Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати реферат: Організація взаємодії підрозділів державної податкової служби України

Організація взаємодії підрозділів державної податкової служби України / сторінка 4

Назва:
Організація взаємодії підрозділів державної податкової служби України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В окремих випадках може бути прийнято рішення щодо передачі проведення документальної перевірки безпосередньо органам податкової міліції. Виходячи із тлумачення наказу ДПА України від 7.02.2000 № 49, підставами для доручення подальшого проведення перевірки є виявлення тіньових оборотів, пов’язане з великою кількістю зустрічних перевірок та інших заходів. У структурі податкової міліції на підставі Указу Президента України від 22.06.2000 № 813/2000 створені спеціальні підрозділи боротьби з приховуванням неоподаткованих доходів, а також відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом. Це дозволить більш ефективно встановлювати порушення податкового законодавства. За результатами першої половини 2001 p. податковою міліцією встановлено 3,7 тис. фіктивних фірм, розшукано 2,9 тис. неплатників податків, стягнуто до бюджету 3,6 млрд. грн.

Однією із форм взаємодії, яка може бути використана при проведенні планових документальних перевірок, а також як прояв оперативного супроводу, може бути встановлення місця знаходження суб’єктів, які ухиляються від сплати податків. Зазначена діяльність знайшла відповідну нормативну регламентацію в наказі ДПА України № 233 від 11 травня 1998 p., який затверджує Положення “Про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими службами державних податкових адміністрацій (інспекцій) щодо встановлення місцезнаходження суб’єктів, що ухиляються від сплати податків”. У випадку проведення суб’єктами підприємництва фінансово-господарських операцій і несплати відповідних податків та зборів, при відсутності платників податків на обліку в територіальних органах державної податкової служби, підрозділи податкової міліції проводять такі заходи:

– встановлення причин непред’явлення декларацій і розрахунків податків, а також іншої інформації, що має відношення до фінансово-господарської діяльності;

– за даними автоматизованих інформаційних систем встановлюються засновники та керівники суб’єкта підприємництва;

– на підставі чинного законодавства приймається рішення про закриття вихідної частини розрахунків, за винятком платежів до бюджету та внесків до державних цільових фондів.

При встановленні інформації, яка свідчить про факти ухилення від сплати податків і коли місцезнаходження керівників суб’єкта підприємницької діяльності не відоме, податкова інспекція направляє запит до територіального підрозділу податкової міліції на предмет встановлення місця їх знаходження. Працівники податкової міліції, використовуючи гласні і негласні можливості оперативно-розшукової діяльності, проводять заходи щодо встановлення місцезнаходження зазначених осіб. З метою розшуку осіб заводиться відповідна оперативна справа.

Потребує також розгляду зміст взаємодії оперативних підрозділів податкової міліції та спеціалістів-бухгалтерів відділів податкових розслідувань. Така форма взаємодії використовується у випадку наявності оперативної або іншої інформації щодо юридичної чи фізичної особи, яка ухиляється від сплати податків.

Для отримання необхідної інформації зазначеними підрозділами проводяться такі заходи:

– складання спільних планів щодо проведення податкового розслідування;

– документування фактів ухилення від сплати податків шляхом:

а) аналізу операцій за розрахунковим рахунком;

б) проведення зустрічних перевірок;

в) встановлення та аналізу фінансово-господарських операцій;

– проведення документальної перевірки та складання акта перевірки;

– отримання пояснень посадових осіб суб’єкта підприємництва, а також осіб, які стосуються фінансово-господарських операцій;

– збір матеріалів, які підтверджують виявлені факти ухилень від сплати податків та ін.

Застосування у практичній діяльності органів державної податкової служби зазначених форм взаємодії дозволить підвищити ефективність виявлення порушень податкового законодавства, а також встановлювати неплатників податків та осіб, які переховуються від слідства та суду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Організація взаємодії підрозділів державної податкової служби України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок