Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання організаційно-правового забезпечення інформатизації як провідного напряму модернізації державної податкової служби України

Питання організаційно-правового забезпечення інформатизації як провідного напряму модернізації державної податкової служби України

Назва:
Питання організаційно-правового забезпечення інформатизації як провідного напряму модернізації державної податкової служби України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,75 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Провідним заходом модернізації державної податкової служби України (ДПС) Державною податковою адміністрацією України (ДПА) передбачено удосконалення системи функціонування усіх органів управління податковою службою через підвищення ефективності їх інформаційного забезпечення, зокрема шляхом подальшої інформатизації, формування сегмента електронного уряду в нашій країні.

У реалізації політики модернізації значну роль відіграє застосування методології системно-коплексного підходу щодо підвищення ефективності організації впровадження досягнень інформатики в діяльність різних провідних підрозділів ДПС, особливо тих, які виконують такі функції, як адміністрування податків; інформаційних відносин з громадськістю та органами державної влади. Сьогодні впровадження здобутків інформатики в управління соціальними системами також розглядається як важливий чинник інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади України.

Питання регламентації організаційних заходів щодо інформатизації будь-якого органу державної влади мають сутність правових відносин і відображаються у відповідних юридичних актах. Серед них важливе місце займають відомчі організаційно-правові документи, у тому числі такі, як концепції, програми, плани удосконалення діяльності (модернізації) відповідного органу державного управління. Але такі адміністративно-правові акти повинні базуватися на відповідному законодавстві.

Проведені науково-експертні дослідження свідчать, що при модернізації ДПС питанням організаційно-правового забезпечення приділено недостатньо уваги. Зазначене можна пояснити такими чинниками: відсутністю у минулому відповідних прикладних наукових досліджень у системі ДПС, а також відсутністю фахівців у системі ДПА в галузі інформаційного права, правової інформатики та тектології (науки про організацію соціальних систем), а отже, наявністю ентропії (невизначеності) у керівництва при розробці ідеології, доктрини, концепції та заснованих на них окремих проектів програм і планів модернізації.

Зазначена тенденція є об’єктивною, адже інформаційне право, правова інформатика, соціальна кібернетика як наукові дисципліни в нашій країні знаходяться на етапі розвитку, під впливом становлення інформаційного суспільства (яке ще називають кіберцивілізацією, або електронним суспільством).

У даній публікації пропонується звернути увагу науковців і керівників-практиків на необхідність заповнення науково-практичної прогалини – формування методології організаційно-правового забезпечення інформатизації як провідного напряму модернізації ДПС.

Основою методології дослідження є принцип праксеологічного співвідношення добрих традицій правознавства, інформатики, соціальної кібернетики та тектології (теорії організації соціальних систем) з новаціями формування інформаційної та правової культури в нашій країні, які екстраполюються на актуальні проблеми модернізації ДПС України щодо їх інформатизації.

Фундаментальні положення соціальної кібернетики інформаційного права та правової інформатики щодо сутності організаційно-правового забезпечення інформатизації державного управління. Однією з провідних аксіом соціальної кібернетики (базової науки про управління соціальними системами) є те, що врегульованість і порядок самі по собі необхідні для будь-якого суспільно-значимого процесу. Особливо це стосується такого суспільного процесу, який має статус державної значимості, зокрема, якщо він повинен набути загальносоціальної ефективності, а отже, незалежності від негативних синергетичних чинників: простого об’єктивного випадку чи свавілля окремих індивідів (суб’єктивного чинника) та інших деструктивних факторів як загроз національній безпеці.

Традиційно в теорії організації управління соціальними системами комплекс заходів щодо впровадження досягнень науково-технічного прогресу у сфері електронно-обчислювальної (комп’ютерної) техніки умовно поділяють (на засадах теорії організації гіперсистем) на такі провідні підсистеми першого рівня забезпечення: організаційно-управлінську, організаційно-технічну (апаратну), організаційно-технологічну (програмно-математичну), лінгвістичну та організаційно-правову.

В інформаційному праві та правовій інформатиці як науках, що активно розвиваються під впливом формування в Україні інформаційного суспільства, вже наявний значний доробок фундаментальних теоретичних положень (метатеорія) щодо ефективного вирішення проблем практики інформатизації різних соціальних систем, у тому числі органів державного управління [1–6]. Для прикладу наведемо декілька доктринальних положень, які у перспективі можна адаптувати до специфіки, унікальності процесів інформатизації ДПС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Питання організаційно-правового забезпечення інформатизації як провідного напряму модернізації державної податкової служби України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок