Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організаційний та охоронний аспекти проблеми вдосконалення діяльності чергової служби податкової міліції

Організаційний та охоронний аспекти проблеми вдосконалення діяльності чергової служби податкової міліції

Назва:
Організаційний та охоронний аспекти проблеми вдосконалення діяльності чергової служби податкової міліції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,63 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Чергові частини штабних підрозділів податкової міліції за часи свого існування здійснили значний обсяг роботи щодо виконання покладених на них завдань, серед них і ті, що стосуються охорони адміністративних будівель і приміщень податкових органів.

Важливість цього завдання і необхідність якомога надійної охорони та захисту адміністративних будівель і приміщень перевірена багаторічною міліцейською практикою. Прикладів, коли за непрофесійні, а іноді і безвідповідальні, халатні дії працівників чергових частин міліції доводилось розплачуватись життям, здоров’ям, іншими втратами, достатньо як за радянських часів, так і зі здобуттям країною незалежності.

Значного резонансу набула свого часу подія, про яку йшлося у дев’ятому номері (1989 р.) щомісячного видання МВС СРСР – журналі “Советская милиция”.

З метою крадіжки зброї, а було викрадено шість пістолетів системи Макарова, патрони, споряджені магазини до пістолетів, злочинець проник у приміщення територіального відділенняміліції і вбив чергового, який ніс службу один. Як пізніше встановили, вбивця здійснив проникнення в приміщення через одне із тих двох вікон, які у всій будівлі не мали грат, причому проник він через вікно єдиної кімнати відділення, в якій був зламаний замок дверей, що вели до коридору усередину приміщення. Можна також навести ще один приклад з практики роботи міліції Сумської області. Ця подія мала місце у 90-х роках у одному з органів внутрішніх справ, коли через недбале ставлення до виконання своїх службових обов’язків добового наряду у приміщення слідчого відділення міського відділу міліції проник зловмисник – член злочинного угруповання, – в нічний час викрав і зник з матеріалами кримінальної справи, порушеної проти одного з лідерів угруповання, якого було заарештовано за підозрою у скоєнні тяжкого злочину і який знаходився в той час в ізоляторі тимчасового тримання міськвідділу. Значні зусилля необхідно було потім докласти великій кількості людей і вжити комплекс масштабних оперативно-розшукових і слідчих заходів, щоб розкрити цей злочин.

Чергова служба міліції завжди відігравала значну роль в охороні адміністративних будівель і приміщень, а відповідно і в забезпеченні безпеки особового складу. Основу цьому закладено здавна.

Якщо звернутись до історії питання, то необхідно згадати 3 січня 1905 р., коли після схвалення прокурором окружного суду в практику була впроваджена “Інструкція чинам київської розшукної поліції”. Це був перший документ, який регламентував діяльність розшукної служби. Він мав велике практичне значення для організації повсякденної роботи розшукної поліції, в тому числі і чергової служби.

Вже ця Інструкція звертала увагу на визначення місця чергової служби між іншими структурними підрозділами розшукної поліції. Так, § 20 Інструкції вимагав постійного знаходження при розшукному відділенні одного чергового чиновника і одного агента – службовця поліції за вільним наймом – для прийняття повідомлень і заяв про події і доповіді завідуючому розшукною частиною, а глава VIII Інструкції “Особливі обов’язки чинів розшукної поліції, які несуть внутрішню службу” починається окресленням обов’язків чергового чиновника і агента (§ 115).

Зокрема, п. 1 § 115 Інструкції визначав, що особи, які чергують, зобов’язані “знаходитись, починаючи з 9-ї години ранку, у розшукному відділенні протягом доби, не відлучаючись”. П. 6 цього параграфа зобов’язував чергових “спостерігати під час чергування за збереженням майна, що знаходиться у розшукному відділенні”. Обов’язок знаходитись із відповідною метою в приміщенні розшукного відділення на чергуванні добу (п. 1 § 115 Інструкції) – з 9-ї години ранку до 9-ї години наступного дня, а також спостерігати під час чергування за збереженням майна, що знаходиться у відділенні (п. 6 § 115) й ін., у поєднанні з наданням поліцейським права на тримання у своєму розпорядженні холодної і вогнепальної зброї та її застосування при виконанні службових обов’язків (§ 30 і 31), зокрема – за певних умов – для відбиття збройного нападу, для оборони інших осіб, при затриманні злочинця, при переслідуванні арештанта, що здійснив втечу (§ 30 і 31), вказують на ознаки, які притаманні виконанню охоронної функції.

Вітчизняна міліція, а з нею і її чергова служба пройшли складний шлях розвитку, на якому їй відводилась важлива роль у забезпеченні охорони адмінбудівель, озброєння, майна міліції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організаційний та охоронний аспекти проблеми вдосконалення діяльності чергової служби податкової міліції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок