Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Податкові перевірки: поняття та особливості правового регулювання

Податкові перевірки: поняття та особливості правового регулювання

Назва:
Податкові перевірки: поняття та особливості правового регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,88 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Органи державної податкової служби в Україні наділені широкими контрольними повноваженнями, що пояснюється особливим місцем податкових надходжень у системі джерел формування публічних централізованих фондів коштів.

Наявність значних контрольних функцій вимагає відповідного набору законодавчо закріплених дієвих механізмів їх реалізації, особливе місце серед яких займають перевірки.

Аналіз положень правових актів, що визначають статус податкових органів, дозволяє зробити висновок про недостатній рівень законодавчого забезпечення питань податкового контролю у цілому, та основної його форми – податкових перевірок зокрема. Все це є свідченням відсутності чіткого державного бачення ролі і функцій податкових органів, єдиних підходів щодо засобів їх реалізації, вказує на недостатній рівень розробки даного кола питання та обумовлює актуальність проблем, висвітлених у цій статті.

У правовій літературі є різні думки щодо визначення поняття «податкова перевірка» [13, с. 164; 14, с. 412-413; 17, с. 134], але більшість вчених поділяють думку про те, що перевірки займають особливе місце в системі контрольних заходів у сфері оподаткування. Разом з тим одні автори стверджують, що податкові перевірки є формою податкового контролю [12, 15, 18], а інші – методом [11, 16, 19].

Чинне податкове законодавство не дає визначення понять «перевірка», «податкова перевірка», обмежуючись лише загальним закріпленням їх видів. На нашу думку, відсутність законодавчого визначення цієї дефініції, звичайно, є недоліком, але швидше теоретичного характеру, оскільки практично не впливає на ступінь визначеності прав та обов’язків учасників податкових правовідносин.

Виходячи із сутності перевірки як різновиду правовідносин, можна дати таке визначення податкової перевірки – це сукупність контрольних заходів, що проводяться органами державної податкової служби (в окремих випадках іншими державними органами, наділеними контрольними повноваженнями у сфері оподаткування) у межах їх компетенції щодо платників податків та інших підконтрольних суб’єктів у порядку та на підставах, передбачених законодавством з метою з’ясування правильності обчислення, своєчасності і повноти сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

У зв’язку із відсутністю кодифікованого правового акта, у якому б були зібрані основні положення та принципи податкового контролю, питання проведення перевірок органами державної податкової служби одночасно регулюють декілька законодавчих актів – це закони України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII [3] (далі – Закон про ДПС), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)» від 12.01.2005 № 2322-IV [1] (далі – Закон № 2322), «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» від 25.03.2005 № 2505-IV [2] (далі – Закон № 2505), «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III [6] (далі – Закон № 2181), «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР [4] (далі – Закон про РРО), Указ Президента України «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності” від 23.07.98 № 817/98 [7] (далі – Указ про дерегулювання), постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок координації проведення планових виїзних перевірок фінансово-господарської діяльності суб’єктів підприємницької діяльності контролюючими органами» від 29.01.1999 № 112 [8] (далі – Постанова №112) та деякі інші.

Зазначені правові акти були прийняті у різний час та різними суб’єктами, а тому мають цілий ряд суттєвих розбіжностей, а інколи й суперечностей, що негативно відбивається на якості податкового контролю та призводить до порушення прав і законних інтересів платників податків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Податкові перевірки: поняття та особливості правового регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок