Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості адміністративної відповідальності за ухилення від оподаткування в податковому законодавстві України

Особливості адміністративної відповідальності за ухилення від оподаткування в податковому законодавстві України

Назва:
Особливості адміністративної відповідальності за ухилення від оподаткування в податковому законодавстві України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,68 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Перехід України до економіки ринкового типу зумовлює потребу формування нових правових відносин у сфері оподаткування. Нині проводиться активна робота з удосконалення податкового законодавства України, однак прийняття великої кількості законодавчих актів, що регулюють відносини у цій сфері, їх часті зміни, неоднозначність тлумачення їхніх норм створюють значні перешкоди в практичній діяльності як для суб’єктів оподаткування, так і для органів контролю.

Податкові правові норми регулюють досить широке коло суспільних відносин – від розробки і закріплення тієї чи іншої форми платежу до контролю за правильністю його обчислення і вчасного внесення у бюджет відповідного рівня, а також відповідальності за порушення податкового законодавства. Маючи свої особливості, податкові правовідносини дещо відрізняються від інших фінансових та адміністративних правовідносин. Цими особливостями є суб’єкти та об’єкти податкових правовідносин. Суб’єктами податкових правовідносин є платники податку і державні органи контролю (ДПА України, Пенсійний фонд, ДМС України та ін). Платники податків наділені певними правами та обов’язками. Визначення обов’язків платників податків міститься в ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, права платників податків – у ст. 10 цього Закону [1].

За несплату або неповну сплату суб’єктами підприємницької діяльності або громадянами податків, зборів, інших обов’язкових платежів, залежно від того, чи вчинено це умисно, чи з необережності, чи за відсутності вини, передбачена різна відповідальність: застосування спеціальних санкцій у визначених законодавством розмірах; сплата пені, яка нараховується на суму несплаченого обов’язкового платежу; адміністративна або кримінальна відповідальність.

Розгляд поняття адміністративної відповідальності практично неможливий без з’ясування місця такої відповідальності серед інших видів юридичної відповідальності у податковому законодавстві, зокрема кримінальної, яке визначається тим, що:

– адміністративна відповідальність відрізняється від кримінальної за фактичними підставами відповідальності, швидкістю застосування санкцій до правопорушника, порядком здійснення, колом суб’єктів, правовими наслідками;

– однією з фактичних підстав адміністративної відповідальності є склад адміністративного правопорушення, а однією з фактичних підстав кримінальної відповідальності є склад злочину;

– виховний вплив адміністративної відповідальності ґрунтується, насамперед, на швидкості реалізації покарання. Міри адміністративної відповідальності застосовуються, як правило, відразу після встановлення винного. Це пов’язано з тим, що ознаки того чи іншого адміністративного правопорушення легко встановлюються і не вимагають такого ґрунтовного розгляду, як при притягненні до кримінальної відповідальності. Крім того, для кримінальної відповідальності законодавець установив досить великі, порівняно з адміністративною, строки давності, після закінчення яких особа може бути звільнена від такої;

– за колом суб’єктів відмінність адміністративної відповідальності від кримінальної полягає в тому, що до адміністративної відповідальності можуть притягуватись не тільки фізичні особи, але й установи та організації.

За правовими наслідками міри адміністративної відповідальності відрізняються від мір кримінальної тим, що вони менш суворі і не тягнуть судимості.

Адміністративна відповідальність за ухилення від оподаткування передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Органи податкової служби мають право складати протокол (ст. 255) за адміністративне правопорушення у сфері оподаткування, передбачені статтями КпАП України: 51–2, 164, 164–5, 177–2. А справу, по суті, розглядає суд.

Разом з тим, розглядати справи про адміністративні правопорушення у сфері оподаткування по суті органи податкової служби мають право (ст. 234–2) за такими статтями КпАП України: 155–1, 164–1, 166–6.

Вказані правопорушення, передбачені КпАП України, деталізуються наступними Законами України: ст. 16, ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року [2], ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року [3], ст. 11 Закону України “Про систему оподаткування “ від 18 лютого 1997 року [4], ст. 4 Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства” від 9 квітня 1999 року [5], ст. 25 Закону України “Про Єдиний митний тариф” від 5 лютого 1992 року [6], ст. 7 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 18 лютого 1997 року [7], ст. 9 Закону України “Про боротьбу з корупцією “ від 5 жовтня 1995 року [8].

Щодо кримінальної відповідальності за злочини у сфері оподаткування, то вона передбачена ст. 204, 207, 208, 209, 212, 216, 218 Кримінального кодексу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості адміністративної відповідальності за ухилення від оподаткування в податковому законодавстві України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок