Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання податку з власників транспортних засобів

Правове регулювання податку з власників транспортних засобів

Назва:
Правове регулювання податку з власників транспортних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,07 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Основна мета діяльності органів податкової служби – забезпечити гарантоване, стабільне надходження податкових платежів у повному обсязі відповідно до чинного законодавства до бюджетів усіх рівнів і тим самим надавати державі можливість впливати через відповідні органи влади на усі сторони соціально-економічного розвитку суспільства. Зокрема, оптимізувати податкове навантаження як у цілому на економіку, так і на окремі її галузі та суб’єкти господарювання, контролювати пільгові процеси в оподаткуванні тощо.

Порядок обчислення і сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі – податок з власників транспортних засобів) установлено Законом України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.91 № 1963-ХІІ, [1] зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 1963). Розглянемо основні його положення.

Платниками податку з власників транспортних засобів є юридичні та фізичні особи (у тому числі іноземні юридичні особи, фізичні особи – громадяни іноземних держав та особи без громадянства), які мають зареєстровані в Україні транспортні засоби, що, у свою чергу, є об’єктом для обчислення цього податку.

Для правильного визначення транспортних засобів, що є об’єктом оподаткування, у Законі № 1963 наводиться код таких засобів відповідно до Гармонізованої системи опису та кодування товарів (далі – Гармонізована система), на якій базується Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), покладена в основу товарної класифікаційної схеми Митного тарифу України, затвердженого Законом України „Про митний тариф України” від 05.04.2001 р. №2371-ІІІ, зі змінами та доповненнями [2].

Розмір податку з власників транспортних засобів обчислюється виходячи з об’єму циліндрів двигуна – для тракторів, автомобілів, мотоциклів, мопедів, велосипедів із двигуном. Ставку податку встановлено на одиницю об’єму, що дорівнює 100 куб. см.

Законом № 1963 (стаття 4) передбачено пільги щодо податку для деяких категорій осіб. Так, від сплати податку від власників транспортних засобів (у повному обсязі) звільняються:

1) юридичні особи:

– підприємства автомобільного транспорту загального користування (незалежно від форми власності) стосовно транспортних засобів, що використовуються для перевезення пасажирів з оплатою за проїзд за встановленими тарифами;

– навчальні заклади державної та комунальної форм власності, що фінансуються за рахунок відповідних бюджетів, щодо навчальних транспортних засобів;

2) фізичні особи, які мають статус:

– ветеранів війни, учасників бойових дій (а також особи, які належать до категорії учасників бойових дій), інвалідів війни, учасників війни (а також особи віднесені, до категорії учасників війни); осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

– інвалідів з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілих від Чорнобильської катастрофи, учасників ліквідації наслідків аварії, які працювали в зоні відчуження; особи, які постійно проживають або працюють (не менше чотирьох років до 01.01.93) на території посиленого радіологічного контролю;

– ветеранів праці, а також особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

– є інвалідами незалежно від групи інвалідності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Правове регулювання податку з власників транспортних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок