Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання придбання та зберігання короткоствольної вогнепальної зброї

Правове регулювання придбання та зберігання короткоствольної вогнепальної зброї

Назва:
Правове регулювання придбання та зберігання короткоствольної вогнепальної зброї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,30 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Україна переживає складний період становлення та розвитку демократичної держави, головною ознакою якої є реальне гарантування з боку держави основних прав і свобод та законних інтересів людини і громадянина, створення механізму їх реалізації, охорони та захисту. Стаття 3 Конституції України проголошує, що „людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”, а стаття 27 говорить: „кожен має право захищати своє життя і здоров’я та життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань” [1]. Ці конституційні положення особливо актуальні в наш час, коли криміналізація усіх сфер життя в Україні визначається як одна з найбільших загроз не лише особистій безпеці громадян, але й незалежному розвитку держави. Нормативно-врегульованою ця конституційна норма зафіксована у ст. 36 Кримінального кодексу України „Необхідна оборона”. Відповідно до її положень людина має реальне право на застосування зброї для захисту свого життя та здоров’я, а також житла.

Як показує статистика, найбільш поширеними серед різних кримінальних проявів є злочини проти особи. Кожні дві години в Україні вчиняється умисне убивство та розбійний напад, щогодини один громадянин дістає тяжкі тілесні ушкодження, кожні 18 хвилин відбувається пограбування. Крадіжки індивідуального майна громадян – кожні 3 хвилини, через кожні 4 години – зґвалтування [2]. Спостерігається значне зростання рівня озброєності злочинців.

За такої ситуації у населення виникає природне бажання самозахисту, у тому числі з використанням короткоствольної вогнепальної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або інших спеціальних засобів.

Три століття назад італійський юрист Чезаре Беккаріа, передбачаючи теперішню проблему про право громадян на зброю, писав: „Ложное понятие о пользе, когда отнимают у людей огонь, потому что от него пожары, и воду, потому что в ней тонут … Законы, запрещающие ношение оружия, обезоруживают тех, кто не склонен к преступлениям” [3]. Володіння зброєю – це велике право вільного громадянина.

Значну зацікавленість серед громадян України викликало обговорення у Верховній Раді України проектів Закону України „Про зброю”.

Упродовж 1994–2002 років розроблено ряд законопроектів щодо правового регулювання обігу зброї в Україні, декілька разів питання щодо зброї заслуховувалося на сесіях Верховної Ради України. Але тільки на початку 2004 р. законопроект за номером 1171-д досяг у законодавчому процесі найбільш позитивних результатів. Верховна Рада України 4 березня 2004 р. прийняла цей законопроект у першому читанні.

Проект Закону України „Про зброю” № 1171-д став компромісним варіантом, який поєднав у собі найбільш прийнятні положення решти проектів. Після того як у квітні 2003 р. проекти законів № 1171 та 1171-2 знову не були схвалені в парламенті, було прийнято рішення про об’єднання цих документів і винесення на голосування єдиного проекту про зброю.

Також доцільною є пропозиції авторів законопроектів про зброю, що пропонують обов’язкове навчання усіх осіб, які бажають стати власниками зброї на спеціалізованих курсах, де б вони могли вивчити технічний устрій зброї, тактико-технічні характеристики, правила поводження з вогнепальною зброєю, вивчити нормативну базу, яка регулює питання обігу, застосування зброї. Також такі курси повинні передбачати обов’язковий початковий курс практичних стрільб.

Тим більше це доцільно, оскільки зброя є джерелом підвищеної небезпеки як для особи, яка володіє такою зброєю, такі і для інших осіб. Незнання основних правил поводження зі зброєю чи нехтування такими правилами може привести до досить негативних наслідків.

Сьогодні можна впевнено стверджувати, що процедура законодавчого врегулювання обігу зброї в Україні майже ні на крок не зрушила з місця. На сьогодні майже всі пострадянські країни та країни СНД мають власні закони про зброю: Росія – Закон „Про зброю”, прийнятий у 1993 р. (другий у 1996 р., нині готується третя редакція); Білорусь – Закон „Про зброю”, прийнятий у 2001 р.; Естонія – Закон „Про зброю”, прийнятий у 1996 р.; Латвія – Закон „Про зброю”, прийнятий у 2002 р.; Молдова – Закон „Про контроль над індивідуальною зброєю”, прийнятий у 1994 р.; Азербайджан – Закон „Про службову та цивільну зброю”, прийнятий у 1997 р.; Киргизія – Закон „Про зброю”, прийнятий у 1999 р.; у Грузії на сьогодні закон відсутній, але громадяни мають право зберігати за місцем проживання короткоствольну нарізну зброю з метою самозахисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правове регулювання придбання та зберігання короткоствольної вогнепальної зброї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок