Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові основи лобізму в Україні

Правові основи лобізму в Україні

Назва:
Правові основи лобізму в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Президентський лобізм на сучасному етапі стає частиною функціонування державного конституційного механізму в Україні. У зв’язку з цим дослідження президентського лобізму, його місця в сучасному політичному механізмі, проблеми та перспективи розвитку даного правового інституту у правовому полі України є актуальним.

Лобізм можна розглядати в різних аспектах. Перш за все, це специфічна система функціонування представництва групових інтересів в органах державної влади [1, c. 53–55]. Незважаючи на те, що лобізм проявляється через економічний і політичний характер, все ж це в першу чергу правова проблема. Лобізм у правовому розумінні являє собою сукупність правових норм, які регулюють участь громадян, груп громадян, громадських об’єднань, організацій, підприємств, які спеціалізуються на лобістській діяльності, інших суб’єктів правовідносин з органами державної влади, які впливають на прийняття необхідних для лобістів рішень. Досліджувана тематика спонукає до роздумів про теоретико-прикладне осмислення даного явища в Україні [2, c. 515].

Однією з причин виникнення президентського лобізму в Україні є ускладнення законодавчого процесу в країні. Ускладнення законотворчості пов’язане зі зміною характеру і сутності самих законів, що розробляються Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів та Президентом. Зростання кількості законодавчих програм відбувається в геометричній прогресії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Правові основи лобізму в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок