Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн

Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн

Назва:
Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,49 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інтеграція до Європи є головним напрямом розвитку та розбудови України як правової держави [1]. Безумовно, одним із перших кроків по даному шляху є адаптація законодавства України до законодавства країн Європейського Союзу, включаючи адаптацію карного законодавства. Адже питання правового співробітництва в пріоритетах європейських держав щодо попередження злочинів і карного правосуддя посідає одне із чільних місць. На даний час проводяться спроби систематизації європейського права, що стосується попередження злочинності та створення концепції „європейського карного права” [2]. При прийнятті нового Кримінального кодексу України переважна більшість науковців, законодавців і практиків вважали, що наше нове кримінальне законодавство повністю відповідає європейському досвіду, міжнародним нормам права [3]. Проте на сучасному етапі постає багато питань про відповідність стандартам і досвіду цивілізованих демократичних країн.

Одним із актуальних питань є протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі (далі – КФС), занепокоєння щодо виникнення проблеми відмивання грошей та інших транснаціональних злочинів у даній сфері. Інтеграція нашої держави у світовий економічний простір практично неможлива без створення ефективної національної системи протидії легалізації кримінальних доходів. Невідповідність національної законодавчої бази вимогам міжнародного співтовариства вже призвела до включення України в списки країн, які належним чином не співпрацюють у сфері протидії вказаному виду злочинів [1]. Як показує досвід років незалежності, переважно фіскальна, в тому числі кримінально-правова політика, призвела до поглиблення кризових явищ у КФС, ще більше криміналізуючи її.

На сучасному етапі питання адаптації карного (кримінального) законодавства України до законодавства європейських країн у сфері протидії злочинам у КФС на науковому рівні не висвітлювалися, хоча такі дослідження мають надзвичайну актуальність. У зв’язку з цим у даній роботі проводиться порівняльний аналіз статей, якими передбачені злочини, вчинені проти КФС, карних кодексів деяких європейських країн (Польща, Німеччина, Австрія, Іспанія, Данія, Швейцарія) [4] з Кримінальним кодексом (далі – КК) України.

Відомо, що відповідальність за злочини в КФС закріплено кримінально-правовими нормами, розміщеними у розділі VII „Злочини у сфері господарської діяльності” КК України. Окремого виділення розділу злочинів проти КФС у Кодексі не передбачено. Для більш якісного проведення порівняльного аналізу такі злочини можна систематизувати за тотожністю відповідних ознак безпосередніх об’єктів:

1. Злочини, що посягають на встановлений порядок виготовлення й використання грошей, цінних паперів, знаків поштової оплати та інших паперів, що мають вартісний вираз: ст.ст. 199, 200, 215, 223, 224 КК України.

2. Злочини, що посягають на суспільні відносини у сфері валютного регулювання: ст. 208 КК України.

3. Злочини, що посягають на суспільні відносини забезпечення інтересів юридичних чи фізичних осіб і держави, пов’язаних із неплатоспроможністю: ст.ст. 218, 219, 220, 221 КК України.

4. Злочини, що посягають на суспільні відносини забезпечення законності фінансування, кредитування, здійснення певних видів діяльності в КФС : ст. ст. 202, 205, 209, 209-1, 222 КК України.

Щодо першої групи злочинів, в усіх КК європейських країн закріплена відповідальність за злочини, пов’язані з виготовленням, придбанням, перевезенням, пересиланням, ввезенням з метою збуту або збутом підроблених грошей, цінних паперів, інших платіжних засобів, які надають право на отримання грошових сум: ст.ст. 310, 311, 312 КК Польщі; 146–149, 152а, 266b КК Німеччини; 232–239 КК Австрії; 386, 389 КК Іспанії; 166, 168–170 КК Данії; 148, 240-245, 247, 328 КК Швейцарії. Підвищена увага кримінально-правової політики держав свідчить про особливу актуальність протидії даному виду злочинів. Особлива небезпечність таких злочинів підтверджується й суворістю кримінально-правових санкцій. Верхня межа позбавлення волі (Україна), позбавлення свободи (Польща, Німеччина, Австрія), тюремного ув’язнення (Іспанія, Данія, Швейцарія) в санкціях КК становить більше 10 років у КК Німеччини, Австрії, Швейцарії, 12 років у КК України, Іспанії, Данії і до 25 років у КК Польщі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок