Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Податковий вексель: поняття і суть

Податковий вексель: поняття і суть

Назва:
Податковий вексель: поняття і суть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,41 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
У даній статті йдеться про поняття і суть податкового векселя, який є одночасно інструментом оподаткування і відноситься до категорії „вексель”, а тому з теоретичного погляду являє собою досить складне явище. З одного боку (меншою мірою – за назвою) він є векселем і начебто повинен відноситися до категорії цінних паперів, однак як інструмент оподаткування він застосовується у обмежених за колом відносинах і на ринок цінних паперів не потрапляє взагалі. У Законі України „Про цінні папери і фінансовий ринок” він не згадується. З іншого боку, законодавством України питання про природу податкового векселя переглядається ось уже третій рік (зокрема, законами України про Державний бюджет України на поточний рік (2005 р. [2; 3]) і при цьому він поступово позбавляється „вексельних” рис, залишаючись за формою векселем, а за суттю – просто інструментом оподаткування. Саме в цьому полягає і діалектична суперечність: якщо податкові відносини є імперативними і публічними, то вексель – інститут фондового ринку, і у кожній із цих якостей він має особливі властивості. З практичного боку вексель уже давно є дієвим інструментом податкових відносин із нерозкритою і до кінця не визначеною юридичною природою. Це ставить питання не про якісь окремі характеристики податкового векселя, а про його суть, що дозволить більш ефективно регламентувати податкові відносини і дає можливість більш ефективно продовжувати теоретичні дослідження податкових правовідносин.

Питання про податковий вексель відноситься до відносно вузьких і малодосліджених як у податковому, так і у вексельному праві. За останні роки з’явилися роботи з питань вексельного права [17; 19; 20], але спеціальні питання податкового векселя в них не розглядаються. Таке ж ставлення до означеної проблеми можна відмітити і у податковому праві. Невирішеність питань теоретичного порядку знаходить свій вияв і у практиці, чинному законодавстві, яке змінюється декілька разів на рік, вносячи суттєві зміни у відносини платників податків та митних і податкових органів, які отримують векселі.

Виходячи із постановки проблеми, можна сформулювати коло проблемних питань і завдань даної публікації: розглянути питання векселездатності юридичних осіб публічного права, враховуючи їх двоєдину природу – приватно-правовий характер вексельного обігу і публічний характер правового статусу цих органів; вивести особливості їх статусу; показати питання розвитку і сьогоднішнього статусу векселездатності осіб публічного права; виходячи з факторів практичних потреб, зокрема, економічної необхідності, сформулювати висновки і пропозиції щодо вдосконалення системи відносин, пов’язаних із випуском та обігом векселів особами публічного права. Крім того, однією із цілей є постановка питання про засоби виразу короткострокових боргових зобов’язань у податковому праві. Поняття податкового векселя є похідним від загального поняття векселя, визначень якого в літературі дано безліч. Закон України „Про цінні папери та фондовий ринок” дає таке визначення: цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю)” [5, ст. 14].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Податковий вексель: поняття і суть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок