Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблемні питання захисту кримінальних справ від злочинних посягань

Проблемні питання захисту кримінальних справ від злочинних посягань

Назва:
Проблемні питання захисту кримінальних справ від злочинних посягань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Із назви даного виду заходів видно, що йдеться перш за все про виділення двох аспектів, а саме: організаційного та управлінського. Кожний з них має свої складові, які, з погляду їхнього термінологічного визначення, також виступають як структурні компоненти, відповідно, організаційної та управлінської діяльності. Якщо стисло характеризувати співвідношення зазначених аспектів, то саме організаційні та управлінські заходи є основними в гарантуванні безпеки кримінальних справ, усі інші – не менш важливі, але все-таки є похідними від перших. Оскільки і організаційні, і управлінські заходи завжди реалізуються не тільки у взаємозв’язку і взаємозалежності, але і неодмінно в певній функціональній єдності, то надалі йтиметься про організаційно-управлінські заходи забезпечення безпеки кримінальних справ, де поставлений між цими словами дефіс підкреслює, з одного боку, відносну самостійність цих видів заходів, а з іншого – їхній об’єктивний взаємозв’язок і взаємозалежність. Дотримуючись певної черговості, розглянемо організаційний аспект характеристики заходів захисту кримінальних справ від злочинних посягань, який відображає певний рівень упорядкованості тих дій, які у своїй єдності саме і становлять його функціональний зміст. При цьому під організацією розробки і здійснення даного виду заходів безпеки кримінальних справ необхідно розуміти спеціально здійснювані компетентними особами заходи, спрямовані на розробку і впровадження у практику певної системи заходів, що забезпечують у своїй єдності захист кримінальних справ від злочинних посягань, виявлення та усунення причин і умов, які сприяють існуванню загроз.

Оскільки чинники, що зумовлюють загрозу безпеки кримінальних справ, багатозначні, то і заходи щодо їхнього запобігання, припинення та усунення також повинні бути багатоплановими, тобто адекватними ступеню виявлених загроз. Аналіз останніх, а також основних компонентів організаторської роботи, дозволив виділити такі напрями під час розробки ефективних заходів щодо забезпечення безпеки кримінальних справ від злочинних посягань.

1. Проведення будь-яких заходів щодо забезпечення безпеки кримінальних справ необхідно планувати. При цьому потрібно враховувати як поширеність, небезпеку і різноманітність загроз, так і кадровий склад, що залучається до забезпечення реалізації запланованих заходів, наявність для цього матеріальних і фінансових ресурсів. Можна, наприклад, передбачити впровадження електронної техніки у всіх структурних підрозділах даного відомства, але за відсутності відповідних засобів таке завдання буде нереальним, а спроби щодо його вирішення без урахування фактичного стану справ – утопічними. Крім того, зазначимо, що принцип плановості заходів не виключає можливості здійснення тих заходів, які в названий план не входять. Проведення позапланових заходів захисту кримінальних справ від злочинних посягань може зумовлюватися конкретними форс-мажорними обставинами, а невжиття в таких ситуаціях потрібних заходів необхідно кваліфікувати як грубе порушення службового обов’язку із усіма наслідками, що випливають з цього.

2. Виконання планових, як і форс-мажорних заходів забезпечення безпеки кримінальних справ, покладається на відповідний склад конкретних підрозділів правоохоронних, прокурорських і судових органів [1]. Хоча будь-який керівник під час планування і розподілу сил і засобів забезпечення безпеки кримінальних справ приречений на використання саме того, чим він реально володіє, проте тут не допустимий формальний підхід до вирішення питань, що обговорюються. Відомо, що проблеми можуть бути, як би мовити, цілком „підйомними” (які реально можна вирішити) і „непідйомними”, розв’язання яких у виробничій ситуації, що склалася, неможливе. У першому випадку розподіл обов’язків із гарантування безпеки кримінальних справ доцільно здійснювати із урахуванням досвіду, ініціативності і сумлінності конкретних працівників. У другому випадку, застосовуючи всі можливі заходи у ситуації, що склалася, необхідно звернутися про допомогу у вищу організацію. Отже, незалежно від складності ситуації, що виникла, потрібно вжити всіх заходів для запобігання загрозі настання негативних наслідків для всієї сукупності кримінальних справ, що є у розпорядженні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблемні питання захисту кримінальних справ від злочинних посягань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок