Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові аспекти гармонізації податкового законодавства України у сфері непрямого оподаткування з правом ЄС

Правові аспекти гармонізації податкового законодавства України у сфері непрямого оподаткування з правом ЄС

Назва:
Правові аспекти гармонізації податкового законодавства України у сфері непрямого оподаткування з правом ЄС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,93 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Розширення Європейського Союзу, яке відбулося 1 травня 2004 року, відкрило нові перспективи для співробітництва між Україною та Європейським Союзом. 21 лютого 2005 року, під час Ради співробітництва ЄС – Україна, в Брюсселі був підписаний новий План дій, який засвідчив бажання нашої держави здійснити перехід від політики сусідства до більш тісної співпраці в межах політики зближення з ЄС. Складовою частиною Плану дій щодо реалізації пріоритетних положень Програми інтеграції України до Європейського Союзу є план роботи з адаптації законодавства України, в тому числі і податкового до стандартів ЄС. Адаптація податкового законодавства повинна проходити в межах зобов’язань, які взяла на себе наша держава в Угоді про партнерство та співробітництво (УПС) та сприяти розвитку національного податкового законодавства в напрямі його зближення з податковим законодавством ЄС.

Враховуючи те, що податкова система України значно відрізняється від податкової системи ЄС, а податкове законодавство постійно змінюється, діяльність органів державної влади повинна бути спрямована на усунення вказаних перешкод, з метою створення сприятливих умов для європейської інтеграції України.

Підготовкою національного законодавства до гармонізації із законодавством ЄС займаються Комітет Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції, Координаційна рада з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, Державний департамент з питань адаптації законодавства при Міністерстві юстиції України, Управління з питань європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, яке виконує обов’язки Служби Віце-прем’єр міністра з питань європейської інтеграції.

Дослідженню євроінтеграційних процесів у податковій сфері приділяють увагу такі науковці, як Т. Вовк, О. Водянніков, А. Гальчинський, Б. Губський, Л. Ентін, Г. Зінов’єв, М. Клемент’єв, І. Коноваленко, К. Максимець, В. Муравйов, А. Поручник, Г. Толстопятенко та ін. Разом з тим, питання адаптації податкового законодавства України до законодавства ЄС досі залишається невирішеним. Це обумовлює актуальність теми даного наукового дослідження.

Метою статті є правовий аналіз законодавства ЄС у сфері непрямого оподаткування, його співставлення із законодавством України та висловлення пропозицій щодо усунення виявлених розбіжностей.

Вважаємо за доцільне, в першу чергу, зупинитися на характеристиці податку на додану вартість, який на сьогодні є основним непрямим податком у державах-членах ЄС. Крім того, наявність ПДВ у податковій системі держави є обов’язковою умовою її приєднання до ЄС. Це пояснюється насамперед тим, що фінансові надходження від ПДВ є основним джерелом наповнення бюджету ЄС.

Базовою щодо оподаткування податком на додану вартість є Шоста Директива Ради 77/388/ЄЕС від 17.05.77 р. з питань гармонізації законодавства держав-членів, що регулює податки з обігу – Спільна система справляння податку на додану вартість: єдиний принцип визначення суми податку (Директива 77/388). Приведення законодавства України у відповідність з Шостою Директивою передбачає внесення змін і доповнень у першу чергу до Закону України „Про податок на додану вартість” від 03.04.97 р. № 168/97 (Закон України).

Найбільші розбіжності в положеннях даних нормативно-правових актів, що потребують гармонізації, стосуються неоднозначного трактування таких понять, як об’єкт оподаткування ПДВ, платник податку, розмежування видів податкових пільг і ставок податку на додану вартість. Так, відповідно до ст. 2 Директива 77/388 об’єктом оподаткування ПДВ виступає здійснення за відшкодування платником податку поставок товарів і послуг, а також імпорту товарів. Враховуючи те, що головною ознакою поставки товарів є передача саме прав розпорядження річчю як власника, а не передача права власності на річ de jure, модернізації потребує п. 3.1 ст. 3 Закону України, в якому необхідно зробити застереження про оподаткування тільки тих операцій, які передбачають отримання відшкодування та виключити положення частин 1 та 3 п. 1.4 ст. 1, в яких ідеться про оподаткування безоплатно наданих товарів та послуг. Ці положення наявні у визначеннях понять „продаж товарів” та „продаж послуг” (робіт).

Розбіжності в поняттях „платник податку” стосуються того, що згідно зі ст. 4 Директива 77/388 платник податку – це будь-яка особа, яка самостійно здійснює у будь-якому місці будь-яку господарську діяльність з виробництва, продажу товарів і надання послуг незалежно від мети та результату такої діяльності. У розумінні Закону України в дане поняття включається, по суті, зміст поняття податковий боржник, тобто під платником податку розуміється особа, на яку покладено зобов’язання утримати та внести податок до бюджету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Правові аспекти гармонізації податкового законодавства України у сфері непрямого оподаткування з правом ЄС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок