Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття пожежної безпеки в адміністративному праві

Поняття пожежної безпеки в адміністративному праві

Назва:
Поняття пожежної безпеки в адміністративному праві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,19 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Удосконалення адміністративного законодавства у процесі втілення у життя адміністративної реформи вимагає застосування більш якісної юридичної техніки. Одним з основних засобів юридичної техніки є юридичні терміни, які являють собою словесні позначення правових понять. Точність і гранична визначеність цих термінів є запорукою доступності змісту правових актів, їх правильного розуміння та застосування. Придатність термінів до використання у нормативно-правових актах залежить від їх відповідності певним вимогам, виробленим теорією і практикою нормотворення. Основними вимогами, що висуваються до термінів, є: а) однозначність, сталість терміна – термін повинен зберігати своє значення в усіх випадках його використання; б) взаємопов’язаність термінів – термін, що використовується, вказує на існування інших, пов’язаних із ним; в) загальне визнання – термін не вигадується авторами нормативно-правового акта, а вживається з таким же значенням, із яким він використовується у відповідних сферах суспільного життя; г) формальна визначеність – при використанні загальновідомих термінів в іншому значенні чи спеціальних науково-технічних необхідно давати пояснення у тексті нормативно-правового акта або робити „посилання на нормативні документи, у яких роз’яснюється їх значення” [1].

Викладені вимоги до юридичної термінології зберігають своє значення і під час розроблення нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері забезпечення пожежної безпеки. Специфічною особливістю цих актів є те, що вони значною мірою використовують терміни і поняття, вироблені наукою про боротьбу з пожежами, яка „знаходиться поки що у стадії становлення” і „її понятійний апарат ще не сформувався” [2]. Застосовуванню таких понять при побудові юридичних конструкцій повинен передувати їх детальний аналіз, а у разі необхідності – уточнення їх значення. При цьому кожне поняття позначається однозначним терміном, який повністю відповідає змістові поняття і дає змогу відрізнити його від інших, близьких за значенням.

На нашу думку, першим серед понять, що потребують уточнення, варто назвати поняття „пожежна безпека”, яке є основним, найважливішим у сфері забезпечення пожежної безпеки. Таке поняття служить базою для створення інших, пов’язаних із ним, значущих. Усі вони поєднані між собою присутністю спільних ознак у їх складі, визначень і наявністю словосполучення „пожежна безпека” у складі термінів, якими вони позначаються.

Дослідження поняття „пожежна безпека” краще почати із з’ясування значення окремих його частин. Як прийнято у таких випадках, першою розглядається та частина визначення, яка позначена іменником. За тлумачними словниками, іменник „безпека” означає „відсутність небезпеки; схоронність, надійність” [3], або „стан, за якого не загрожує небезпека, є захист від небезпеки” [4] або ж „положення, за якого кому-небудь, чому-небудь не загрожує небезпека” [5]. Як бачимо, при формулюванні визначення поняття „безпека” застосоване інше, тісно зв’язане з ним – „небезпека”. Воно має прямо протилежне значення і є стрижнем визначення поняття „безпека”. Логіка наукового дослідження вимагає з’ясування значення слова „небезпека”. Звернувшись до тлумачних словників у тій же послідовності, ми побачимо, що під небезпекою розуміється: а) „можливість спричинення шкоди, нещастя, кому-небудь, чому-небудь”; б) „можливість, загроза чого-небудь дуже поганого, якого-небудь нещастя”; в) „можливість, загроза лиха, нещастя, катастрофи”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття пожежної безпеки в адміністративному праві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок