Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Оподаткування процесів споживання у Польщі в період інтеграції з Європейським Союзом

Оподаткування процесів споживання у Польщі в період інтеграції з Європейським Союзом

Назва:
Оподаткування процесів споживання у Польщі в період інтеграції з Європейським Союзом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,68 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
З перетворенням податків на постійне джерело доходів держави ступінь їх раціональності набуває першочергового значення, оскільки вміле державне регулювання економіки за допомогою механізмів оподаткування перетворюється на визначальний фактор економічного прогресу.

Виходячи із перспектив інтеграції з ЄС, формуються напрями та механізми податкового регулювання економіки Польщі, причому не без врахування колишніх досягнень функціонування податкового механізму в країні. Як відомо, до 1980 року польська податкова система відповідала вимогам соціалістичної економіки, що підкреслює її подібність до української системи оподаткування, яка теж успадкувала регулятивні елементи економіки соціалізму. Як і українська система оподаткування, так і польська вдосконалюються з року в рік, а метою такого вдосконалення традиційним є пошук оптимальної податкової системи, яка б задовольняла вимоги як держави, так і платників податків. З огляду на це, для України як країни з трансформаційною економікою, яка має на меті подальшу інтеграцію до економічних угруповань, доцільним є вивчення досвіду Польщі в царині оподаткування загалом та процесів споживання зокрема, оскільки Республіка Польща однією із перших країн соцтабору стала на шлях гармонізації та уніфікації непрямого оподаткування відповідно до міжнародних вимог.

Значну роль у забезпеченні процесу справляння податків у Польщі, як і в будь-якій країні, відіграють органи стягнення податків. Розглянемо в цьому аспекті структуру податкової служби Польщі. На відміну від багатьох країн світу та України зокрема, структура податкової адміністрації Польщі представлена не трьома рівнями виконавчої влади, а лише двома. Наприклад, центральний рівень представлений Міністерством фінансів, а місцевий – місцевими податковими органами.

З метою забезпечення належного рівня адміністрування податків Міністерство фінансів поділяється на департаменти та управління, виходячи із структури податкової системи держави. До його складу входять такі департаменти: непрямих податків; прямих податків; податкової системи; місцевих податків та кадастру; організації податкової адміністрації; контролю.

Схематично податкову адміністрацію Польщі можна представити таким чином:

Схема 1

Структура податкової адміністрації Польщі1

Як видно із схеми, податкову роботу на центральному рівні координують державний секретар та його заступник. На місцевому рівні функціонують 355 податкових офісів, 16 податкових відділень і 16 офісів податкового аудиту. Основними обов’язками місцевих податкових органів є: оцінка та збір податків; проведення реєстрації платників з метою оподаткування. Крім цього, місцеві органи оподаткування здійснюють камеральні перевірки податкової звітності та податкові. Податкові органи, які функціонують в окремих адміністративно-територіальних одиницях, вважаються інстанціями першого ступеня і мають право прийняття первинних рішень щодо податків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Оподаткування процесів споживання у Польщі в період інтеграції з Європейським Союзом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок