Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності

Поняття адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності

Назва:
Поняття адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,26 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
На сьогодні в Україні значно зросла роль адміністративної відповідальності, яка виконує важливі завдання щодо забезпечення законності та правопорядку у сфері регулювання адміністративно-правових відносин. Особливу актуальність набуває інститут адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності. Так, за даними ДУМВС України, в Донецькій області тільки за 2006 рік зареєстровано понад двісті тисяч випадків притягнення до адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності [1]. Для того щоб інтелектуальна власність відігравала суттєву роль у суспільстві і забезпечувала його розвиток, потрібна надійна система її правової охорони й ефективного захисту від правопорушень.

Підставою для виділення адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності є ті процеси, що відбуваються в матеріальному і духовному житті суспільства. Об’єктивна потреба у подоланні на нинішньому етапі розвитку суспільства порушень прав інтелектуальної власності пояснюється перш за все необхідністю забезпечення законних прав і інтересів власників цих прав, а також створенням умов для розвитку економіки України, дотримання законодавства про добросовісну конкуренцію у підприємницькій діяльності, стимулювання творчої праці. Проблема адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності в сучасних умовах потребує більш глибокого, всебічного, комплексного та порівняльного аналізу цього виду юридичної відповідальності, виявлення її особливостей. Саме тому в Україні існує нагальна потреба термінового прийняття як законодавчих, так і правозастосовних заходів зі створення цілісної ефективної системи охорони та захисту інтелектуальної власності, важливе місце в якій покликаний відігравати адміністративний примус та як один із його видів – адміністративна відповідальність за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності.

Проблемам адміністративної відповідальності, починаючи із 60-х років‚ приділяється чимало уваги. У працях‚ опублікованих у 60–70-х роках [2; 3; 4; 5; 6; 7], було розглянуто загальні питання адміністративної відповідальності, її процесуально-правові аспекти, обґрунтовано пропозиції з розвитку законодавства про адміністративні проступки, багато з яких склали теоретичну основу кодифікації цього законодавства. Загальнотеоретичні проблеми адміністративної відповідальності глибоко досліджували у своїх працях такі учені-адміністративісти, як Д.Н. Бахрах, І.А. Ґалаґан, А.С. Дугенець, Б.М. Лазарев, С.С. Студенікін, О.М. Якуба тощо.

В останні роки проблеми адміністративної відповідальності особливо простежуються у працях учених-юристів: Зайцевої І.Л., Корчевного В.Г., Лук’янця Д. М., Терещенка Б.Л., Філімонова О.Є. та інших.

У цьому дослідженні об’єктом нашої уваги є поняття адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності. Саме тому метою даної статі є дослідження теоретичних джерел юридичної відповідальності, розгляд загальнотеоретичних питань адміністративної відповідальності та теоретичне осмислення адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності. Відповідно до поставленої мети сформульовано таке завдання: сформулювати авторське визначення поняття адміністративної відповідальності та визначити поняття адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності.

За останні роки ситуація з визначенням загальних ознак юридичної відповідальності ускладнилася тим, що вчені-юристи обґрунтовують наявність так званої позитивної (перспективної) та негативної (ретроспективної) відповідальності.

Так, Базильов Б.Т. визначає позитивну юридичну відповідальність як зв’язок, у межах якого держава, діючи від імені суспільства, формулює абстрактний обов’язок усіх суб’єктів виконувати конкретні юридичні обов’язки, а саме – виступає суб’єктом, що має право вимагати виконання цього обов’язку [8, с. 43]. Е.А. Носков формулює це поняття як добровільну форму реалізації юридичної відповідальності, яка є юридичним обов’язком суб’єкта діяти відповідно до вимог правових норм [9, с. 35]. Д.А. Липинський, так як і Е.А. Носков, звертає увагу на те, що позитивна юридична відповідальність є обов’язком дотримання і виконання вимог, передбачених нормами права, що реалізовується в правомірній поведінці суб’єктів, яка схвалюється або заохочується державою [10, с. 14]. Отже, прихильники позитивної юридичної відповідальності пов’язують її зі свідомим, добровільним виконанням правових норм, відповідальним підходом до виконання своїх обов’язків, із глибоким усвідомленням будувати свою діяльність, виходячи з положень правових приписів, з дотриманням своїх юридичних обов’язків під час реалізації суб’єктивних прав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття адміністративної відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок