Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і визначення валютних операцій за законодавством України

Поняття і визначення валютних операцій за законодавством України

Назва:
Поняття і визначення валютних операцій за законодавством України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,43 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
На розгляді у Верховній Раді України знаходиться проект Закону України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, який повинен замінити відповідний Декрет Кабінету Міністрів України. За роки з часу прийняття Декрету Кабінету Міністрів України щодо цього питання в процесі застосування вже є значний досвід, що викликало певні протиріччя.

У зв’язку з цим відбувається інтенсивна розробка основних понять майбутнього акту, відмежування його від суміжних, введення нових елементів у поняття валютних операцій (наприклад, їх поділ на поточні і капітальні), підняття до рівня закону положень чинних підзаконних нормативних актів. Широка розгалуженість валютних операцій і їх суб’єктів роблять актуальною цю проблему і зацікавлюють у її дослідженні широке коло практиків і науковців – як економістів, так і юристів.

Питання про поняття валютних операцій неодноразово розглядались в економічній літературі [2; 5; 8; 10; 13]. Однак при цьому на перше місце ставиться економічний механізм валютних операцій, у той час як на друге відсовуються такі питання, як роль права власності у визначенні валютної операції, склад учасників валютних операцій та ін. При аналізі питання про поняття валютних операцій у юридичній літературі необхідно пам’ятати, що вони є предметом дослідження науки цивільного і фінансового права (кожна під своїм кутом зору) і знаходження найбільш ефективного результату, на нашу думку, можливе з позицій як характеру самих операцій, так і державного управління ними та фінансово-правового регулювання з урахуванням висновків економічної науки.

Останні роки характерні посиленням досліджень проблематики з банківського права, що охоплює і питання валютного права; значна увага приділяється цим дослідженням у Росії. Щоправда, в центрі уваги здебільшого виявляються глобальні питання валютної політики і валютних відносин у цілому, їх міжнародні аспекти, тоді як їх первинна клітинка, конкретне здійснення валютних відносин у реальному житті – валютна операція, її внутрішня природа в контексті правового впливу з боку держави виявляється поза увагою дослідників. У результаті єдиного чіткого визначення валютних операцій, яке не викликало б труднощів і сумнівів при застосуванні, на законодавчому рівні сьогодні немає. Значного покращання вимагає системний внутрішній аналіз суб’єктного складу учасників валютних операцій, юридичного змісту правовідносин щодо цього та ін. Тому цілями і завданнями даної роботи є дослідження юридичної природи валютних операцій, їх суті та системи з розрахунку на їх практичне застосування, тим більше, що з часу прийняття Декрету Кабінету Міністрів України щодо цього питання вже є значний досвід.

Визначення валютних операцій дає ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України „Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, в якій виділяються операції, пов’язані з переходом права власності на валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України; операції, пов’язані з використанням валютних цінностей у міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням заборгованостей та інших зобов’язань, предметом яких є валютні цінності; операції, пов’язані з ввезенням, переказуванням і пересиланням на територію України та вивезенням, переказуванням і пересиланням за її межі валютних цінностей [1]. У даному визначенні охоплено три основні види валютних операцій, в яких валютні цінності виступають як предмет валютної операції, як засіб здійснення інших операцій та операції з переміщення валютних цінностей через митний кордон України. Щоправда, такий підхід дає не стільки визначення, скільки перелік видів операцій. В юридичній та економічній літературі при всьому багатстві джерел з цього питання не завжди дається визначення валютної операції. В аспекті підготовки і прийняття Закону України „Про систему валютного регулювання і валютного контролю” це питання має велике теоретичне і практичне значення. Однак визначення Декрету вимагає належного розуміння. Очевидно, законодавці вважаються, що будь-яка з операцій із застосуванням валютних цінностей може вважатись валютною, якщо вона підпадає хоча б під одну із ознак визначення, даного Декретом, а не обов’язково повинна відповідати всім ознакам, хоча більшість операцій має не одну, а дві або і всі ознаки. Практично валютною є будь-яка операція, пов’язана із застосуванням валютних цінностей у будь-якій якості. Однак при вивченні всіх видів валютних операцій і їх класифікації можна виявити деякі спірні моменти щодо застосування на практиці такого визначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття і визначення валютних операцій за законодавством України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок