Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Основи взаємодії правоохоронних органів України та іноземних держав

Основи взаємодії правоохоронних органів України та іноземних держав

Назва:
Основи взаємодії правоохоронних органів України та іноземних держав
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Український кримінально-процесуальний закон передбачає можливість взаємодії судів, прокурорів, слідчих і органів дізнання з відповідними установами іноземних держав.

Актуальність статті обумовлена необхідністю зносин правоохоронних органів різних держав, яка викликана існуючим міжнародним співробітництвом держав у боротьбі зі злочинністю.

Дослідженню даного питання в свій час приділяли увагу такі вчені, як А.І. Бастрикін, А.Г. Волеводз, В.М. Волженкіна, Т.С. Гаврик, Н.І. Маришева, В.В. Милинчук та інші.

Метою статті є виявлення обумовленостей існування в українському кримінально-процесуальному законі спеціальної правової норми, присвяченої регулюванню порядку зносин посадових осіб українських правоохоронних органів із відповідними органами іноземних держав.

До завдань дослідження віднесено аналіз норм кримінально-процесуального та міжна-родного права в частині, яка регулює основи взаємодії правоохоронних органів України з правоохоронними органами іноземних держав.

Статут ООН як одну з цілей організації називає здійснення міжнародного спів-робітництва при вирішенні міжнародних проблем економічного, соціального і гуманітарного характеру (п. 3 ст. 1). У резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 1968 р. міститься рекомендація розробляти відповідну політику „для боротьби з дитячою злочинністю і злочинністю в умовах швидких соціальних перетворень” [3]. Україна активно бере участь у вирішенні цих проблем, здійснюючи співробітництво з іншими державами. Таке співро-бітництво неминуче припускає разові чи систематичні контакти між спеціальними органами держав, що ведуть боротьбу зі злочинністю і, отже, спеціальне правове, як міжнародне так і внутрішньодержавне, регулювання порядку здійснення таких контактів. Зносини українсь-ких правоохоронних органів з аналогічними органами іноземних держав пов’язані і з потребою вирішувати питання, що виникають у процесі надання й одержання правової допомоги по договорах, укладених Україною з іноземними країнами.

Нарешті, такі зносини можуть виникати і з метою забезпечення інтересів української держави, прав і законних інтересів її громадян.

За способом здійснення контактів судово-слідчих органів України з аналогічними органа-ми іноземних держав, останні можуть бути поділені на дві групи:

1) держави, із правоохоронними органами яких судово-слідчі органи України можуть взаємодіяти тільки по дипломатичних і консульських каналах;

2) держави, з якими зносини такого роду можуть здійснюватися шляхом прямого звернен-ня центральних судово-прокурорських органів України до відповідних органів іноземних держав.

Порядок зносин судів, прокурорів, слідчих і органів дізнання з відповідними установами іноземних держав, а також порядок виконання взаємних доручень визначаються законодав-ством України і міжнародними договорами [4, с. 52–54].

Основними процесуальними видами взаємодії в кримінальному судочинстві є:

– міжнародна правова допомога у кримінальних справах (у вузькому розумінні), тобто виконання (або надання допомоги в проведенні) процесуальних дій на території іноземної держави: проведення слідчих дій, вручення документів, передача предметів, надання документів і виконання інших процесуальних заходів (наприклад, надання допомоги в конфіскації майна);

– представництво і захист інтересів власних громадян на території іноземної держави;

– видача (екстрадиція) осіб, підозрюваних (звинувачених) у скоєнні злочинів;

– передача засуджених осіб;

– передача кримінального переслідування (кримінальної справи);

– виконання рішень у кримінальних справах (як правило, в частині, що стосується цивіль-ного позову).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основи взаємодії правоохоронних органів України та іноземних держав

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок