Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Представництво в галузі митної справи

Представництво в галузі митної справи

Назва:
Представництво в галузі митної справи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,81 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Новий Митний кодекс України, який набрав чинності 1 січня 2004 року, став результатом тривалої роботи з удосконалення митного законодавства, зокрема усунення прогалин; неоднозначне тлумачення його положень, приведення у відповідність чинного законодавства України з реаліями сьогодення. Цілком зрозуміло, що прагнення України до європейської інтеграції та інтеграції до світової господарської системи, загалом, не могли залишити митне законодавство без змін. На жаль, прийняття нового Митного кодексу не усунуло всіх існуючих проблем, зокрема щодо необхідності приведення законодавства у відповідність до положень розділу 7 “Підприємницька діяльність із надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів та перевезення товарів, що переміщуються через митний кордон України або перебувають під митним контролем”. Проблема ґрунтується на відсутності чітко визначеного правового статусу митних брокерів і митних перевізників, ліцензійних умов здійснення їх діяльності, визначенні правової природи підстав представництва інтересів клієнтів митними брокерами (митними перевізниками).

На жаль, ці проблеми в юридичній літературі достатньо не досліджені. Частково ці питання розкривались у працях Є.В. Додіна “Функции и формы деятельности таможенных органов Украины”, С.В. Ківалова “Організаційно-правові аспекти митної справи в Україні”, П.М. Шеремети ”Теоретично-методологічні основи дослідження правового регулювання митної діяльності в Україні”, В.К. Шкарупи, Є.М. Тропіної, Д.В. Приймаченко, А.П. Павлова. Але питання визначення правового статусу таких нових суб’єктів митного права, як митний брокер та митний перевізник, підстави їх представництва перед митними органами, особливості ліцензійних умов провадження такої діяльності, правова природа взаємовідносин між митними органами та митними посередниками з питань представництва, залишаються малодослідженими.

Чинний Митний кодекс містить цілий ряд розділів, яких не було в Митному кодексі України 1991 року. Введення таких розділів мало на меті вдосконалення правового регулювання ряду правовідносин у галузі митної справи. Зокрема, серед них такий розділ, як “Підприємницька діяльність із надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів та перевезення товарів, що переміщуються через митний кордон України або перебувають під митним контролем”. Саме в розділі 7 Митного кодексу України визначені основи правого статусу митного брокера і митного перевізника. Цю новацію митного законодавства слід розглядати як підсумок еволюції різних форм посередницької діяльності у сфері митної справи, а також як результат звернень до митних органів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, підприємств, що здійснюють декларування на підставі договору, фахівців у цій сфері щодо законодавчого закріплення цього інституту у митному праві. Митні брокери забезпечують оперативне оформлення експортно-імпортних вантажів, а оскільки останнім часом значно збільшуються обсяги міжнародної торгівлі, то ні один великий чи малий імпортер (експортер) не може здійснювати свою діяльність без використання послуг митного посередника, який би здійснював представництво його інтересів перед митними органами. Тому цілком зрозуміло значне зростання ролі та посилення місця митного брокера в сучасних умовах. Чинний Митний кодекс України впровадив нове для митного законодавства поняття “митний перевізник”, чітка робота цих працівників повинна забезпечити дотримання встановленого порядку при переміщенні товарів, що перебувають під митним контролем.

Відповідно до ст. 177 чинного Митного кодексу України взаємовідносини митного брокера з особою, яку він представляє, визначаються договором доручення, а згідно зі ст. 182, відносини митного перевізника з власником товарів визначаються відповідним договором (але яким саме не наголошується). Таким чином, підприємницька діяльність із надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів та перевезення товарів, що переміщуються через митний кордон або перебувають під митним контролем, починається саме з укладання договору. Саме договір є підставою для представництва інтересів власника товарів, вантажів транспортних засобів тощо у всіх органах контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Представництво в галузі митної справи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок