Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання податкового обліку в Україні

Правове регулювання податкового обліку в Україні

Назва:
Правове регулювання податкового обліку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,76 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Особливістю правовідносин у сфері податкового права є юридична нерівність їх суб’єктів. Державне управління в податковій сфері вимагає підкорення однієї особи іншій: наприклад, платника податку – податковим органам, які представляють державу. Така нерівність суб’єктів обумовлена характером податкових відносин, значна частина яких – відносини зі сплати податків і зборів, тобто передачі частини своїх доходів у публічні цільові фонди. Природно, що забезпечення такої передачі потребує імперативних методів. Передача частини власних доходів не може завжди бути результатом вольової дії особи, вона повинна здійснюватися на підставі й для виконання обов’язків, покладених на неї.

Необхідність, умови й порядок сплати особою податків і зборів до бюджетів і позабюджетних цільових фондів розкривається через її податковий обов’язок. Іноді, розглядаючи обов’язок зі сплати податку в юридичній літературі та законодавстві [1; 2], досить необережно називають його податковим зобов’язанням. Проте необхідно зазначити, що зобов’язання виникає на основі угоди, укладеної рівноправними суб’єктами, що передбачає диспозитивний метод правового регулювання. Як уже зазначалося, відносини у сфері податків регулюються імперативно – методом владних приписів. Тому, на нашу думку, вжиття такого терміна для визначення обов’язку зі сплати податку є некоректним.

Виникають іноді й питання щодо розуміння терміна „податковий обов’язок”. Коли кажуть про податковий обов’язок, найчастіше розуміють лише самий обов’язок зі сплати податку. Певний сенс, безумовно, в цьому є: обов’язок зі сплати податку – основний серед обов’язків платника податку, і можна стверджувати, що, коли платник сплачує податок, він виконує свій податковий обов’язок. Але, на нашу думку, поняття податкового обов’язку ширше за обсягом і не зводиться лише до сплати податку. Адже з самого терміна „податковий обов’язок” випливає, що він уключає всі обов’язки, пов’язані з податками, а не тільки їх сплату. Тут доречним вбачається підхід, згідно з яким податковий обов’язок розглядається як сукупність трьох елементів: “... податковий обов’язок у широкому розумінні включає:

1) обов’язок з ведення податкового обліку;

2) обов’язок зі сплати податків і зборів;

3) обов’язок з податкової звітності” [3, с. 224].

Аналізуючи проблему податкового обліку, хотілося б наголосити на необхідності чіткого розмежування податкового та бухгалтерського обліку. У деяких випадках податковий облік характеризується як бухгалтерський облік, що здійснюється з метою оподаткування. Нам здається такий підхід дещо спрощеним. Справа в тому, що коло обов’язків, пов’язаних із обліком в оподаткуванні ширше, ніж зміст бухгалтерського обліку, хоча б він і здійснювався з метою оподаткування. Податковий облік включає в себе дві найсуттєвіші складові частини: облік платників податків та облік об’єктів оподаткування. І лише друга складова може певним чином бути аналогом бухгалтерського обліку.

Облік платників податків виступає як перший крок при формуванні підстав податкового обов’язку, коли виокремлюється коло зобов’язаних осіб і визначається, які риси повинні бути притаманні особі у випадку делегування йому групи імперативних настанов у галузі оподаткування. Саме з цих позицій і ведуться реєстри платників податків. На нашу думку, це дуже важливе положення, якому, на жаль, дуже мало уваги приділяється в сучасних дослідженнях. Хотілося б звернути увагу на те, що після загального визначення платника податку ст. 4 Закону України „Про систему оподаткування” у ст. 5 „Облік платників податків і зборів (обов’язкових платежів)” законодавець деталізує саме це коло обов’язків платників податків:

„Облік платників податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства. Банки та інші фінансові установи відкривають рахунки платникам податків і зборів (обов’язкових платежів) лише за умови пред’явлення ними документа, що підтверджує взяття їх на облік в органі державної податкової служби.

Повідомлення про відкриття або закриття рахунків в установах банків платник податків зобов’язаний направити органу державної податкової служби, в якому він обліковується як платник податків і зборів (обов’язкових платежів).

Установи банків зобов’язані надіслати повідомлення про закриття рахунку платника податків і зборів (обов’язкових платежів) до органу державної податкової служби, в якому обліковується платник податків.

Такі повідомлення протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунка (включаючи день відкриття або закриття рахунка) подаються особисто або направляються на адресу відповідного органу державної податкової служби з повідомленням про вручення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правове регулювання податкового обліку в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок