Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: проблеми запровадження та шляхи їхнього вирішення

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: проблеми запровадження та шляхи їхнього вирішення

Назва:
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: проблеми запровадження та шляхи їхнього вирішення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
59,88 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сучасний стан житлово-комунальної сфери набув особливої економічної та соціально-політичної гостроти і становить загрозу економічній безпеці України. Про це свідчать періодичні техногенні катастрофи, які щороку набувають дедалі загрозливіших масштабів, критичний екологічний та санітарно-епідеміологічний стан житлово-комунальної сфери, на фоні якого відбувається щорічне зростання цін на житлово-комунальні послуги, що сприяє подальшому зубожінню населення України. Таке становище не тільки порушує права і законні інтереси громадян-споживачів ЖКП, а й створює сприятливе середовище для різноманітних, зловживань, продукування корупції, тіньових схем енергозбереження тощо.

Проголошена адміністративна реформа та прийняття ряду нормативно-правових актів, у тому числі і Закону України „Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004–2010 роки” [1], а також створення у 2003 році Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства, а згодом реорганізація його у Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, не сприяли подоланню кризового стану галузі та не створили відповідні умови, що сприяли б переходу галузі на ринкові умови господарювання. Так, не набув розвитку такий важливий сегмент ринку у житлово-комунальний сфері, як інститут власника житла, запровадження якого, на нашу думку, створить конкурентне середовище у галузі та ефективний громадський контроль за кількісними та якісними параметрами житлово-комунальних послуг, що надаються споживачам.

Вирішення зазначеного вище питання потребує відповідного наукового дослідження у частині вирішення проблем щодо формування інституту власника житла. Для цього необхідно здійснити аналіз наукової літератури, нормативно-законодавчої бази, вітчизняного і зарубіжного досвіду щодо формування інституту власника житла, визначити недоліки його запровадження та сучасний стан організаційного та адміністративно-правового регулювання відносин у житлово-комунальний сфері.

Це дозволить сформувати конкретні пропозиції щодо запровадження інституту власника житла шляхом створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку у житлово-комунальній сфері.

Методологічною основою дослідження є праці таких відомих учених та практиків, як В.Б. Авер’янова, В.І. Альохіна, Б.І. Адамова, В.С. Аханова, А.В. Бабак, О.М. Білянського, Ю.П. Битяка, Р.А. Калюжного, В.К. Колпакова, Т.М. Кравцової, Н.Р. Нижник, В.П. Пєткова, О.П. Рябченко, В.М. Селіванова, І.Ф. Газізулліна, М.В. Горділадзе, С.І. Дорогунцова, О. Завади, О.Б. Лотоцького, В.П. Ніколаєва, Н.І. Олійник, Г.І. Онищука, О.С. Пузанова, В.П. Пустовойтенка, М.О. Пухтинського, М.В. Пітцика, К. Рабенхорста, В.В. Кравченка, В.І. Кравченка, В.М. Комарницького, Л.Г. Кузьменко, В. Савенка, О.Я. Самборської, В.Г. Святоцької, Т.М. Строкань, Г.М. Семчука, Ф. Тейлора, Г.А. Тосуняна, О.В. Чуприни, М. Федуняк, І.О. Фоміна тощо.

Не зменшуючи ролі та значущості робіт названих науковців і практиків, необхідно визнати, що далеко не всі питання знайшли у них своє концептуальне цілісне відображення. Так, практично відсутні дослідження щодо організаційного та адміністративно-правового переходу житлово-комунальної сфери на ринкові умови господарювання, не приділялася належна увага і вирішенню проблем запровадження об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ). Вирішення зазначених проблем та розробка пропозицій щодо їхнього розв’язання і визначили вибір теми даної статі.

Слід зазначити, що історія виникнення ОСББ, для яких світова практика виробила спеціальний термін – „кондомінімум” (від лат. слова con – спів; dominimum – володіння), сягає часів Римської імперії. Існували вони колись і в Україні у часи дореволюційної Російської імперії та в період непу. З того часу ця форма пройшла кілька етапів свого розвитку, вдосконалюючись відповідно до розвитку ринкових взаємовідносин у суспільстві. Об’єднання власників квартир (будинків) існують в Англії, Франції, США. Щодо України, то правова база для їхнього створення була закладена з прийняттям у липні 1992 року Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” [2]. У статті 10 другого розділу цього Закону зазначено, що „власники квартир у багатоквартирних будинках є співвласниками допоміжних приміщень, технічного обладнання та елементів зовнішнього благоустрою...”. Однак зазначений вище Закон передбачав право власників квартир лише на створення „об’єднань та асоціацій власників окремих квартир та будівель...„ для експлуатації та утримання будівлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: проблеми запровадження та шляхи їхнього вирішення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок