Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організаційно-правові засади внутрішнього та зовнішнього аудиту банків: теоретичні та практичні проблеми

Організаційно-правові засади внутрішнього та зовнішнього аудиту банків: теоретичні та практичні проблеми

Назва:
Організаційно-правові засади внутрішнього та зовнішнього аудиту банків: теоретичні та практичні проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,65 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Аудит є досить новим видом фінансового контролю в Україні. Станов-лення і розвиток організаційно правових засад аудиту починається з прийняття в 1993 році Закону України „Про аудиторську діяльність”, де визначено суб’єктів аудиторських відносин, адміністративно-правовий режим їх функціонування та інші питання аудиторської діяльності [1]. За понад десять років існування аудиторської діяльності в Україні створено 2 293 зареєстрованих суб’єктів аудиту, з них аудиторських фірм – 1596, аудиторів – приватних підприємців-аудиторів – 697. За структурою (розміром аудиторських фірм) ринок цих послуг поділяється на такі групи:

1. Великі аудиторські фірми – до 20 % загальної кількості, займають до 42 % ринку послуг, середня кількість аудиторів від 5 осіб, кількість працівників – від 15 осіб, виконують обов’язки аудиторів на професійній основі.

2. Середні аудиторські фірми – до 40 % загальної кількості, займають до 38 % ринку послуг, середня чисельність аудиторів – 2–3, середня кількість працівників – від 5 осіб, намагаються здійснювати аудиторську діяльність на професійній основі.

3. Малі аудиторські фірми – до 30 % загальної кількості, займають до 15 % ринку послуг, середня кількість – 1 штатний аудитор плюс 1-2 особи за сумісництвом чи підрядом.

4. Приватні підприємці – аудитори – до 5 % ринку послуг (їх особливістю є те, що вони є платниками єдиного податку) [2].

Загальнотеоретичні засади проведення аудиту, методологія та організація його здійснення досить детально розглядалися у вітчизняній літературі [3–6]. Однак розгляд аудиту як форми фінансового контролю, засобу управління еко-номічними і соціальними процесами, визначення питань щодо цілей та ос-новних практичних завдань аудиту, підтвердження достовірності чи недостовірності фінансових звітів і виявлення таким чином сумнівних фінансових операцій, адміністративних деліктів та інших фінансових правопорушень, хоч і зазнали певних позитивних змін, але ще не дістали належної розробки і вимагають подальших наукових досліджень.

Так, це особливо видно, якщо здійснити ретроспективний аналіз формування банківських нормативно-правових актів і Закону України про аудиторську діяльність, який свідчить, що з самого заснування аудиторської діяльності в Україні під видом нерозголошення комерційної таємниці стала формуватись позиція, нібито аудиторів питання виявлення фінансових правопо-рушень не стосуються. У Законі України «Про аудиторську діяльність» від 22.04.1993 нічого не сказано щодо обов’язків аудитора при виявленні фінансово-господарських чи інших правопорушень. Більше того, банківське законодавство пішло в цьому напрямі ще далі. Стаття 35 Закону України «Про банки і банківський нагляд», так само як і Закон України «Про аудиторську діяльність», лише констатувала, що «комерційні банки підлягають перевірці аудиторськими організаціями». Однак в одному з чергових проектів Закону України «Про банки, банківську діяльність і банківський нагляд» позиція Нацбанку – розробника даного законопроекту – перестала бути нейтральною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організаційно-правові засади внутрішнього та зовнішнього аудиту банків: теоретичні та практичні проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок