Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Правовий статус працівників податкової міліції України

Загрузка...

Правовий статус працівників податкової міліції України / сторінка 2

Назва:
Правовий статус працівників податкової міліції України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,04 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Загальні права, обов’язки та обмеження для всіх державних службовців закріплено в основному нормативному акті, що регулює трудову діяльність цієї категорії працівників у Законі України “Про державну службу” [6]. У ньому в загальному вигляді визначені основні права, обов’язки та обмеження державних службовців, які вони незалежно від відомчої належності, державної функції та займаної посади повинні виконувати.

Державні службовці підрозділів податкової міліції як співробітники правоохоронного органу та органу фінансового контролю виконують спеціальні державні функції, мають особливий правовий статус та наділені спеціальними правами та обов’язками, законодавством для них встановлені особливі обмеження при проходженні служби.

Таким чином, правовий статус державних службовців органів податкової міліції визначається як Законом України “Про державну службу”, так і спеціальними нормативними актами, а саме: Законами України “Про держану податкову службу в Україні”, “Про міліцію”, Постановою Кабінету Міністрів України “Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги” від 30 жовтня 1998 року № 1716 [7], Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України [8], Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ України [9].

У даних нормативних актах зазначені основні спеціальні права, обов’язки та обмеження для державних службовців при проходженні служби в підрозділах податкової міліції. Конкретні ж права та обов’язки державних службовців органів податкової міліції щодо займаної посади визначаються на підставі типових кваліфікаційних характеристик та закріплюються в посадових положеннях та інструкціях. Такі висновки випливають з аналізу норми частини 2 статті 11 Закону України “Про державну службу” [10].Обмеження, пов’язані із проходженням служби в органах податкової міліції відповідно до частини 3 статті 16 зазначеного Закону, можуть встановлюватися винятково законодавчими актами України.

Так, у статті 23 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” [11] зазначено деякі обмеження, пов’язані зі вступом та проходженням служби в органах податкової міліції.

А в Положенні про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України [12] в розділі II “Права, обов’язки і відповідальність” визначено основні спеціальні права та обов’язки, які поширюються на працівників податкової міліції. Зазначені особи користуються всіма соціально-економічним, політичними та особистими правами і свободами, виконують усі обов’язки громадян, передбачені Конституцією України, іншими законодавчими актами, а їх права, обов’язки та відповідальність, що випливають з умов служби, визначаються законодавством, присягою, статутами та відповідними положеннями.

У Дисциплінарному статуті органів внутрішніх справ України [13] у статті 2 акцентується увага на основних спеціальних обов’язках, що поширюються на працівників податкової міліції.

Розглянувши загальні та спеціальні права й обов’язки державних службовців податкової міліції, а також загальні і спеціальні обмеження, пов’язані з проходженням служби, можна зробити висновок, що визначені основні межі відповідної поведінки цієї категорії працівників при виконанні ними службових функцій щодо займаної посади, тобто визначені їх повноваження.

Таким чином, службову функцію державного службовця органів податкової міліції складають завдання, предмет діяльності, відповідні для них права, обов’язки, обмеження (повноваження) та основні форми діяльності, закріплені в правових нормах.

Такі елементи службової функції державного службовця підрозділів податкової міліції, як завдання та предмет діяльності, організаційне становище, визначаються відповідно до конкретної посади, залежно від її місця в системі посад державного апарату. Права, обов’язки та обмеження (повноваження) державного службовця підрозділів податкової міліції забезпечують виконання завдань щодо кожної відповідної посади. Повноваження становлять відповідну частину компетенції державного органу.

Правовий статус та місце податкової міліції в системі державних органів не можуть бути визначені без органів державної податкової служби. Залежно від забезпечення виконання функцій держави органи державної податкової служби (у тому числі податкової міліції) належать до загальної системи правоохоронних органів та до системи спеціальних органів фінансового контролю.

Особливості здійснення форм державної діяльності визначають своєрідність державних органів, які здійснюють цю діяльність.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Правовий статус працівників податкової міліції України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок