Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Позбавлення волі та ув’язнення як види кримінального покарання

Позбавлення волі та ув’язнення як види кримінального покарання

Назва:
Позбавлення волі та ув’язнення як види кримінального покарання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Після смертної кари, кримінальне покарання у виді позбавлення волі – одне із найсуворіших, найпоширеніших, але разом з тим досить проблематичних соціально-правових інститутів. У радянській і сучасній вітчизняній юридичній літературі, кримінальній політиці, законодавстві і практиці даний вид покарання традиційно займає особливе місце. Йому присвячено сотні наукових робіт, в яких різними авторами дається різне тлумачення: від затримання особи до її фізичної або соціальної ізоляції, поміщення у державну виправно-трудову або кримінально-виконавчу установу різних видів режиму, в тому числі в „тюрму”. Ізоляція поєднується з різними правообмеженнями, виправно-трудовим або кримінально-виконавчим впливом [1]. Нерідко продовжується декларування його високої ефективності. Науковці спрямовують свої зусилля на удосконалення даного кримінально-правового інституту, але такий шлях не має перспективи. Позбавлення волі як вид кримінального покарання знайшло відображення і в новому Кримінальному кодексі України 2001 року. Втім у сучасній науковій літературі спостерігається тенденція критичного ставлення до каральної політики щодо широкого застосування позбавлення волі. Як справедливо стверджують українські фахівці М.І. Мельник і М.І. Хавронюк, існує закономірність положень нового Кримінального кодексу, що відбиває кримінальну політику держави, – „надмірне захоплення таким видом покарання, як позбавлення волі і прагнення до надмірної суворості санкцій. Через відсутність науково обґрунтованих критеріїв визначення видів і розмірів покарання, останнє найчастіше визначається довільно, виходячи з чисто суб’єктивних міркувань, рідше – шляхом порівняння із санкціями інших статей” [2]. Російський учений О.І. Зубков ставить справедливе запитання: якщо кара, її вид і обсяг такі, що деформують суспільство, роблять його в основі збитковим, втручаючись певним чином у його генофонд, то виникає питання: чи потрібна така політика, чи має вона право на існування? [3]. Саме такі запитання виникають щодо застосування покарання у виді позбавлення волі. Проблеми, що існують у зв’язку з цим на сучасному етапі розвитку українського суспільства і держави по демократичному шляху, стають ключовими, адже за ними стоять права і свободи людини, громадянина і свобода самого суспільства.

Недостатня юридична визначеність поняття „позбавлення волі” нерідко стає предметом дискусій, „каменем спотикання” у міжнародній правовій і судовій практиці, оскільки у різних країнах воно може набирати різних форм, розмірів і не зводиться до фізичного обмеження свободи. Хоча традиційним покаранням у міжнародній і європейській юридичній практиці є ув’язнення (тримання під вартою, арешт), але позбавлення волі набирає багато інших форм, різноманітність яких зростає. Однак їх доцільно тлумачити в контекстах, які переважають у демократичних державах. На думку Ентоні Бредлі, до поняття „позбавлення волі” не можна застосовувати формальні і точні критерії, а навпаки, це досить складне поняття, суть якого не може бути предметом дискусії, адже воно оточене „темною зоною”, де надзвичайно важко провести межу між позбавленням волі і простим обмеженням свободи [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Позбавлення волі та ув’язнення як види кримінального покарання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок