Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і сутність інформації у просторі держави

Поняття і сутність інформації у просторі держави

Назва:
Поняття і сутність інформації у просторі держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,81 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
У сучасному суспільстві інформація визнана головною цінністю у багатьох сферах соціального життя і є одним із найважливіших факторів системи суспільних відносин. На сьогодні індустрія отримання обробки і трансляції інформації є провідною сферою діяльності.

Довгий час інформація була розкидана у різних джерелах і доступ до окремих її скарбниць був прерогативою окремих. Сучасні комп’ютерні технології роблять інформацію доступною всім, кому вона потрібна, хто може її сприйняти і використовувати на благо собі та суспільству. Сьогодні люди різних галузей знань заговорили однією мовою і зрозуміли один одного. Цей час отримав назву інформатизації [1].

У сучасній філософії, теоретичних і практичних науках не існує однозначного трактування (змісту) категорії „інформація”.

Як свідчать дослідження, сьогодні це визначення залежить від різних чинників (критеріїв), серед яких:

– конкретна галузь знань чи суспільного життя, в якій ведеться дослідження (предметна галузь суспільних відносин, організація управління соціальної системи тощо);

– характер завдань, для яких вводиться це поняття.

Подані у літературних джерелах визначення категорії інформації намагаються відобразити спочатку її філософську суть, а потім найважливіші властивості щодо сфери (галузі) суспільних відносин.

Існує думка, що з погляду праксеології, на практиці дуже часто неправомірно (нераціонально) встановлюють однозначність між даними та знаннями, відомостями, інформацією. На думку прихильників цієї теорії, дані (відомості) реєструють і відображають явища та події, що відбуваються, а інформація – результат переробки та аналізу даних на рівні індивідуального інтелекту, тобто їх усвідомлення конкретною людиною (результат аналітико-синтетичної обробки) [2].

Сьогодні, як загальний стандарт на загальному (абстрактному) юридичному рівні, категорія „інформація” визначена законодавцем у статті 1 Закону України „Про інформацію”. Інформація – це документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі.

Актуальність з’ясування сутності інформації як чинника управління має важливе значення для усвідомлення її не тільки у філософському аспекті, а як явища та процесів, що відбуваються у державі. Через інформацію здійснюється вплив на формування управлінських рішень, виявлення потреб у регулюванні конкретного виду суспільних відносин, їх реалізація, контроль за їх реалізацією тощо.

Мета даної статті – відобразити результати дослідження щодо з’ясування сутності інформації, інформатизації в інформаційному просторі як взаємопов’язаних явищ у сфері суспільних відносин і соціального життя.

Повсюдне впровадження інформаційно-телекомунікаційних технологій створило нові, унікальні можливості для масового активного й ефективного розвитку знань людини та суспільства.

Таке явище, як сфера суспільних відносин, викликало інтерес у правознавства, зокрема такої комплексної галузі, як інформаційне право. Ґрунтовно вітчизняна управлінська правнича наука звернулася до даної проблематики порівняно недавно – у 1990-х роках XX століття [3].

У даному напрямі працюють такі сучасні українські вчені: В. Брижко, В. Гавловський, Р. Калюжний, В. Цимбалюк, В. Шамрай, М. Швець, В. Шкарупа та ін., а також російські – Г. Артамонов, І. Бачило, В. Іноземцев, В. Копилов, В. Отрековський, А. Ракітов, І. Сиголян, С. Черемкін та багато інших.

Нині правознавці розглядають організаційно-правові проблеми інформаційного суспільства переважно з погляду класичної кібернетики та постмодернізму. Серед таких вітчизняних праць можна виділити; „Втуп до інформаційної культури та інформаційного права” [2], „Правова інформатика” [3] „Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах інформатизації: організаційно-правові питання теорії і практики” за загальною редакцією Р. Калюжного, В. Шамрая, М. Швеця, В. Цимбалюка та інших [1].

Передумовою формування інформаційної культури кіберсуспільства, особливо Інтернет, є культура, яка сприяє глобалізації регіональних, у тому числі континентальних цивілізацій, відкриває можливості свободи транстериторіального доступу до знань. З метою визначення сучасного періоду розвитку інформаційної культури, як зазначають М. Швець, Р. Калюжний, вводяться в науковий та практичний обіг категорії „кіберсуспільства”.

В Україні сутність кіберсуспільства розкривається через категорію „інформатизація”. Сучасні засоби і методи збору, накопичення та переробки даних, телекомунікації дедалі активніше проникають до всіх сфер життя і діяльності окремої людини, суспільства, держави, світового співтовариства. Вони стають дієвим елементом економіки, політики, права, формуючи особливу глобальну інформаційну кіберкультуру [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття і сутність інформації у просторі держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок