Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Провадження у справах про порушення митних правил і шляхи їх удосконалення

Провадження у справах про порушення митних правил і шляхи їх удосконалення

Назва:
Провадження у справах про порушення митних правил і шляхи їх удосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,95 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Провадження у справах про адміністративні правопорушення, підвідомчі митним органам, за своїм змістом і призначенням займає важливе місце серед інших видів діяльності Державної митної служби України. Дане положення ґрунтується на змісті адміністративної діяльності митних органів як специфічній, виконавчо-розпорядчій, підзаконній, державно-владній діяльності з контролю за дотриманням митного законодавства.

Провадження у справах про порушення митних правил – це правовий інститут, у межах якого регулюються процесуальні адміністративно-деліктні відносини і забезпечується вирішення зазначених справ, а також попередження адміністративних порушень митних правил.

У запропонованому визначенні немає згадки про норми – основний елемент механізму правового регулювання, однак поняття правового інституту і регулювання адміністративно-деліктних відносин нічого, крім регулюючої функції норм, не припускає.

Адміністративно-процесуальні норми, що входять до інституту провадження в справах про адміністративні порушення митних правил, регулюють порядок реалізації відповідних матеріальних норм, процедури їх застосування, процес здійснення примусового впливу на винних за допомогою адміністративних стягнень. Іншими словами, вони регламентують комплекс адміністративно-деліктних відносин.

Однак у чинному адміністративно-процесуальному законодавстві, а також у Митному кодексі України відсутня норма права, в якій була б виражена потенційна правова характеристика провадження в справах про адміністративні правопорушення, різновидом якого і є провадження, що розглядається. У зв’язку з цим у науковій юридичній літературі воно визначається як процесуальне правовідношення, що виникає щодо притягнення до адміністративної відповідальності і ототожнюється із системою адміністративно-процесуальних норм, які регулюють діяльність певних суб’єктів щодо порушення та розгляду справ про адміністративні проступки [72, с. 30–37].

Адміністративне провадження у справах про порушення митних правил, як адміністративно-процесуальна діяльність митних органів, здійснюється на основі норм адміністративно-процесуального права.

Основним законодавчим актом, що регламентує здійснення провадження у справах про порушення митних правил, є Митний кодекс України, в якому знайшли відображення майже всі основні питання, пов’язані з діяльністю як посадових осіб митних органів щодо порушення справ, їх розслідування, розгляду та виконання винесених постанов про застосування примусових заходів, так і інших суб’єктів провадження.

Разом з тим необхідно зазначити, що в Митному кодексі України не визначені завдання провадження, обставини, що виключають провадження, принципи провадження, доказування по справі та деякі інші процесуальні норми, що мають важливе значення для здійснення митними органами своїх адміністративно-юрисдикційних повноважень.

Як свідчить практика, провадження у справах про порушення митних правил найчастіше починається в результаті безпосереднього виявлення посадовими особами порушень митних правил. Вказаний привід відрізняється від інших перш за все тим, що питання про порушення справи вирішується за власною ініціативою особи, яка виконує функції митного контролю, митного оформлення та пропуску через митний кордон України предметів, товарів, транспортних засобів, валюти та цінностей.

Вказана ситуація дозволяє посадовій особі вжити всіх необхідних заходів щодо припинення правопорушення, затримання правопорушника, знаходження та закріплення доказів.

Для порушення справи про порушення митних правил недостатньо лише приводу для порушення справи. Потрібна також наявність законної підстави для порушення справи, під якою слід розуміти фактичні дані, що вказують на ознаки правопорушення.

Аналіз матеріалів практичної діяльності митних органах свідчить, що більшість усіх фактів правопорушення виявляються під час проведення митного контролю, митного оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів, тому протоколи про порушення митних правил складаються найчастіше оперативно-інспекторським складом функціональних відділів митних органів.

Цими ж митниками здійснюються й первинні дії, спрямовані на встановлення та закріплення слідів правопорушення. Відсоток справ, що порушуються посадовими особами підрозділів по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, значно менший. Як правило, його складають справи, що порушуються за матеріалами, які були отримані від інших правоохоронних органів.

Необхідно зазначити, що у провадженні в справах про адміністративні правопорушення, підвідомчі митним органам, ще має місце ряд значних проблем, які потребують послідовного вирішення.

Так, по-перше, потребують чіткого законодавчого закріплення принципи провадження, яким як у КУпАП, так і в Митному кодексі України приділена недостатня увага, оскільки вони найчастіше як принципи не визначені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Провадження у справах про порушення митних правил і шляхи їх удосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок