Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Початковий етап розслідування ухилень від сплати податків

Початковий етап розслідування ухилень від сплати податків

Назва:
Початковий етап розслідування ухилень від сплати податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,94 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Розслідування та розкриття злочинів – складний, специфічний пізнавальний процес, який включає в себе комплекс слідчих дій зі встановлення, зібрання та оцінки доказів з метою встановлення винних і прийняття відповідного рішення.

Відомо, що успішне розслідування злочинів у цілому залежить від того, як оперативно та якісно проведені першочергові слідчі дії, яка доказова база зібрана слідчими та органом дізнання на початковому етапі розслідування злочинів.

Пізнавальний процес розкриття ухилень від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів набуває актуальності на початковому етапі досудового слідства і відображається в діяльності податкової міліції як органу дізнання слідчих податкової міліції та зумовлений слідчою ситуацією і криміналістичною складністю розслідування.

Аналізуючи розслідування злочинів на початковому етапі досудового слідства ми виходили з того, що системний підхід до вивчення даної правозастосовної практики дозволить успішно вирішувати складні завдання не тільки початкового етапу розслідування, а й досудового слідства взагалі.

Питання розслідування злочинів на початковому етапі неодноразово піддавались аналітичному розгляду в юридичній літературі. Зокрема, в різні часові періоди початковий етап розслідування злочинів досліджували вітчизняні та зарубіжні вчені: Барабаш Т.М., Бєлкін Р.С., Герасимов І.Ф., Драпкін Л.Я., Закатов А.А., Корж В.П., Лисенко В.В., Лузгін І.М., Образцов В.А., Селіванов Н.А., Сидоров В.Є., Цимбал П.В., Філіпов А.Г. та ін.

У науці проблеми початкового етапу розслідування ще недостатньо розроблені і широко висвітлені на сучасному рівні. Вчені в своїх роботах розглядають лише окремі часткові питання початкового етапу розслідування.

Метою дослідження є визначення початкового етапу розслідування ухилень від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що передбачає виділення таких завдань:

– визначення сучасного стану наукової розробки поняття початкового етапу розслідування та його завдання;

– визначення початкового етапу розслідування ухилень від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

На нашу думку, необхідно погодитись з позицією Т.М. Барабаш, І.Ф. Герасимова, Л.Я. Драпкіна, В.В. Лисенко, В.А. Образцова, В.Е. Сидорова, П.В. Цимбала щодо визначення відмінних ознак початкового етапу розслідування та початкового етапу розслідування ухилень від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів [1, с. 147; 3, с. 31–35; 5, с. 17–20; 8, с. 31; 10,

с. 43; 12, с. 31–42].

Такими ознаками є висока вірогідність виникнення проблемних ситуацій у результаті неповноти первинних матеріалів і даних та складність встановлення джерел додаткової інформації. Також часто виникають і організаційні проблемні ситуації, які на початковому етапі розслідування носять найбільш гострий характер. Проблемні ситуації, головним чином, виникають при встановленні події злочину та способу ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Слідчу ситуацію можна визначити як певну інформаційну систему, що відображає зібрані відомості про вагомі для об’єктивного розуміння події і визначення стану розслідування злочинів факти, мета якої – визначитися зі станом та направленням розслідування злочину на наступних етапах досудового слідства.

Сьогодні все більше застосовується ділення розслідування на три етапи: початковий, послідуючий та заключний [2, с. 68; 3, с. 34; 5, с. 18; 11, с. 27; 7, с. 177].

Головне завдання початкового етапу розслідування – виявлення необхідної доказової та тактичної інформації та її носіїв.

Послідуючий етап характеризується вирішенням проблемних ситуацій стосовно події злочину та осіб, які його скоїли. Головне завдання цього етапу – повне і всебічне доказування всіх обставин справи, а коли виникає конфліктна ситуація – її усунення.

Заключний етап розслідування характеризується вирішенням основних тактичних завдань, складних слідчих ситуацій.

Процесуальний, а не криміналістичний підхід до визначення етапу розслідування вбачається в концепції, при якій слідство розподіляють на два етапи:

– невідкладних слідчих дій;

– послідуючих слідчих дій [13, с. 28].

Слідчі дії, на нашу думку, – тільки один з елементів досудового слідства і не відображають інших процесуальних дій слідчого, тому ця концепція з практичного погляду має недостатній рівень.

Л.Я. Драпкін визначає три етапи розслідування з різними ознаками:

1) типові слідчі ситуації;

2) обсяг і зміст даних, які має слідчий на початку етапу;

3) основні завдання та домінуюча направленість діяльності учасників розслідування;

4) обстановка та умови розслідування [5, с. 18].

Необґрунтовано деякі автори пов’язують розмежування етапів з пред’явленням обвинувачення, ця думка підходить лише до окремих злочинів та слідчих ситуацій і не є універсальною [12, с. 25; 13, с. 28].

У зміст кожного етапу розслідування входять:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Початковий етап розслідування ухилень від сплати податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок