Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організаційно-правові питання початкової професійної підготовки в ДПА України

Організаційно-правові питання початкової професійної підготовки в ДПА України

Назва:
Організаційно-правові питання початкової професійної підготовки в ДПА України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,95 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Обов’язковість формування професійного корпусу державних службовців органів ДПС України є аксіомою реформування даної правоохоронної структури відповідно до принципів побудови правової, демократичної, соціальної держави, визнання прав, свобод і законних інтересів людини та громадянина найвищою суспільною цінністю, пріоритетом і головною метою діяльності усіх без винятку державних органів. Як справедливо вказує В.Б. Авер’янов: “Цей корпус за своєю структурою, складом, професійними якостями має відповідати завданням держави, їх цілям, політичному режиму, механізму держави та її функціям” [1, с. 203]. Держава не може існувати без спеціально добре підготовленого професійного корпусу працівників органів системи ДПС України. Важлива роль у цій справі відводиться навчально-виховному процесу, організованому на курсах початкової професійної підготовки на базі Центру підвищення кваліфікації керівного складу державних податкових адміністрацій і підрозділів податкової міліції Національної академії ДПС України.

Організація навчального процесу у вказаному Центрі спрямована на забезпечення якісної підготовки кадрів, створення оптимальних і безпечних умов навчання, праці та побуту.

У Положенні про організацію навчального процесу в вищих навчальних закладах, затвердженому наказом Міністерства освіти України № 161 від 2 червня 1993 р., навчальний процес у цих закладах визначається, як “система організаційних та дидактичних заходів, спрямованих на реалізацію змісту освіти на певному освітньому або кваліфікаційному рівні відповідно до Державних стандартів освіти” [2, с. 10].

Головна мета навчально-виховного процесу, здійснюваного на курсах початкової професійної підготовки, насамперед полягає у підготовці такого працівника податкової міліції, який під час виконання у майбутньому функціональних обов’язків за своєю посадою спроможний був виконувати їх на високому якісному рівні. Водночас, мета початкової професійної підготовки особового складу податкової міліції України полягає також у тому, щоб зробити результати навчання корисними в майбутньому, йдеться про наступні шляхи використання здобутих знань. Перший – застосування їх для розв’язання завдань, виконання яких працівники уже добре засвоїли. Другий – своїм змістом має перенесення принципів та зв’язків, що забезпечує безперервне розширення і поглиблення знань, умінь та навичок у сфері професійної діяльності осіб начальницького складу за допомогою використання найрізноманітніших прийомів, методів, способів, засобів інтелектуальної діяльності. Така двоєдина мета навчально-виховного процесу на курсах початкової професійної підготовки працівників податкової міліції системи ДПС України повинна розглядатися одночасно як об’єктивна і суб’єктивна категорія: вона об’єктивна, бо визначається врешті-решт матеріальними умовами життєдіяльності суспільства і має організаційно-юридичне визначення; вона суб’єктивна, адже є ідеальним уявленням бажаного результату суб’єктів даного навчально-виховного процесу. Об’єктивно-суб’єктивна природа загальної мети навчально-виховного процесу курсів початкової професійної підготовки вимагає, щоб конкретні цілі останнього розроблялись і формувались лише на основі глибокого дослідження тенденцій суспільного розвитку та подальшого реформування підрозділів податкової міліції. Саме ці тенденції пред’являють до працівника податкової міліції ДПА України ряд вимог, яким повинен відповідати працівник та його професійна діяльність щодо економічної охорони, захисту й забезпечення прав, свобод та законних інтересів учасників суспільних та економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Організаційно-правові питання початкової професійної підготовки в ДПА України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок