Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості захисту інформаційних систем у банківських установах та нормативно-правове забезпечення їх захисту

Особливості захисту інформаційних систем у банківських установах та нормативно-правове забезпечення їх захисту

Назва:
Особливості захисту інформаційних систем у банківських установах та нормативно-правове забезпечення їх захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,26 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Технологія роботи з інформацією, зокрема в банківських установах України, останні роки істотно змінилася. Широке застосування комп’ютерної техніки та новітніх інформаційних технологій у банківській діяльності стало реальністю.

Використання банківських інформаційних систем дозволяє скоротити витрати на обслуговування банківських операцій у реальному масштабі часу, що значною мірою сприяє підвищенню якості оперативних, технічних і стратегічних фінансових рішень.

Сучасне розуміння інформаційної системи передбачає використання комп’ютера як основного технічного засобу опрацювання інформації. Комп’ютери, оснащені спеціалізованими програмними засобами, є технічною базою та інструментом інформаційних систем.

Сучасні банківські інформаційні системи забезпечують:

– автоматизацію внутрішньобанківської діяльності;

– автоматизацію виконання міжбанківських розрахунків і зовнішньобанківських операцій;

– автоматизацію фінансових операцій у межах міжнародного банківського бізнесу.

Інформаційна система – взаємопов’язана сукупність засобів, методів і персоналу, яку використовують для зберігання, опрацювання та видавання інформації, що слугує досягненню конкретного завдання. При системному підході можна виділити такі структурні складові управління:

– керуюча система, або суб’єкт управління (СУ);

– керована частина, або об’єкт управління (ОУ);

– інформаційна система (ІС), через яку відбувається зв’язок між СУ та ОУ. Загальну схему взаємодії між цими системами зображено нижче.

Інформаційна система – необхідна складова в процесі організації управління – містить у собі такі основні частини:

1) сукупність економічних даних на відповідних носіях, організованих певним способом;

2) методи, способи, технічні засоби й технології збирання, опрацювання, зберігання, пересилання інформації та її надання користувачам.

Для банківських установ велике значення має продуктивність ІС, її здатність швидко опрацьовувати інформацію, відстежувати зміни на об’єкті, у навколишньому середовищі та максимально їх ураховувати. Затримка з опрацюванням таких даних може коштувати дуже дорого (наприклад, неврахування нових вимог, постанов, вказівок та ін.) Для банку щонайменше може призвести до штрафних санкцій.

Для банківських установ важливою особливістю є те, що об’єкт управління – керована частина, або основне їх ”виробництво” – пов’язаний з виробленням та опрацюванням інформації. Адже основою діяльності таких установ є, по суті, робота з інформацією, яка часто стає і предметом, і продуктом праці не лише відповідних інформаційних систем, а й установ у цілому. У банках доводиться також вирішувати питання, пов’язані з управлінням грошовими ресурсами і самими банківськими установами.

Крім того, банки надають своїм клієнтам численні різноманітні послуги. Скажімо, у США нараховується нині не менш як 155 окремих видів банківських послуг, які так чи інакше пов’язані з переміщенням і розподілом грошових засобів [2]. Тому банківські автоматизовані інформаційні системи, або, як їх іще називають, електронні банківські системи, – це системи, що виконують переказування (переміщення) грошей, а також реєструють та аналізують інформацію про ці операції з використанням комп’ютерів і сучасних засобів зв’язку.

Банківські ІС відрізняються від решти таких систем ще й тим, що інформація, яка в них використовується, має бути надійно захищеною, а вони самі повинні мати підвищену “живучість” і безвідмовність у роботі.

Загалом банківські ІС забезпечують:

– автоматизацію внутрішньобанківської діяльності і, насамперед, операцій з опрацювання платіжних та інших документів у тих підрозділах банківської установи, які працюють безпосередньо з клієнтами;

– автоматизацію виконання міжбанківських розрахунків та інших зовнішньобанківських операцій;

– автоматизацію фінансових операцій у межах міжнародного банківського бізнесу.

Зрозуміло, що автоматизувати зазначені процеси необхідно з урахуванням їх взаємодоповнюваності і взаємозв’язку, а також того, що автоматизація кожного з цих процесів досить специфічна і становить складну проблему з високим рівнем автономності.

Згідно з нормативними документами під час створення автоматизованих систем (АС) потрібно керуватися принципами системності, розвитку, сумісності, стандартизації та ефективності [6].

Принцип системності. Необхідно встановлювати такі зв’язки між структурними елементами системи, які забезпечують її сумісність і взаємодію з іншими системами. Отже, усі зв’язки, елементи, функції та проблеми управління необхідно розглядати як єдине ціле.

Принцип розвитку (відкритості). Автоматизована система повинна створюватися з урахуванням можливості поповнення й оновлення її функцій та складу без порушення функціонування АС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості захисту інформаційних систем у банківських установах та нормативно-правове забезпечення їх захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок