Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття професійного ризику працівників державної податкової служби

Поняття професійного ризику працівників державної податкової служби

Назва:
Поняття професійного ризику працівників державної податкової служби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Киміналізація відносин в економіці України, у сфері оподаткування супроводжується посиленням протиправного опору і небезпеками в діяльності правоохоронних органів, до яких сучасне законодавство – ст. 2 Закону України “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів” від 23 грудня 1993 року № 3781-XII – відносить і державну податкову службу (ДПС) України.

Потенційно ризик у роботі правоохоронних органів у реальних умовах значно зростає. Тому боротьба зі злочинністю, зокрема, у сфері оподаткування, безперечно, повинна мати системний характер, про що власне і йдеться в Комплексній програмі профілактики злочинності на 2001–2005 роки, затвердженій Указом Президента України від 25 грудня 2000 р. № 1376/2000. Заходи, що застосовуються у цій боротьбі, повинні бути підпорядковані системі, яка передбачає необхідність напрацювання стратегії і тактики такої боротьби, розробку системи заходів, у першу чергу на оперативному і тактичному рівнях управління податковими органами відповідно ДПА в областях, АР Крим, ДПІ, що, безумовно, мінімізуватиме професійний ризик співробітників органів ДПС. Поки що практичні працівники саме на цих управлінських рівнях найчастіше перебувають у стані професійного ризику, потенційний рівень якого надзвичайно високий і у зв’язку зі зростанням злочинності має тенденцію до підвищення.

Проблема, що розглядається, є особливо актуальною у боротьбі з новими видами злочинів, де існує ризик неефективного використання уже відомих, напрацьованих і перевірених практикою методів (”старих” методів). Наприклад, на нашу думку, удосконаленню чинного законодавства у напрямі протидії протиправним зазіханням на економічну безпеку держави, як правило, не відповідає готовність правозастосовних органів якісно і своєчасно реалізовувати вимоги закону [1]. Це можливо лише у випадку попередньої професійної підготовки до дій, зокрема, і у разі ризику застосування традиційного підходу (“старих” методів) у боротьбі з сучасними видами злочинності. Те ж саме можна сказати і про транснаціональну злочинність, що сьогодні стала реальним антисуспільним феноменом, який охоплює різні протиправні сфери діяльності, що супроводжується специфічними організаційними формами здійснення злочинів. Боротьба з ними вимагає розробки і вжиття комплексу заходів соціального, управлінського, правового та іншого характеру, тому що існуючі на транснаціональну злочинність радикально вплинути не в змозі [2]. Це ж стосується і проблеми “тіньової” економіки, “відмивання” коштів. Як відомо, витоки цієї проблеми в державі можна віднести на початок першої половини минулого десятиріччя, коли погіршення економічного становища, нестабільність грошової одиниці примусили більшість громадян зберігати зароблені кошти у більш надійній валюті інших країн. Сьогодні нагромадження капіталу в тіньовому секторі продовжується. Певна кількість суб’єктів підприємницької діяльності ухиляється від сплати податків, внаслідок чого бюджети різних рівнів не доотримують значної суми коштів. Зрозуміло, що держава зацікавлена в тому, щоб перевести доходи, приховані від оподаткування, до легальної сфери економіки. Цьому повинен сприяти і закон. Та, на жаль, ст. 209 ”Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом” чинного КК України поки що не “працює” належним чином. Причина та ж: методи боротьби з відмиванням коштів, які за минулі десятиріччя опанували правоохоронні органи України у боротьбі із злочинами у сфері економіки, тут ефективно не діють. У зв’язку з цим кількість винесених судових вироків по кримінальних справах, порушених за статтею 209 КК України, на практиці поки що не відповідає масштабам тіньової економіки [3].

Ці та деякі інші причини вказують на те, що вирішення проблеми професійного ризику і безпеки працівників ДПС потребує наукового забезпечення, при цьому визначення ознак, які відображають змістовно-структурну сутність поняття професійного ризику працівників податкової міліції, інших підрозділів органів ДПС, а також самого поняття, чому присвячена стаття, варто вважати першочерговим завданням, оскільки цей аспект проблеми профризику податківців донині у науковій літературі достатньо не висвітлений. Розв’язання цієї проблеми сприятиме розробці науково обґрунтованих рекомендацій з мінімізації ризику, захисту органів ДПС та їх працівників від протиправних посягань, а в цілому – підвищенню ефективності боротьби з порушеннями податкового законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Поняття професійного ризику працівників державної податкової служби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок