Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України

Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України

Назва:
Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,36 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
У сучасних соціально-політичних умовах встановлення партнерських взаємовідносин між платниками податків і державою в особі Державної податкової адміністрації України є одним з найважливіших завдань. Від вирішення цього завдання залежить практично весь потенціал державного бюджету, ефективна діяльність установ, які з нього ж фінансуються, й врешті-решт добробут наших громадян.

Статтею 67 Конституції України [1, с. 26] чітко визначено обов’язок кожного громадянина України сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Але поряд з цим обов’язком платники податків – громадяни України, підприємства, установи та організації – наділені певними правами, які дозволяють цивілізовано спілкуватися з працівниками податкових органів: оскаржувати у разі незгоди їхні рішення щодо застосування фінансових санкцій та адміністративних стягнень, отримувати консультації з питань оподаткування, спілкуватися з керівником податкових органів різних рівнів тощо.

Звичайно, не тільки Конституція регламентує положення про обов’язковість сплати податків, але й інші підзаконні нормативно-правові акти, які такі вихідні положення більш деталізують і конкретизують залежно від ситуації, що склалася.

Відповідно до статті 12 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” [2, с. 27] Державна податкова адміністрація України має право скасувати рішення інших органів державної податкової служби, а державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, державні податкові інспекції у містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) – рішення нижчестоящих державних податкових інспекцій у разі їх невідповідності актам законодавства.

За результатами розгляду скарг (апеляцій) приймається одне з таких рішень про:

1) залишення рішення, що оскаржується, без змін, а скарги без задоволення;

2) зупинення у випадках, передбачених у пункті 5 цього Положення, виконання рішення, що оскаржується, і призначення переперевірки;

3) скасування рішення, що оскаржується, у разі його невідповідності актам законодавства;

4) зменшення розміру фінансових санкцій чи штрафів у межах, передбачених законом про відповідність за податкове чи інше порушення.

За розглядом скарги на постанову про накладення адміністративного стягнення приймається одне з таких рішень про:

1) залишення постанови без змін, а скарги – без задоволення;

2) скасування постанови і надіслання справи на новий розгляд;

3) скасування постанови і закриття справи;

4) зменшення розміру штрафу в межах, передбачених законодавчим актом про відповідальність за правопорушення.

У випадку, коли встановлено, що постанову було винесено посадовою особою, неправомочною вирішувати таку справу, ця постанова скасовується і справа надсилається на розгляд компетентного органу (посадової особи).

Відділи апеляцій держподатадміністрацій укомплектовано досвідченими висококваліфікованими працівниками, у тому числі і юристами. Тому платники податків, які мають сумніви щодо правомірності застосованих до них податковими органами фінансових санкцій або адміністративних стягнень, повинні у першу чергу звертатись до відділів апеляцій, де їх скарги буде обов’язково об’єктивно розглянуто. А у випадках незгоди підприємства, установи, організації, громадянина з рішенням державної податкової адміністрації (інспекції), яка розглядала скаргу, таке рішення може бути оскаржене в судовому порядку в термін, передбачений законодавством України.

Після теоретичного розгляду даного питання зупинимось безпосередньо на особливостях статистичної звітності, яку подають різні підрозділи в ДПА України для аналізу й на його основі прийняття адекватних рішень.

За результатами розгляду 721 постанови, що оскаржувалися, про накладання адміністративних стягнень скасовано і зменшено розміри штрафу по 243 з них (33,7 % загальної кількості постанов, що оскаржуються) на суму 27,4 тис. грн. У Миколаївській області скасовано 10 постанов, або 76,9 % від розглянутих постанов, що оскаржуються, Хмельницькій – 5 постанов (71,4 %), у м. Києві – 13 постанов (66,6 %), Херсонській області –

14 постанов (56 %), Одеській області – 6 постанов (50 %) [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок