Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Об’єкт адміністративного проступку у сфері оподаткування

Об’єкт адміністративного проступку у сфері оподаткування

Назва:
Об’єкт адміністративного проступку у сфері оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,54 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Проблема юридичної відповідальності є однією з найгостріших у правовій науці. Якщо не охороняти встановлені правила, не здійснювати заходи щодо поновлення порушених прав, вони перетворюються на побажання, держава виявить неспроможність щодо захисту, що тягне за собою правовий нігілізм із усіма негативними наслідками соціального та політичного змісту.

Фахівці виділяють наявність істотних проблем із застосуванням заходів державного примусу за правопорушення (у широкому значенні – як порушення норм права) у сфері оподаткування [1, С. 2]. Джерелом цих проблем є відсутність чіткого врегулювання суспільних відносин, які є об’єктом конкретного правопорушення. Так, серед юристів відсутнє чітке ставлення щодо адміністративної відповідальності або застосування фінансових санкцій. При цьому дискусійною є сама проблема визнання або невизнання фінансової відповідальності. Адже підставою юридичної відповідальності є правопорушення, а фінансового правопорушення як такого поки що ні на законодавчому, ні на теоретичному рівні ще не визнано. Крім того, виникає ще одна, швидше дві проблеми – чітке врегулювання суспільних відносин у сфері оподаткування та визначення того, що саме повинно складати об’єкт правопорушення (у широкому розумінні). Відповідь на ці складні питання дозволить чітко визначити межі застосування окремих заходів державного примусу, зокрема адміністративного.

Об’єкт адміністративного проступку – це те, на що він посягає, чому завдає шкоди. Адміністративний проступок завдає шкоди або створює загрозу її заподіяння суспільним відносинам, які і становлять об’єкт проступку. Засобами адміністративної відповідальності охороняються суспільні відносини, які регулюються нормами не тільки і не стільки адміністративного права, а й багатьох інших: цивільного, екологічного, трудового, фінансового тощо [3, С. 21].

Правовідносини у сфері оподаткування класифікують за такими групами [4, С. 155]:

1) відносини, які виникають у процесі встановлення податків і платежів податкового характеру. Відповідно до ч. 2 ст. 92 Конституції України податки і збори встановлюються винятково законами України;

2) відносини, що виникають у процесі введення податків і платежів податкового характеру. Порядок введення податку залежить від його виду. Якщо податок загальнодержавний, його введення здійснюється, як правило, Верховною Радою України. Місцеві податки вводяться за рішенням органу місцевого самоврядування;

3) відносини, пов’язані зі справлянням податків;

4) відносини, які виникають у процесі здійснення контрольних функцій податковими органами (у випадках, передбачених діючим законодавством – митними органами);

5) відносини, які виникають у процесі застосування санкцій до порушників податкового законодавства.

Податкові правовідносини виникають на одному з етапів фінансової діяльності держави – при мобілізації коштів до Державного бюджету України та місцевих. Вони регулюються, в основному, нормами фінансового права. Разом з тим окремі питання у сфері оподаткування регулюються і нормами інших галузей права – конституційного, адміністративного, кримінального, цивільного, трудового та інших.

У зв’язку із становленням і формуванням ринкових відносин зазнає змін і система оподаткування. При цьому зміни мають не стільки кількісний (наприклад, зміна розміру ставки оподаткування щодо податку на доходи фізичних осіб [5]), скільки якісний характер – зазнає змін підхід з боку теоретиків та законодавців до таких понять, як податок, збір, обов’язковий платіж.

Так, за часів Радянського Союзу податок розуміли як обов’язковий платіж тільки до бюджету [6, С. 49]. На сьогодні думки вчених розділилися. Ряд вчених обстоюють думку про те, що податок завжди сплачується в бюджет (загальнодержавний або місцевий), а також може розподілятися між ними, він не призначений для конкретних виплат, але відповідні надходження можуть поступати для фінансування, що становлять загальний інтерес (П.С. Пацурківський, Н.В. Воротіна, Р.О. Гаврилюк та інші). Існує думка й про те, що податки, залежно від мети їх використання, доцільно поділити на загальні та цільові. Загальні справляються до бюджетів різних рівнів і витрачаються на реалізацію різноманітних функцій держави. Цільові – справляються у спеціальні фонди і витрачаються на реалізацію певних програм [7, С. 182]. Підґрунтя для такої позиції склали теоретичні положення про те, що податок є обов’язковим, індивідуальним, безвідплатним платежем до бюджетів та до державних цільових, у тому числі і позабюджетних, фондів, який справляється платником податків у встановленому законом порядку та розмірах [8, С. 181; 9, С. 225].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Об’єкт адміністративного проступку у сфері оподаткування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок