Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порядок створення та правові підстави для поширення офшорних зон у міжнародній сфері

Порядок створення та правові підстави для поширення офшорних зон у міжнародній сфері

Назва:
Порядок створення та правові підстави для поширення офшорних зон у міжнародній сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,16 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
У період переходу до ринкових відносин Україна переживає не найкращі часи свого існування. Доказом цього можуть бути результати функціонування національної економіки, а саме: неспроможність вести прозору валютну політику, яка впливає на відплив великих коштів через офшорні зони, що в кінцевому підсумку позначається на рівні життя населення та правовому статусі України в Європейському міжнародному співтоваристві.

Україна обрала курс інтеграції до Європейського Союзу. Одним із нагальних завдань держави на сьогодні є побудова прозорого законодавства, здатного регулювати процеси мобілізації, розподілу і використання централізованих і децентралізованих коштів, шляхом установлення сучасної моделі державного управління, яке б сприяло запобіганню відпливу з України капіталу.

Тема відмивання українських капіталів досить вагома, тому що кожного року з України на закордонні рахунки через офшорні зони переводяться мільярди гривень, і цьому сприяє наше недосконале законодавство у сфері валютного контролю. Аналіз стану боротьби з негативним явищем у кредитно-фінансовій і банківській сферах показує, що ділки тіньової економіки постійно вдосконалюють шляхи та методи махінацій з фінансовими ресурсами. А це негативно впливає на розвиток української економіки і економічної безпеки держави в цілому. Зрозуміло, що вивезені кошти при цьому залишаються в офшорних зонах, підтримуючи економічну стабільність інших країн [8, с. 288].

У вітчизняній науці фінансового права, на думку автора, звертається недостатньо уваги на валютний контроль за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахунки через офшорні зони. Усе це зумовлює потребу у розробці навчально-методичного забезпечення для спецкурсу ,,Валютний контроль”, який дозволить готувати кваліфікованих спеціалістів у сфері цього контролю.

Науково-теоретичною базою даної статті є дослідження вітчизняних і зарубіжних учених: Левченко З., Уманців Ю.М., Швед Ю.А., Вовк С., Кабир Л.С.

У роботах науковців робиться акцент як на дослідженні шляхів і методів махінацій з фінансовими ресурсами, що проводяться через офшорні зони, так і на їхньому запобіганні.

Зокрема, такими вченими, як Левченко З., Уманців Ю.М., Швед Ю.А., описуються схеми та методи офшорного бізнесу.

У середині XX ст. із розвитком процесу глобалізації у міжнародній господарській практиці розпочалося активне застосування такого фінансового інструменту, як міжнародне податкове планування. Передумовою для його введення стало створення у різних куточках земної кулі офшорних (безподаткових) зон [8, с. 144].

Не обминула офшорна проблема і українську економіку. У результаті значні суми капіталу, накопиченого в Україні, було вивезено (в основному нелегально) до офшорних зон, і зараз цей капітал повертається на батьківщину у вигляді іноземних інвестицій. За даними офіційної статистики, нині близько половини закордонних вкладень у національну економіку здійснено із безподаткових юрисдикцій.

Потреба у науковому опрацюванні цих даних є очевидною – з метою вжиття заходів щодо державного регулювання офшорного бізнесу, а також для продуманого використання його механізму українськими підприємствами.

Офшорний бізнес будується на можливостях, що надають йому офшорні зони – країни або території, у законодавствах яких дозволено реєструвати компанії, що дозволяють отримувати прибутки з джерел, які є за межами країни або території реєстрації (офшорні компанії).

В основу діяльності офшорних зон покладено універсальний принцип оподаткування, відповідно до якого обов’язковому оподаткуванню підлягають прибутки, джерело яких міститься на території даної країни.

Як правило, офшорні компанії створюються в державах, де діє режим пільгового оподаткування і відсутній валютний контроль. На сьогодні таких країн нараховується близько п’ятдесяти, зокрема, до них належать: Панама, Беліз, Кіпр, Ліберія, Гібралтар, Мальта тощо.

Офшорні компанії мають право відкривати рахунки в будь-яких банках більшості країн світу та відповідно у будь-якій валюті.

У світовій практиці офшорні компанії використовуються для мінімізації податків, зокрема, у схемі купівлі-продажу між фірмою-експортером у власній офшорній компанії, зареєстрованій у країні з пільговим оподаткуванням, а потім суб’єктом господарювання в іншій країні, який виступає дійсним покупцем [9, с. 44].

Так, одним із шляхів ухилення від сплати податків і легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, є саме створення компаній у країнах із мінімальним податковим режимом (офшорні зони) і перенесення туди резидентами України частини своєї господарської діяльності.

Значна кількість експортно-імпортних операцій проводиться через офшорні зони, зокрема, операції українських суб’єктів господарювання за контрактами з резидентами Кіпру протягом 2005 року становили 3083,0 млн гривень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порядок створення та правові підстави для поширення офшорних зон у міжнародній сфері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок