Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості діяльності чергових частин органів МВС України

Особливості діяльності чергових частин органів МВС України

Назва:
Особливості діяльності чергових частин органів МВС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,55 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Спробуємо спочатку просто уявити собі „омріяну” чергову частину органу внутрішніх справ [8].

„Просторий зал з м’яким загальним освітленням. Амфітеатром розташовані декілька робочих місць чергових працівників по основних галузевих службах. Кожне місце відносно автономне: свій пульт управління, кілька моніторів, виходи на відповідні банки даних служби інформаційних технологій і спеціалізовані зведені дані своїх служб, відеозв’язок із фахівцями-спрямовувачами з конкретних напрямів роботи, міжміський та інші види зв’язку. Сучасні прозорі ковпаки, що опускаються за необхідності для забезпечення звукоізоляції. У центрі залу – площадка з головним пультом управління. Тут місце головного оперативного чергового органів внутрішніх справ та його помічників, а у разі потреби – оперативного штабу управління спеціальними операціями. Біля бокової стіни – висувні тимчасові робочі місця для фахівців, задіяних в окремих необхідних випадках.

Усі робочі місця звернені до злегка увігнутої робочої стіни. Велику її частину займає карта території, яку обслуговує ОВС. У міру надходження сигналів на ній висвітлюються „маячки”, які привертають увагу чергового, та на якій задана поточна інформація. На тій же стіні кілька екранів. На більший з них виводиться великомасштабне зображення визначеного району дій. На екранах поруч – будь-яка викликана графічна, текстуальна, цифрова інформація, типові плани операцій або їхній конкретний варіант, статистичні чи інші довідкові дані. Блок екранів готовий відтворити отриману одночасно від декількох висвітлених „маячків” відеоінформацію з місця події. Помітне місце займає табло, яке відображає основні показники та елементи миттєвої обстановки. Усі допоміжні табло і карта можуть за необхідності бути зорієнтовані на розшифровку показників за територіальним розподілом і видами правопорушень, їхнього порівняльною динамікою і прогнозуванням дислокації та результатами діяльності підлеглих органів, підрозділів, служб.

На прилеглій частині бокової сторони – екран для відтворення слайдів чи кіно. Поруч розсувні планшети для роботи з додатковими картографічними й іншими матеріалами.

… Заробив зумер. На карті запульсував червонуватим світлом контур N-ської області (району). Помічник оперативного чергового відразу вивів на один з екранів зведені дані про злочини на цій території за поточну добу: нічого серйозного і ніщо не вимагає термінового втручання центру. Він послідовно запросив гідрометеоцентр, екологічну і санітарно-епідеміологічну служби. Жодних надзвичайних обставин. Оперативний черговий натиснув на своєму пульті клавішу: „Що там у вас?” На моніторі в центрі пульта з’явилася особа чергового по міськрайліноргані УМВС. Привіталися. „Вже й у вас спрацювало?” – запитав черговий підлеглого органу та пояснив: „Вдосконалюємося. По тяжких і шляхово-транспортних. Доповіли керівництву. Ймовірно, буде потрібна допомога в координації дій із сусідами – багато приїжджих. Про прийняті рішення повідомимо додатково”.

Помічник уже вивів на табло порівняльні графіки злочинності. За деякими показниками криві цього регіону перевищували середньостатистичні та свої власні за попередній рік. Поруч на екрані – індекси деяких видів тяжких злочинів. „Піднявши” на карті вхідні в Н-ск транспортні магістралі і лінії авіасполучень, головний черговий звернувся до колег: „Що скажуть карний розшук і служба безпеки руху?..”

Напевно, така функція не властива черговій частині сьогодні. Доба – основний відрізок часу, що підвідомчий їй. Сприймання і роз’яснення тенденцій або різких змін оперативної обстановки – справа галузевих (за напрямами роботи служб) і штабних аналітиків. Але в тому і новизна навіть одного цього фрагмента, коли система автоматизованого нагромадження й обробки поточної оперативної інформації, якою пропонується забезпечити чергову службу, об’єктивно несе в собі аналітичний потенціал. Спроби використовувати його починалися на практиці не раз. Але поки занадто велика частка так званих „шумів” (непотрібної і помилкової інформації) у міру нагромадження неприпустимо спотворює уявлення про реальну обстановку.

Усе це – лише приватна і досить вільна ілюстрація нової якості запропонованої моделі майбутньої чергової служби. І багато в чому цілком реальна для сучасного рівня розвитку техніки і програмного забезпечення електронно-обчислювальних систем. Мабуть, організаційна інерція є не менш складною проблемою. Тому далі спробуємо хоча б конспективно відповісти на три інші ключові питання для всяких перетворень: „чому?” „навіщо (для чого)?” і „як?”. Тобто коротко узагальнимо і виділимо уже розглянуті причини, мету та шляхи змін чергової служби органів внутрішніх справ.

Історія тільки післявоєнного періоду розвитку чергових частин органів внутрішніх справ дуже повчальна і по-своєму драматична. Як у краплі води, відбилися в ній лиха і разюча стійкість нашої „облаяної” системи. Це заслуговує серйозного наукового аналізу в подальшому дослідженні даної проблематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості діяльності чергових частин органів МВС України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок