Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання діяльності міліції в умовах реформування системи виконавчої влади

Правове регулювання діяльності міліції в умовах реформування системи виконавчої влади

Назва:
Правове регулювання діяльності міліції в умовах реформування системи виконавчої влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,70 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Право виступає як основний інструмент, за допомогою якого закріплюється структура й функції органів внутрішніх справ, визначаються їх повноваження й відповідальність, форми взаємодії між ними та іншими державними органами, а також громадськими об’єднаннями та громадянами. Крім того, ним установлюється порядок їхньої діяльності та оцінка її законності, обґрунтованості та ефективності.

Виступаючи органічним компонентом державного управління, право виконує у ньому дві основні функції: по-перше, воно є офіційним, нормативним державно-владним закріпленням його директивної основи; по-друге, інститути права, його механізм забезпечують юридичною силою оперативну управлінську діяльність, одним із різновидів якої і є правозастосовна діяльність органів внутрішніх справ [1].

На сукупність нормативно-правових актів, що регулюють діяльність органів внутрішніх справ, як на правову основу їх діяльності вказують, усі дослідники, що розглядали цю тему, чи її окремі аспекти: І.Б.Кіричук, Б.А. Вікторов, Л.А. Григорян, С.С. Міронов, С.М. Антонов та інші. У працях по галузевих науках як на правову основу вказується на закони та підзаконні акти.

Специфіка функцій, які покладено на органи внутрішніх справ, відповідно до затвердженого розпорядження Президента України від 7 жовтня 1992 року № 157/92-рп Положенням про Міністерство внутрішніх справ України, обумовлює необхідність побудови їх у вигляді єдиної централізованої системи органів на чолі з Міністерством, яке координує та спрямовує їхню діяльність.

Державне регулювання правоохоронної діяльності органів внутрішніх справ здійснюється шляхом правового визначення конституційних та інших законодавчих засад цієї діяльності, її стратегій, основних напрямів і завдань на певний період, забезпечення реальної координації зусиль усіх структурних підрозділів ОВС з іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Значне місце в правоохоронній діяльності займає процесуальна діяльність, результатом якої є прийняття відповідного процесуального рішення.

Діяльність органів внутрішніх справ має багатоаспектний характер, вона забезпечує охорону громадського порядку, боротьбу зі злочинністю і безпеку дорожнього руху. Органи внутрішніх справ займаються паспортизацією населення, охороною об’єктів державної, колективної і приватної власності, здійснюють дозвільну систему на придбання, зберігання і перевезення зброї, боєприпасів і вибухових речовин, контролюють режим проживання іноземців та осіб без громадянства на території України, виконують інші функції. Виконання будь-якого завдання чи функції, покладених на органи внутрішніх справ, являє собою певний процес, який поділяється на процесуальні стадії, процесуальні режими, процесуальні провадження, закінчується прийняттям відповідного юридичного рішення, та суворо регламентується юридичними нормами. Процесуальна діяльність ОВС повинна здійснюватись на правовій основі, відповідно з чинним законодавством.

Правові основи діяльності органів внутрішніх справ взагалі та нормативно-правові підстави прийняття рішень зокрема повинні мати своїм джерелом існуюче право.

Правова основа діяльності органів держави – це сукупність вихідних правил, відображених у різних формах, що визначають основні начала їх функціонування. При дослідженні відносин, що складаються в політичній системі зазвичай застосовувався термін „правові основи державного і суспільного життя”. Це поняття було введене й почало досліджуватися після прийняття Конституції СРСР 1977 року. Розуміння їх джерел, обсягу та змісту дещо відрізняється. Деякі автори визначають правові основи державного життя як тотожні усій правовій надбудові (законодавство у „широкому” розумінні і практика його застосування, правова ідеологія та культура, законність і правопорядок) [2], інші розглядають її як право [3], законність [4] або правопорядок [5]. Це певним чином пов’язано з нормативістським розумінням права як системи норм.

Є.Ю. Грачова, досліджуючи дане питання, пише: „Правову основу державного та суспільного життя створює законодавство, що містить норми, які регулюють відносини, що склалися в політичній системі, а також стан їх упорядкованості і стабільності (правопорядок), які забезпечуються на основі принципу соціалістичної законності, що сприяє подальшому розвитку соціалістичної демократії і політичної системи розвинутого соціалізму” [6]. Таким чином, у поняття „правова основа” включається законодавство, законність і правопорядок. При цьому зазначається, що законодавство становить собою правову основу на рівні керівних нормативних приписів, а результатом дотримання законності є правопорядок, що характеризує результат зміцнення правової основи державного і суспільного життя. Джерелами їх розвитку названо взаємозв’язки та взаємовідносини між правопорядком і законодавством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правове регулювання діяльності міліції в умовах реформування системи виконавчої влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок