Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Обмеження волі як вид покарання за злочини проти державних фінансів: проблеми ефективності

Обмеження волі як вид покарання за злочини проти державних фінансів: проблеми ефективності

Назва:
Обмеження волі як вид покарання за злочини проти державних фінансів: проблеми ефективності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,46 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вирішення проблем ефективності покарань, які встановлені в Кримінальному кодексі України (далі – КК) та призначаються судами за злочини проти державних фінансів, є досить важливим для суспільства і держави. Саме від ефективності застосування кримінального покарання значною мірою залежить ефективність кримінального закону, який зобов’язаний охороняти ці суспільні відносини від суспільно небезпечних посягань.

Незважаючи на це, в науці кримінального права проблеми ефективності окремих видів кримінального покарання щодо певних видів посягань на суспільні відносини досліджені недостатньо. Ці проблеми аналізувались лише у межах дослідження проблем ефективності кримінального покарання в цілому [1–10]. Значна кількість наукових праць, спеціально присвячених аналізу цих питань, належить науковцям кінця Х1Х – початку ХХ століття [1, 9, 10]. Особливості ефективності карального впливу окремих видів кримінального покарання щодо злочинів проти державних фінансів України фактично залишаються поза увагою науковців.

Вирішення цієї проблеми набуває особливої актуальності у зв’язку із введенням до кримінального законодавства нових видів кримінального законодавства, до складу яких належить й обмеження волі.

Дослідження проблем ефективності обмеження волі як виду покарання за злочини проти державних фінансів України провадитиметься з використанням діалектичного методу пізнання, за допомогою якого проблеми ефективності обмеження волі як виду покарання за злочини проти державних фінансів будуть проаналізовані через вивчення більш загальних категорій, зокрема, ефективності застосування кримінального покарання щодо досягнення його цілей, а також ефективності застосування покарання за злочини проти державних фінансів, а також методу структурно-системного аналізу, який дозволить вирішити поставлене питання за допомогою аналізу не лише системи норм розділу VП Особливої частини КК, а й системи норм кримінального права в цілому, а також норм цього права. Використання історико-порівняльного методу дозволить показати генезис проблем ефективності застосування покарання у вигляді позбавлення волі на базі аналізу кримінального законодавства минулих років і практики його застосування (зокрема, ст. 25-1 КК 1960 г. “Умовне засудження до позбавлення волі з обов’язковим залученням до праці”), виявити тенденції розвитку законодавства, прослідкувати його взаємозв’язок із соціально-економічними умовами життя суспільства і держави, розвитком інших галузей права. Це, в свою чергу, дає можливість намітити шляхи вдосконалення у цій частині чинного кримінального законодавства на сучасному етапі та практики його застосування.

У широкому розумінні метою покарання слід визнати такий його вплив на особу, яка вчинила злочин, а також на інших осіб, схильних до вчинення злочину, завдяки якому у майбутньому вдасться попередити, не допустити вчинення нових злочинів. Як зазначав М.Д. Шаргородський, покарання ефективне лише тоді, коли воно попереджує шкоду, яка може бути заподіяна майбутніми злочинами [10, 22]. На думку Чезаре Беккаріа, мета покарання полягає лише в тому, щоб перешкодити винному знову заподіяти шкоду суспільству і утримати інших від вчинення того самого. Тому варто вживати лише такі покарання, які б при збереженні відповідності до злочину здійснювали найбільш сильне й найбільш тривале враження на душу людей і були б найменш болісними для тіла злочинця [1, 200]. С.В. Познишев сформулював принцип, яким повинен керуватися законодавець при встановленні кримінального покарання: за своїм характером і розміром покарання повинно бути здатним утримувати людину від повторного вчинення злочину, заподіюючи йому якнайменше страждань [8, 390]. На нашу думку, таке розуміння мети покарання є найбільш переконливим. У найбільш загальному розумінні мета покарання взагалі та мета покарання за злочини проти державних фінансів зокрема полягає у попередженні вчинення нових злочинів. Ця загальна мета розпадається на декілька взаємопов’язаних між собою цілей покарання, до складу яких відносяться: спеціальна превенція, яка охоплює мету виправлення засуджених і запобігання вчиненню ними нових злочинів, а також загальна (генеральна) превенція, яка полягає в запобіганні вчиненню нових злочинів іншими особами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Обмеження волі як вид покарання за злочини проти державних фінансів: проблеми ефективності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок