Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правовий захист організацій – платників податків

Правовий захист організацій – платників податків

Назва:
Правовий захист організацій – платників податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,27 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством [1, ст. 19]. Податки є тими платежами, які завжди відчужують власність платників податків, для задоволення фінансо-вих потреб держави та органів місцевого самоврядування. Недосконалість і нестабільність чинного податкового законодавства нерідко призводить до випадків неправомірного донарахування податкових обов’язків, примусового стягнення податків, застосування фінансових санкцій і накладення адміністративних стягнень на платників податків. У зв’язку з цим надання платникам податків гарантій захисту їхніх прав є необхідною умовою демократичної податкової системи [2; с. 561].

Захист прав платників податків є складовою інституту захисту прав і свобод людини, який в Україні нині перебуває на стадії становлення [3; с. 15]. Потреба виникнення такого інституту у податковому праві була викликана тим, що між платниками податків і посадо-вими особами податкового органу виникають розбіжності, суперечки щодо застосування окремих положень податкового законодавства. Статтею 14 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачена можливість оскарження у встановленому законом порядку рішень, дій або бездіяльності органів державної податкової служби.

Організація – платник податку – має право оскаржити рішення органів державної податкової служби, якщо вони обмежують її права, установлені законами України, в адміністративному або в судовому порядку. Зазначені інститути є організаційними гарантіями захисту прав платників податків, а наявність відповідної правової бази щодо цього є правовими гарантіями платників.

С.Г. Пепеляєв розглядає захист прав платників податків у широкому та вузькому аспекті [2; с. 561]. У широкому значенні під захистом прав платників податків учений розуміє всі юридичні, ідеологічні, матеріальні гарантії, встановлені в межах податкової системи держа-ви і покликані забезпечити пропорційність обмеження прав конкретного платника податків і інтересів суспільства в цілому. У вузькому аспекті під захистом прав платників податків розуміється звернення в ті чи інші державні органи для розгляду законності і обґрунтова-ності дій (бездіяльності) податкових органів щодо даного платника податку [2, с. 561].

В Україні, як і у більшості країн Світу, існує два способи захисту прав платників податків: адміністративний і судовий порядок оскарження рішень органів державної податкової служби. Адміністративний спосіб захисту прав платників податків полягає у можливості оскарження рішень податкових органів, дій або бездіяльності їхніх посадових осіб у вищий податковий орган шляхом подання відповідної скарги до податкового органу. Необхідно зазначити, що вибір такої процедури, як досудове регулювання спорів, є правом організації – платника податку, а не їхнім обов’язком. Податковим законодавством України організації-платнику надається право відразу оскаржити дії або бездіяльность посадових осіб податкового органу в судовому порядку, але платник податків зобов’язаний письмово повідомляти контролюючий орган про кожний випадок судового оскарження його рішень.

Можливість адміністративного оскарження рішень податкових органів передбачена п.п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платниками податків перед бюжетами та державними цільовими фондами”. Так, у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму податкового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення.

Відповідно до п. 2 Положення „Про порядок подання та розгляду скарг платників подат-ків органами державної податкової служби” № 93, затвердженого наказом ДПА України від 02.03.2001 року № 82, в адміністративному порядку можуть бути оскаржені такі рішення податкових органів: визначення сум податкових обов’язків, у тому числі за податковими повідомленнями; узгодженість операцій із заставленими активами платника податків; продаж активів, що перебувають у податковій заставі; застосування штрафних санкцій; арешт активів; покладення відповідальності за погашення залишкового боргу платника податків на третю особу; дострокове розірвання договорів про розстрочення, відстрочення податкових зобов’язань за ініціативою органу державної податкової служби. Необхідно зазначити, що серед таких рішень названо і постанову про накладення адміністративного стягнення, але відповідного права податкові органи не мають і можуть складати лише протокол про адміністративне порушення. Рішення про накладення адміністративного штрафу приймає суд. Отже, податковий адміністративний штраф може бути оскаржений тільки в судовому порядку, і ці зміни потрібно внести у зазначений Порядок № 93.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Правовий захист організацій – платників податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок