Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові підстави взаємовідносин між органами державного казначейства України та розпорядниками бюджетних коштів

Правові підстави взаємовідносин між органами державного казначейства України та розпорядниками бюджетних коштів

Назва:
Правові підстави взаємовідносин між органами державного казначейства України та розпорядниками бюджетних коштів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,14 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Державне казначейство України відповідно до Указу Президента України від 27.04.1995 р. № 335 створене в Україні з метою забезпечення ефективного управління коштами Державного бюджету України, підвищення оперативності у здійсненні видатків у межах наявних обсягів фінансових ресурсів у Державному бюджеті України і входить до органів виконавчої влади як особливий підрозділ Міністерства фінансів України, що займається виконанням Державного бюджету України.

В умовах переходу до ринкових відносин господарювання, дефіцитності Державного бюджету, частих затримок платежів, систематичного спотворення даних обліку і звітності виконання бюджету стан організаційної структури фінансової системи України не дозволив вирішувати проблеми, що виникали в процесі виконання Державного бюджету України. Створення Державного казначейства в Україні було зумовлене більшою мірою двома обставинами: 1) потребою в державному контролі за виконанням бюджету не тільки за принципом „скільки надійшло і на що витрачено”, а й з погляду на те, наскільки раціонально витрачаються і як швидко бюджетні кошти потрапляють до їхніх одержувачів; 2) необхідністю оперативного маневрування обмеженими обсягами державних коштів [18, с. 15].

Сучасний статус та місце Державного казначейства України у фінансовій системі держави досліджуються ученими різних наук. Економісти цей статус вивчають як суб’єкт управління фінансами, фінансового контролю та суб’єкт казначейської системи виконання бюджетів [17, с. 212; 12, с. 74]; юристи-адміністративісти досліджують як суб’єкт державного управління [19, с. 152; 8, с. 479; 7, с. 13], а науковці з фінансового права – як один зі спеціальних органів фінансової діяльності держави, орган управління фінансами та суб’єкт фінансово-правових відносин [16, с. 35; 20, с. 29; 9, с. 10].

Необхідність дослідження статусу Державного казначейства України викликана не лише різними, часто не узгодженими поглядами на його роль і місце в фінансовій системі держави, а й тим, що казначейська система виконання Державного та місцевих бюджетів в Україні перебуває в стадії становлення, а завдання та функції Державного казначейства України постійно змінюються та доповнюються.

Однак системно, враховуючи центральне координуюче та регулятивне положення Державного казначейства України та його територіальних органів у системі організаційних взаємовідносин з виконання бюджетів щодо розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, статус Державного казначейства України потребує системних додаткових досліджень.

Державне казначейство виступає суб’єктом фінансової діяльності держави безпосередньо у бюджетних правовідносинах, що виникають у бюджетному процесі – у впорядкованому послідовному вступі в бюджетні правовідносини різних суб’єктів, що виступають учасниками цих відносин [16, с. 212]. Бюджетні ж правовідносини прийнято визначати, як урегульовані нормами бюджетного права суспільні відносини, які виникають щодо здійснення таких функцій фінансової діяльності держави, як мобілізація, розподіл і використання бюджетних фондів грошових коштів з метою виконання завдань, що стоять перед державою, учасники яких виступають носіями юридичних прав та обов’язків, що реалізують приписи даних правових норм.

Причому органи та посадові особи, наділені бюджетними повноваженнями [1, ст. 20 п. 1], можуть виступати учасниками бюджетних правовідносин у тому разі, якщо вони є реальними учасниками даних правових відносин [15, с. 76]. Казначейське ж виконання державного бюджету слід розглядати як необхідний елемент структурної перебудови наявних у суспільстві відносин між суб’єктами фінансової діяльності держави та підпорядкованими учасниками бюджетних правовідносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Правові підстави взаємовідносин між органами державного казначейства України та розпорядниками бюджетних коштів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок