Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові питання застосування підрозділів Збройних Cил України в миротворчих операціях

Правові питання застосування підрозділів Збройних Cил України в миротворчих операціях

Назва:
Правові питання застосування підрозділів Збройних Cил України в миротворчих операціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
На сучасному етапі розвитку суспільства визначилась тенденція розповсюдження конфліктів неміждержавного характеру. Найбільшими особливостями таких конфліктів є висока швидкоплинність розвитку латентної фази та вихід на озброєний рівень розвитку. Вони створюють велику потенціальну небезпеку для існування миру у сучасному світі. Одним з факторів урегулювання збройних конфліктів є застосування військової сили, яка повинна використовуватись лише, відповідно до міжнародного права, у виняткових випадках та як крайня міра при ретельному врахуванні всіх обставин. Також необхідно зауважити, що застосування сили у міжнародному праві можливе і за відсутності самого збройного конфлікту як такого, у випадках грубого порушення прав людини, на що вказує М.І. Неліп наводячи приклад подій у Сомалі 1992 року [1 ]. Право застосовувати силу в міжнародному праві за умов відсутності збройної фази конфлікту при загрозі миру підтверджено також положеннями статті 39 Статуту Організації Об’єднаних Націй(ООН), де сказано, що Рада Безпеки визначає існування будь-якої загрози миру, будь-якого порушення миру або акту агресії та вирішує, які міри потрібно прийняти відповідно до ст. 41 та 42 для підтримки або відновлення міжнародного миру та безпеки [2 ]. На рис. 1 показано динаміку росту кількості персоналу, що залучається до виконання миротворчих завдань і яка відображає тенденцію розвитку миротворчих операцій.

Україна, усвідомлюючи свою відповідальність за підтримку стабільності у світі, бере участь у нейтралізації цих конфліктів шляхом відрядження миротворчого контингенту до зон конфліктів. Станом на 29.08.03 3011 військовослужбовців Збройних Сил України (ЗСУ) беруть участь у 9 миротворчих місіях ( з них 1656 виконують завдання в секторі “Південь – Центр” польської зони відповідальності в Іраку) [3 ].

Рис. 1. Кількість особового складу, який брав участь у миротворчих операціях ООН у період 1993–2002 роках по категоріях (дані на грудень місяць кожного року)

У дослідженнях і публікаціях закордонних та українських авторів окремою проблемою при вивченні питання застосування національних підрозділів збройних сил в операціях по підтримці та примушенню до миру (класифікація дається згідно з такими розробленими західними експертами поняттями, як ”Peacekeeping” та ”Peace enforcement” [4 ], хоча українськими науковцями вже зроблено більш детальне розмежування миротворчих операцій, але воно не виходить за межі західної концепції) у складі миротворчих контингентів різних міжнародних організацій стає відповідність національного законодавства міжнародним нормам права. А.В. Демуренко в статті “Співставлення юридичного оформлення миротворчих контингентів Росії та деяких країн НАТО” [5 ] наголошує на відсутності чіткого розуміння правового аспекту взаємодії між військовими формуваннями в процесі миротворчої діяльності та відсутності уявлення сторін стосовно специфіки юридичної бази військового співробітництва. В.С. Нестеров у роботі “Міжнародно-правове положення миротворчих сил ООН” [6 ] говорить про появу нового міжнародно-правового явища, пов’язаного з виникненням особливого статусу миротворчих підрозділів, який не відповідає визначенню комбатантів та не комбатантів, що встановленовідповідними Гаазькими та Женевськими конвенціями, які стосуються права війни. Він також зазначає, що міжнародна практика має новий досвід у проведенні акцій з підтримки або забезпечення миру. Ці акції на сучасному етапі можуть проводитись не лише у вигляді прямої участі (ООН), але і від її імені, наприклад під егідою Організації Північноатлантичного договору (НАТО), що викликає великі протиріччя та різкі заперечення з боку суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Правові питання застосування підрозділів Збройних Cил України в миротворчих операціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок