупції в органах державної податкової служби України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,27 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Історія створення підрозділів по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби нерозривно пов’язана зі становленням самої податкової служби. З перших днів розбудови України як незалежної держави актуальним було і залишається формування цивілізованої податкової політики, результатом якої повинні стати партнерські відносини між платниками податків і державою в особі ДПС України. Першим кроком до створення такої системи стало прийняття в липні 1990 року постанови Ради Міністрів України про створення у складі Міністерства фінансів інспекції державних доходів.

Наступним етапом розвитку податкової служби було прийняття 4 грудня 1990 року Закону України ”Про державну податкову службу в Україні”, який визначив її правовий статус [1].

У подальшому, у процесі реформування економічних відносин виникла необхідність посилити роль податкової служби у розв’язанні проблем забезпечення стабільного надходження податків та інших платежів до бюджетів усіх рівнів, посилення роз’яснювальної роботи та співпраці з платниками податків.

Проведені організаційні заходи були спрямовані на оптимізацію структури податкової служби за рахунок об’єднання підрозділів МВС України та податкових інспекцій Міністерства фінансів України в боротьбі з кримінальним приховуванням доходів від оподатковування. Саме таким організаційно-правовим заходом став Указ Президента України від 22 серпня 1996 року, яким на основі попередніх організаційних структур податкових органів були створені державні податкові адміністрації на всіх рівнях [2].

Відповідно до зазначеного правового акта податкові органи були виведені зі структури місцевих органів влади, а підрозділи міліції МВС України, які здійснювали боротьбу з податковими злочинами, були підпорядковані Державній податковій адміністрації. У порівняно короткий строк були створені підрозділи податкової поліції, які у подальшому перейменовано законом у підрозділи податкової міліції.

При розробці організаційної та функціональної структури державної податкової служби керівництвом ДПА України було запропоновано створити спеціальний орган, функціональне призначення якого – виявлення та припинення негативних проявів корупційного характеру.

Створення силової структури у ”цивільній” організації викликало полярне і в основному негативне сприйняття його ролі. Тим більше, що в раніше існуючій Головній податковій інспекції України такого підрозділу не було. Але, враховуючи світовий досвід і необхідність додаткового контролю, саме з урахуванням специфіки діяльності податкової служби та характеру формування нових взаємовідносин у сфері оподаткування, були створені підрозділи по боротьбі з корупцією в органах податкової служби.

Вагомі аргументи і переконливість керівництва ДПА України призвели до того, що 12 листопада 1996 року Прем’єр-міністр України ухвалив нову структуру ДПА України, в якій серед інших підрозділів було створено Управління по боротьбі з корупцією.

Фактично з цього моменту в системі органів державної податкової служби розпочали своє функціонування підрозділи по боротьбі з корупцією.

Закон України ”Про боротьбу з корупцією” четвертою статтею визначив органи, уповноважені державою на ведення відповідної роботи по боротьбі з корупцією. У переліку суб’єктів зазначеної статті серед таких правоохоронних відомств, як МВС, СБУ, прокуратури, значилися й ”інші органи та підрозділи...”. Враховуючи зазначене, з 1996 року підрозділи по боротьбі з корупцією в органах ДПС відносилися до категорії ”інших”. Разом з тим, податкова служба не мала повноважень органів дізнання, не була наділена повноваженнями щодо проведення оперативно-розшукової діяльності. Тому надзвичайно важливим для неї стало прийняття 5 лютого 1998 року Верховною Радою України Закону України ”Про державну податкову службу в Україні”.

З прийняттям цього закону відбулося юридичне становлення податкової служби. Закон визначив статус державної податкової служби України, її функції та правові основи діяльності. Були внесені відповідні зміни до Кримінально-процесуального кодексу України [3], до законів України ”Про оперативно-розшукову діяльність” [4] і ”Про боротьбу з корупцією” [5]. З цього часу підрозділи по боротьбі з корупцією стали суб’єктами оперативно-розшукової діяльності, а замість невизначеного статусу ”інші” у ст. 4 Закону ”Про боротьбу з корупцією” було записано конкретно ”податкова міліція”.

У ДПА України було створене Управління по боротьбі з корупцією і безпеки в органах державної податкової служби та підпорядковано безпосередньо Голові ДПА. На місцях, в усіх обласних центрах, містах Києві та Севастополі створені відділи по боротьбі з корупцією та безпеки. Структура підрозділів служби затверджена наказом Голови ДПА України і цим же наказом затверджене Положення ”Про організацію роботи підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Профілактика корупції в органах державної податкової служби України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок